Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?

Mi lehet a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
egy hete kb furcsán viselkedik. zárkózottabb lett mint szokott és ingerlékeny. a múlthéten volt benne kullancs de kiszedtük lehet hogy az a baja hogy valami betegséget elkapott? jajj és még ezelőtt kb egy hónappal eléggé elkezdett lefogyni pedig nagyon sokat eszik. és a szőre is nagyon hullik... ha valakinek van valami ötlete írja le. nagyon féltem őt, nem akarom hogy baja legyen csak nálunk a kis faluba nagyon nehéz állatorvoshoz eljutni és ha beszélnék is vele valószínű elküldene hogy ne piszkáljam ilyenekkel :/ ... kérlek segítsetek :(

2013. máj. 6. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni hogy nagyon sokat alszik... eddig is sokat aludt de most egyre többet. mindenhol lefekszik és alszik. de ha éppen nem alszik akkor eszik, iszik rendesen, játszik is, szaladgál. Arra is gondoltam hogy sokat szokott vadászni és nem e lehet hogy megevett valami mérgezett egeret? a kullancsípése körül pedig az egyik már szinte teljesen elmúlt a másiknál viszont van egy csomó. nem piros, semmi csak érezni hogy ott egy kis csomó. Kérlek segítsetek, már nagyon ideges vagyok miatta :(
2013. máj. 6. 16:31
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:
Keress olyan állatorvost, aki nem küld el, aki egy cicát is megvizsgál. Bármi baja lehet, ezt így nehéz megmondani!
2013. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na ez... Pont ettől félek, mármint a kullancs csípéstől. Én béna beleszakítottam a cicámba és azonnal rohantam a dokihoz, de az még csak rá sem nézett. Azt mondta macskáknál kevés az esély rá, hogy ártalmas legyen, nem lesz semmi baj. Ma megint néztem és a fej kiesett, de maradt ott egy ici-pici dudor, nem piros nálunk sem. Én is félek... Hidd el itt Pesten is van pár nem is tudom mik ezek, mert, hogy nem dokik az is biztos.

A szőr hullás nem is lenne probléma, mert most vedlettek a cicák, itt is írták nagyon sokan, hogy durván hullik a szőre a macsoknak.

Az kicsit aggasztó, hogy sokat eszik és mégis fogy. Esetleg nem lehet gilisztás? Kapott mostanában féreghajtót? Ha nem, azt meglehetne próbálni, lehet az aluszékonyság is amiatt van (de ennek utána kéne olvasni), más ötletem nincs.

2013. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ, féreghajtót télen kapott valamikor majd előkeresem a papírt ahová fel van írva de már talán letelt a negyed év;) jövőhéten veszek neki azt is. Nem értem ha valaki elmegy állatorvosnak akkor miért nem végzi rendesen a dolgát? és miért csinálják ezt? leszednek egy csomó pénzel de nem csinálnak semmit vagy csak olyanokat amit te is megtudnál :/ remélem nem lesz semmi baja, de ha nem javul akkor jövőhéten elviszem őt orvoshoz

jobbulást a te cicádnak is ;)

2013. máj. 7. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért hullik a szőre, mert most vedlik, és tuti, hogy a mérgezett egértől semmi baja se lenne, mert ahhoz, hogy attól betegedjen meg kb. 20 beteg egeret kéne megennie.

Viszont a kullancscsípés elég aggasztó. Szerintem keress egy másik dokit!

2013. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi, remélem egyikünk cicájának sem ártottak azok a szemét dögök. Pont most mondták, hogy sokan lesznek, mert nem lehet íratni őket. Hajrá!!! :(

Utána olvastam a férgességnek és nem hinném, hogy az a baja vagyis nincsenek ezek a tünetek között, ha meg nemrég kapott féreghajtót, akkor meg kilőve.

Annyira szeretnék egy normális dokit kifogni, mert állítólag vannak, csak sajna nem tudom hol bujkálnak.

Nektek is csak jókat!

2013. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!