Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska allergiás a...

Minden macska allergiás a vízre? Vagy csak kiskorában kell rászoktatni a fürdésre és akkor nem félnek tőle?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell rászoktatni őket egyáltalán, felesleges fürdetni őket, tisztán tartják magukat.
2013. máj. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan cica, aki szereti a vizet és van olyan, amelyiket hiába szoktatnád kis kortól, akkor is rühellné. Idővel lehet engedékenyebb és belenyugszik, hogy fürödni kell, de amelyik nem kedveli az soha nem fogja élvezni.
2013. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hiába szoktatod hozzá őket, nem fog használni. Alapból rühellik a vizet.
2013. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Van egy kisázsiai házimacska fajta, amelyik kimondottan imádja a vizet, fürdik, úszva is eljut a céljához. Valószínűleg ide is keveredtek egyedei, mert vagy 40 éve láttam Budapesten a KFKI udvarán egy cicamamát, ami a napra kitett lavor vízben pancsolt kölykeivel.
2013. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A Tengerész ***** válasza:
Nem allergiás csak utálja. Tud úszni is ha vízbe esik, de nem érdemes kínozni vele, ha csak nem akarod magad megutáltatni az állattal. Másképp van programozva.
2013. máj. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az egyik legtisztább állat, naponta végig tisztogatja magát. Nem kell fürdetni.
2013. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj belekotyognom... Több fajta cica van és igen is van, amelyiket hetente kötelező fürdetni (szfinx). Nem az van, hogy van egy macska és minden macska olyan. Vannak helyzetek, mikor nem árt a fürdetés, mert mondjuk annyira beszennyeződött valahol a bundája, bőre, hogy inkább azt ne is nyalogassa le vagy, mert éppen bolhás vagy mit tudom én. Nem azt mondom, hogy egy normál macskát fürdessünk hetente, mert az szerintem sem indokolt és csak kínzás, de azt sem tudjuk, hogy a kérdező mire gondolt, van-e macskája vagy nincs, fürdetné-e vagy sem, milyen fajtájú ha van cicája, stb.
2013. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapesetben a macska nem szereti a fürdetést, de idővel hozzászoktatható. (igaz, általában ez 2 személyes feladat!)


Én egy fajtát ismerek a bengáli macskát (ami félig-meddig vadállat) ami kifejezetten szereti a vizet.


Ha nagyon tiltakozik, ne erőltesd, alapesetben nagyon tiszták a cicák, de néha szerintem sem árt a fürdetése (évi 2-3 alkalom).

2013. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A japán csonkafarkú kimondottan kedveli a vizet, nagymacskák közül meg a tigris, ami élvezetből is fürdik. A szfinxet pedig hetente egyszer kell füdetni (nem árt kiskorában hozzászokatni).
2013. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!