Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem segítenek az emberek...

Miért nem segítenek az emberek, még pénzért se?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyámnak van 7 macskája. Ivartalanítani szeretné őket, már orvos is van. De nincs aki átvinné a macskákat a 25 km-re lévő városba, ahol az orvos van.


Ahol lakik ott van egy orvos, de nem megbízható, senki nem viszi hozzá a háziállatát, nem egy állat halt meg miatta. A fuvart nem ingyen kérjük, még 10.000 Forintot is fizetnénk érte, de nincs olyan aki vállalná a szállítást. Az emberek azt mondják nem akarják a bolhát hazavinni, pedig nem is bolhásak a cicák. Nem igaz, hogy az emberek még ennyit se képesek megtenni, pedig még fizetnénk is érte.


A hím cicák elzavarják az idegen hím cicákat, és anyám figyeli, hogy ne legyen párzás köztük. De 24/24 órában ez lehetetlen feladat. Főleg most, hogy eljött a tavasz. Nagyapám hagyta rá a macskákat, és mivel nagyapám nem engedte ivartalanítani őket, így lettek ennyien. Miután meghalt nagyapám, anyám keresett egy orvost, aki elvállalta. Már csak szállítás kéne.


Még mielőtt írnátok a buszt, az ki van zárva. Felnőtt macskákról van szó, nem lehet őket kordában tartani a hordozóban. Amikor elsőnek próbáltuk buszon vinni, a sofőr majdnem leszállított minket. Vonat jó lenne, de községen lakik, nincs vasútállomás.


Nem tudom, hogy segíthetnék neki, kocsim nincs. A nem kívánt szaporulatot meg nem lehet sokáig megelőzni így. Eddig nagyapám mindig elajándékozta a kicsiket, de anyám inkább ivartalanítana.


Félreértés ne essék, anyám se gazdag, én se. De most a cicákra gondol elsősorban. Bármilyen tippet szívesen fogadok, hogy lehetne megoldani a helyzetet.


19/L


2013. máj. 8. 01:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%

Ha nincs más választás, akkor rakjátok be őket hordozóládákba, és úgy vigyétek fel a buszra vagy kocsiba.

Egyébként én sem engedném, nem akarnám hogy 7 macska összeszőrözze-bolházza-büdösítse az autómat, már elnézést a kifejezésért.

2013. máj. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de kérlek olvasd el figyelmesebben amit írtam. Illetve én se akarok sértő lenni: De miért lennének a macskák büdösek?

Egy rendesen tartott macska nem büdös, nem bolhás. Illetve nem közvetlen érintkezne a cica az üléssel, hordozóban lenne, így a szőre sem hullana ki. Na meg ölemben fognám, így meg végképp nem hullatná a szőrét az autóba.

2013. máj. 8. 01:20
 3/24 A kérdező kommentje:

Előző válaszomból kifelejtettem: Eléggé érdekes lenne egyszerre hét macskát szállítani egy személyautóban. Na meg mint írtam: ennyire gazdagok sem vagyunk.

Egyesével tudnánk megoldani csak, mivel csak egy hordozónk van. Nem kis idő lenne ivartalanítani mindet, de megéri, mind a macskák, mind a saját érdekünkben.

2013. máj. 8. 01:27
 4/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy nincs olyan transzfercég, amelyik vállalja.
2013. máj. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
10e forint 7-szer 25km-ért? te tudod mennyit kérnek el 1 liter benzinért???
2013. máj. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Nos nekem lenne egy ötletem nem tudom mennyire működőképes de sose lehet tudni a semminél több.


A tetovált állatmentők szoktak kérni ingyen fuvart állatok szállításához a facén. Mindig akad valaki, aki bevállalja, hogy elszállítja az egyik városból a másikba az állatot.


Ehhez hasonlóan te is megoszthatod a problémád a facén ha fenn vagy lehet egy tovább osztásnál valakinek megesik a szíve rajtatok meg a cicákon.


Esetleg nincsenek arra kamionosok, akik arra járnak és árut szállítanak?

Gondolom a taxi meg megfizethetetlen lenne...


Azt még megértem, hogy a benzin drága, meg nincs kedve hétszer fordulni, de ez a bolha duma egy blama.

Az ember az utcáról a cipőjén is beviszi a lakásba/kocsiba.

Esetleg felajánlhatnád, hogy kiporszívózod a kocsit...

2013. máj. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok!


Annyi még eszembe jutott, hogy az állatosok egy kicsit segítőkészebbek egymással ha egy állatról van szó.


Ha megkéred az orvost, hogy hadd tegyél ki egy kis cetlit a váró falára, hogy fuvar kellene... neki ez üzlet egy nőstény cica ivartalanítása kb. 15 ezer forint /én is most készülök rá/. Na 7x 10-15 ezer...ennyiért már megengedhet egy hirdetést...Nálunk is van az állatorvosi falán egy hirdetőtábla.

2013. máj. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Salx Narval ***** válasza:
Az állatorvosnak nem említettétek ezt a problémát? Ahol van műtő és rendelő ott általában állatmentő is van, vagy legalábbis 1-2 szolgálati autó, amivel házhoz járnak. Nem csekély összeget fizettek, nyugodtan kérdezz rá.
2013. máj. 8. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem próbálj meg az állatvételmisektől,illetve az állatokkal foglalkozó alapítványoktól segítséget kérni.Ismereteim szerint ők rendelkeznek több állat szállítására alkalmas eszközökkel. Nekem az is furcsa,ha az állatorvosnak nincs az állatok szállítására való lehetősége?! Az állatorvos is tudna neked mondani olyan szervezeteket akik fel tudnák vállalni a gondodat és egyáltalán nem értem miért nem segít neked ebben??????
2013. máj. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12%
Átmenetileg kaphatnának a cicák fogamzásgátlót, amíg nem találtok megoldást a szállításra.
2013. máj. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!