Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Míért bunkók az emberek...

Míért bunkók az emberek azokkal, akik segítenek nekik?

Figyelt kérdés
Szinte mindig így jártam,legutóbb egy ismerősnek találtam melót,hálából pár nap múlva kijelölt az ismerősei közül az egyik közösségi oldalon...ez normális? ...és ez nem az első eset.
2012. okt. 22. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyenek csak érdekbarátságot tartanak fenn...

Nekem a legutóbbi tapasztalatom: egyik ismerősömmel lazult a kapcsolat (értsd: nem beszéltünk annyit telefonon, személyesen sem tudtunk úgy találkozni), majd azt vettem észre, hogy online sem látom annyit. Ezért írtam neki egy e-mailt, amiben őszintén érdeklődtem, hogy mi van vele, mi újság, mert nagyon eltűnt.


Erre azt válaszolta, hogy elege van az olyan bunkókból, akik számon kérik, hogy van, mi újság vele...


Na, ezt reagáld le normálisan!


Aztán rájöttem, hogy éppen semmire sincs szüksége, amit segíthetek én, így hagyjam békén.


Ugyanis előtte ő maga keresett, és legtöbbször volt hozzám kérése is...tehát nem ugyanolyan őszinte érdeklődésből keresett meg.


Szerintem az ilyeneket hagyni kell a francba, és amikor visszatáncolnának, elutasítani.

2012. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elköveted azt a hibát,hogy úgy akarsz segíteni,hogy nem kérnek meg rá.Ne tedd,semmi értelme.
2012. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van,már többször megfogadtam,hogy nem segítek senkinek,csak a családtagoknak,állatoknak,és a hajléktalanoknak,de mostmár ezentúl így is lesz.Ha nekem valaki azzal jön,hogy gyereke van,kell a pénz...stb.elküldöm a Népligetbe szo.pni. Régebben is egyik ismerősömet bevittem a melóhelyemre,aki pár hónap múlva mindenfélét összepofázott a főnöknek rólam,és majdnem kirúgtak! Bocs a vidékieknek,de ezek mind faluról szakadt Pestre vándorolt emberek voltak,gondolom vidéken már eljátszották a becsületüket,azért kellett feljönniük a fővárosba. Az egyik ex-barátom is ezt csinálta pár évvel ezelőtt,BAZ megyéből jött fel,albérletben lakott,kölcsönkért 40 ezer forintot,és mikor vissza kellett volna adni,gyorsan továbbállt egy másik albérletbe,aminek nem árulta el a címét.A mai napig nem adta meg a pénzem,és ez volt 2004-ben.

De az vígasztal,hogy ezek a dolgok nem maradnak büntetlenül,előbb-utóbb megkapják a jutalmukat...:)

2012. okt. 23. 13:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1. válaszoló vagyok, B-A-Z megyéből..komolyan.

Szerintem nem helyes dolog általánosítani. Ez mind személyfüggő, hogy ki hogyan él a segítséggel, esetleg visszaél vele.


Nekem például pesti ismerős b*szta át a fejem. Mégsincs semmi bajom a pestiekkel, nagyvárosiakkal, mert tudom, hogy mindez személyfüggő.

2012. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó,biztos van egyikből-másikból is rendes,vagy bunkó,de a többség,aki visszaélt a jóindulatommal,vidéki volt,főleg a keleti országrészből. A legutóbbi eset egy Pécsről szalajtott senkiházi volt,Pestre ette a fene,akinek szereztem egy jó melóhelyet,erre bekussolt,és kijelölt a fbookon...annnnyád!!!!Lehet,hogy nem vették fel,aztán most én vagyok a hibás...:DDD
2012. okt. 23. 17:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Na,de a pestiek közt is vannak kö.cs.ögök,pl.a "barátnők" akik addig voltak barátok,amíg ott laktam a közelükben,miután 5,mindössze 5 km.rel arrébb költöztem,már sokkal ritkábban hívtak fel :)és át se jöttek,hanem menjek én,mintha nekem nem lenne ugyanannyi az utazás.Aztán mostanra leléptettem őket!!
2012. okt. 23. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!