Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Léteznek még olyan emberek...

Léteznek még olyan emberek akik normálisak, kiállnak melletted ha baj van. és nem röhögnek ki ha valami kínos dologról szeretnél beszélni, hanem meghallgatnak és segítenek? Nagyon kevés ilyen rendes emberrel találkoztak.

Figyelt kérdés
engem minden "barátom" kiröhög ha komoly dologról szeretnék beszélni.

2013. márc. 31. 23:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%

Szia!


Igen vagyunk még néhányan. Ma is volt egy jó beszélgetésem egy 22 éves sráccal. Szóval ne keseredj el, csak találsz te is valakit.


Üdv. Péter

2013. márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szia peti

örülök hogy vannak még ilyen emberek:)manapság mindenki csak XD-zik összevissza.fiú vagyok,és segítséget kértem egy barátomtól hogy beszélgessünk egy picit,mert nagyon rosszul voltam lelkileg.erre kiröhögott és pofátlankodott.hogy lehetnek ilyenek az emberek...

2013. márc. 31. 23:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól kell megválogatni a barátainkat, ez a titok... :) Nekem ilyenek vannak, de ez 15 éves korunktól kezdett csak el kialakulni.
2013. ápr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 acelsziv ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. De a környezetemben szinte mindenki. Bár a környezetemet én alakítottam így ki :D
2013. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kevés ilyen van, de igen, léteznek.


Velem is előfordult, hogy rosszul választottam meg a "barátaimat", leginkább (még) fiatalabb koromban. Egyszer például akadt egy egészségügyi problémám, amivel akkor még vizsgálat előtt álltam, így nem volt kizárható az sem, hogy végső esetben sok kellemetlenséggel járó kezelés után leromlik az állapotom és meghalok (még 20 sem voltam).

Alapvetően jól viselem az ilyesmit, de egyik este egy akkor már órák óta tartó beszélgetésnél úgy gondoltam, elmondom az illetőnek, hiszen úgysem tudtam semmi másra gondolni (ha jól emlékszem másnap volt a vizsgálat). Nagy nehezen kinyögtem, ő akkor mondjuk nem nevetett, de gyakorlatilag egy "aha"-val elintézte, aztán beszélt tovább az ő dolgairól. (Kb. nem is beszéltem vele többet azóta sem.)


Egyébként fiataloknál (és úgy általánosságban is, mivel a legtöbb ember nem a komolyságáról híres) ez gyakori, nagy nehezen elmondasz/leírsz egy kínosabb problémát és csak az ikszdézés megy. Bezzeg, ha vele történne hasonló te teljes komolysággal és diszkrécióval kezelnéd a helyzetet...

2013. máj. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
tudom milyen érzés.tegnap én is beszélgettem a családi gondjaimról egy barátommal és ő megértett és segített rajtam,pedig nem is ismerem anyira mert még nem találkoztunk.én 13 vagyok még de én is megértem a többiek gondját.és komolyan veszem.miközben az enyiidősek csak elviccelik a dolgot...
2013. máj. 8. 10:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Na igen... Én is azt hittem valamivel idősebb vagy. :)

Egyébként én is így voltam, mert a velem egykorúakkal általában nem tudtam mit kezdeni. Később aztán lettek idősebb (felnőtt) barátaim. Szóval ezt az időszakot túl kell élni. Később jobb lesz és az is kifizetődik majd, hogy te a társaidnál komolyabb vagy.

A barátok megválogatása pedig később jobban fog sikerülni, én is direkt megpróbáltam őket megválogatni a kezdeti csalódások után, de mégis sikerült belefutni egy-egy nem megfelelő "barátságba". Kellett még hozzá az a pár csalódás, hogy később rögtön átlássak a szitán és tényleg sikerüljön jól szelektálnom.

2013. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát igen.ilyen barátok mindenhol vannak salynos.velem az a baj hogy nem nagyon tok visszautasítani egy barátságot se,még ha rosz is.ennek meg is lett a következménye.a suliban 5 10 éves hibbant ribanc folyton cseszeget meg a külsőmet fikázzák.de nem nagyon érdekel mit mondanak rólam mert elég tudnom azt hogy megfelelek magamnak.van kb 20 igazi jó barátom,de abból kb 4 en értenek meg és segítenek rajtam mert tudják milyen a családi helyzetem a nevelőapámmal("terrorizál").de ennek ellenére még a talpamon vagyok és tudok mosolyogni még akkor is mikor a depresszió szélén állok:)
2013. máj. 8. 16:40
 9/13 acelsziv ***** válasza:
azt írod van 4 igazi jó barátod... Mindegyik egy -egy kincs... Sok embernek egy sincs egész életében. Hidd el, gazdag ember vagy :D
2013. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na ez az, nekem csoda ha 4 van összesen és abból 1-2 tart ki évekig, és még meg is értenek minden téren.

Különben lényegtelen, simán elég 1 is, nem a mennyiség, hanem a minőség számít.

2013. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!