Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mással is fordult elő, hogy a...

Mással is fordult elő, hogy a macskája rátámadt, és 5 mm híján kikaparta a szemét? Utána hogyan tettétek túl magatokat a dolgon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Velem még nem fordult elő. Soha nem jött felém támadólag, de azt hiszem elgondolkodnék ha ezt tenné. Mármint mindenképp megoldást kell erre találni, mert nem normális dolog, sem neki, sem neked.

Szerinted miért csinálja? Felnőtt? Agresszív? Fel lett húzva? Valami irritálja?

2013. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 hete fogadtam örökbe menhelyről. 6 éves, és eddig kóbormacska volt. Hagytam, hogy mindenhova felmenjen, körülnézzen, otthon érezhesse magát, ne örökös tiltásokba fusson - ha nem hagyom, megteszi, mikor nem látom. Nem az volt a célom, hogy az asztalon aludjon, biztos én rontottam el. Viszont ma sorban, módszeresen lökdösött le mindent, mert ugye annak hangja van. Hiába szóltam rá többször, hiába vettem le többször hol innen, hol onnan. A végén nálam is elszakadt a cérna, és miután levettem, nagyon finoman legyintettem a fenekére, hogy nem szabad. Erre feljött mellém az ágyra. Nem gondoltam semmire. (Nem vagyok a verés híve, ellenzem.) Láttam az utálatot a szemében, de nem gondoltam, hogy a következő pillanatban nekem ugrik, és a mancsával majdnem kikaparja a szememet. Nem fújt, semmilyen előjele nem volt, csak az, hogy gyűlölettel nézett rám. Utána mikor ledőltem aludni, kizártam a szobából, és ha nem vagyok a szobában vagy éjjelre teljesen biztos, hogy nem engedem be a szobába. Minden mozdulatánál attól rettegek, hogy újra támadni fog, és mi van, ha most nem véti el? A menhely csak mese, hogy visszaveszi, kitenni nem akarom, nem fogom, sem elaltattatni, csak nonszensz, hogy a saját lakásomban félek a saját macskámtól. Nem tudom, mit tegyek?
2013. máj. 8. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszer velem is előfordult egy olyan cicával akit én "neveltem" születése óta. Soha az életben nem karmolt meg, egy nap az ágyon aludt én meg odahajoltam közel hozzá, hogy adok neki puszit. Erre odakapott. Sosem értettem, hogy miért tette, de én csak addig tulajdonítottam neki jelentőséget amíg látszott a karmolás a szememen. Néha kiszámíthatatlanok, ez a cicus utána sem karmolt meg soha többet. Írod, hogy a cica csak 3 hete van nálad, még nem ismeritek egymást, a helyzet neki is új még. Ne érezz csalódást, tölts vele annyi időt amennyit csak tudsz, hogy jól összeszokjatok.
2013. máj. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát így már teljesen "érthető". 3 hét az tényleg semmi még nem szoktatok úgy össze, hogy ne tegyen ilyeneket, szegénynek biztos volt elég negatív tapasztalata és megtanult így viselkedni. Elég sunyi, hogy mit ne mondjak, elhiszem, hogy félsz, de szerintem ez változni fog.

Mindenképp építeni kell köztetek a bizalmat. Tudom, hogy most neked nagyon rossz, meg meg is értem, de próbálj ezen túllépni. Foglalkozz vele a lehető legtöbbet, és legyél vele türelmes.

Elismerésem, hogy örökbe fogadtál egy cicát, rendes tőled, de sajna szerintem ebben az is benne van, hogy sérült a cica és több "probléma" adódhat vele.

Idővel neked is biztosan jobb lesz, de szerintem ne "büntesd" őt tovább. Mármint a lelki terror, mert valószínű ő sem fog bizalommal feléd közeledni. Én azt vettem észre, hogy igaz, hogy elég öntörvényűek a cicák, de ha te kitartóan pozitívan állsz hozzá, akkor az ő viselkedése is pozitívan változik.

Gondold át, hogy a hat év alatt mennyi rossz dolog történt vele, hogy a menhely sem egy leányálom, hogy lehet ő pont az az alkat, aki nagyon szeretné a változatlanságot a nyugodt környezetet, erre meg. Nehéz neki, ne félj tőle, mert valószínű nem nyugodt a lelke és azért ilyen.

Esetleg az asztal helyett valami más alternatíva? Én is észrevettem, hogy az egyik cicám előnyben részesíti a kemény fa felületeket és ott alszik. Sajna az asztal is ilyen, de a párkány, a parketta szintén kedvenc. Lehet be kéne a tiédnek szerezi valami magasabb fa fekvőhelyet. Kéne neki lehetőséget adni, hogy tudjon magasból is nézelődni, ugrálni, lehet akkor nem is borogatna.

Remélem minden rendben lesz, kitartás!

2013. máj. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Megpróbálom éreztetni vele, hogy itt biztonságban van, és szeretem.
2013. máj. 9. 11:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, álmukban sajnos veszélyes szeretgetni a kedvenceket. Régen a kutyám aludt, és annyira aranyos volt, megsimogattam. Viszont a lágy simogatást ő valószínűleg mondjuk darázsnak gondolta, és odakapott - viszont ő álmában tette, nem direkt volt, fel se vettem, meg reflexből időben elrántottam a kezemet, és fel sem ébredt, mikor "védekezett".
2013. máj. 9. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Én sem vagyok a verés híve, de ha nekem ugrana a saját macskám azért annak lekevertem volna egyet, ide vagy oda 3 hét, tudja meg jól, hogy mit lehet és mi az amit nem tűrök el.


A macskáim nem is mászkálnak fel mindenhova, még akkor sem ha nem látom.

Egy teraszunk van, amelyet csirke hálóval kerítettem el, hogy a macskák kijárkálhassanak és ott vannak bútorok, és asztalok is, így mikor kertészkedem figyelem őket. Egyik sem ugrott fel bútorra, mert az első megpróbálásuknál nem levettem, hanem levizeztem őket egy vízi pisztollyal. Na azóta nincsenek gondok.

2013. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! Azt mondták nekem is a menhelyen, hogy ilyenkor növényspriccelővel spricceljem le, ill. fújjak rá. 1x kellett lespriccelni. Valóban hatásos módszer! A fújás kiegészítésnek nem rossz.
2013. máj. 10. 12:26
 9/9 anonim ***** válasza:
szia egyszer úgy nekem ugrott a macskám hogy teljesen szétszedte a hajas fejbőröm és a párom lábának is nekiugrott..mondjuk az azért volt mert betévedt hozzánk egy kiscica és ő felfújta magát és zsupsz..védte a területét.ő megváltozott aranyos macska de mondjuk az is volt...aki csak úgy neked támad az nem fog változni!!!hidd el amikor alkalma lesz rá rádtámad megint
2014. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!