Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, anyám minden...

Mit csináljak, anyám minden fölött szemet huny, tönkreteszi az állatokat?

Figyelt kérdés

Nem törődik az állatainkal, csak látszatra. Tudom, hogy a kutyákat pl rosszul neveli, amit néha szóvá is teszek neki. persze nem úgy hogy "hé, elrontottad a kutyákat" hanem pl, mondom neki, hogy talán - talán esetleg - másképp kéne valamit csinálni... Nézte ezt a cézár milent is, de ettől függetlenül ugyanúgy nem érdekli, hogy a kutyák a fejünkre nőttek.

Na ennyit a kutyákról. (bocsi, de mivel ők is vannak, ezért írtam róluk is...)

van egy ivaros nőstény macskánk. Anyám állandóan mondja, hogy majd elviszi ivartalaníttatni, majd elviszi, el akarja... De már nem is tudomn, hanyadik tüzelésen esett át a macska. Mert mindig az van, hogy amikor tüzel, akkor hű de idegesítő, mikor fejezi már be. Aztán mikor abbahagyja a tüzelést, akkor anya örül, és VÁR. nem tudom mire vár, de nem viszi ivartalníttatni, mert szerinte most úgysem tüzel szóval "ráér a dolog".

Van egy másik, idősebb (ivartalanított) macskánk, aki köhög meg minden baja van (de amúgy normálisan viselkedik, de nagyon rémisztően köhög már, írtó hangokat tud hallatni közben...) Na múltkor nekem elgem lett, és mondtam anyunak, hogy mivan a macskával. De anyám mindenre csak a kifogásokat gyártja. Amikor azt mondtam neki, hogy fáj a macska lába, mert nyávogott és megharapott, akkor arra az a válasz, hogy "mindenért nyávog". És ennyi!

Ennek a macskának még a füle is atkás (szerintem, de nem vagyok szakártő) nagyon vakarja és rázza a fülét.

És múltkor tudjátok mit csinált? Elment a patikába és vett a macskának gyerekeknek való fülcseppet! -_-

Ja és ez a macska el is van hízva. vett neki valami steril macskák részére száraz tápot, ami így néz ki:

Elöl hagyva, kibontva az egész zacskó "fogyózós" kaja, amiből akkor ehet amikor akar.

Elől hagyva, ugyanígy a másik macska részére a normális kaja is. természetesen mindegyik eszik mindegyikből, és hiába mondom anyámnak, hogy talán nem kéne elölhagyni...

A macskáknak is kutyatápot vásárol. persze mindig a legolcsóbbat. Így macska kutya ugyanazt a silány kutyakaját eszi.

A kutyák igénytelenek, egyiknek írtó büdös a szája (állítólag egy foga ki s esett, de én nem láttam), hosszú szőrűek de nincsenek leápolva, nos kertben rohangálnak, gondolhatjátok hogy néznek ki. Rágják is magukat rendesen.

Én szívem szerint megfürdetném őket, de nekem nem hagyják, és nem is bírnám őket egyedül lefüröszteni, lefogni, stb.

Állatorvosnál utoljára kisgyerekként voltam, akkor is csak kísérőként. De saját pénzem egyébként sincs semmi.


2013. ápr. 5. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem te már tudod mit jelentene a felelős állattartás.Próbáld megelőzni,hogy újabb állat kerüljön a családba.
2013. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ilyen körülményeket teremtett anyukád. Ezt én sem igazán értem, hogy lehet valaki ilyen, de nagy valószínűséggel ezzel te nem nagyon fogsz tudni mit tenni. Ahogy előttem is írták, azt mindenképp meg kell akadályozni, hogy új állat kerüljön hozzátok. A többiben sajnos apró lépéseket tudnál tenni, de még az is lehet, hogy veszekedés forrása lenne. Sajnálom a helyzetet, tényleg.
2013. ápr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Ha kérnél pénzt és te elvinnéd kutyát, macskát orvoshoz? Hátha elengedne és adna pénzt rá, mégiscsak egyszerűbb neki, mintha ő vinné el. Ha nem ad erre pénzt, próbálj valahogy gyűjteni, születésnapi, névnapi pénz, vidd el az egyiket orvoshoz. Kérj az orvostól papírt, hogy mi volt a betegség, milyen kezelést adott, hátha ez is észhez téríteni anyukádat, hogy valóban szükség volt a kezelésre.

Ahogy olvasom az írásod, elég sok állatotok van, fura, hogy mégsem akar velük rendesen törődni, nem lehet, hogy depressziós anyukád? Más teendőket ellát rendesen, csak az állatokat hanyagolja el?

2013. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szereti őket, felszínes értelemben törődik velük pl vesz nekik játékokat, kutyáknak ruhácskát köt-varr, meg most ez a fogyózós kaja is... (bár sztem hülyeség és csak reklámfogás) De igazából nem gondozza őket sehogy sem. Kb csak simogatja azt annyi. Minden állatot befogad, őket is "befogadta" + még van egy kandúr aki a kertünkben lakik, egy éve simogatja és ad neki enni (kutyakaját szintén). Az a vicces, hogy ez a kandúr macska aki még télen is kint volt a legegészségesebb mint közül!, csak sajnos ivaros és néha sebeket gyűjt...


De ennyi állatot hogyan lehetne elvinni orvoshoz? Nyilván egyszerre nem. Esetleg kettesével? A másik, hogy mivel az összeset kéne kezelni valamivel/valami miatt, egy vagyonba kerülnének így. (Ha anya amikor éppen észreveszi, hogy valami gond van, és akkor elviszi, akkor most nem kéne EGYSZERRE kifizetni az összes állatot)

2013. ápr. 7. 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos mi lett a vége? Sokkal felnőttebb vagy ,mint az anyád sajnos az enyém is ilyen volt régen ,de aztán én lettem az aki terror szerűen veszem az ügyet és ha valamelyik kutyának baja van akkor visszük egyből és próbáljon nemet mondani.Ennyi.Én fürdetem ápolom őket és télen fűtött garázsba vannak :) Anyád felelőtlen és szerintem ezt már te is tudod el van veszve és muszáj erőszakosnak lenned. Ha meg nagyon vakaróznak akkor menj el a patikába és vegyél Neostromosan ampullát és abba mártsd meg őket pár száz forint és az segíthet. Ha nem ad pénz az atkás macskára akkor nem gondoltam ,hogy ilyet mondok valaha ,de lopj egy 5 ost anyádtól és vidd el orvoshoz ,mert nagyon szenvedhet.....
2014. jan. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!