Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Ugye nem lesz baja?

S. O. S! Ugye nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Ma elkezdett négykor szülni a cicám.Nagyon fiatal még ezért nagyon aggódom.Mivel már két órája csak az a burok volt kint felhívtuk az orvost aki mondta hogy vigyük be.Bevittük megnézte, adott inekciót aztán mondta hogy ki van tágulva és már érzi a kiscica farkát.Hazajöttük kb másfél óráig semmi sem történt csak a cica farkát láttuk.Utána rásegítettünk a dologra és egy cica kijött farral(a farkánál).Aztán pár perccel később jött a következő cicus őt csak a fejénél kellett segíteni, ő is farral született.Az anyacica nagyon fáradt már, kijött a méhlepény is de a hasában mozog még a kiscica és a cicus is nyomogat de semmi sem jön. Ugye túléli az éjszakát? Nagyon aggódom!
2013. máj. 8. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Arra, hogy milyen állapotban van a macskád nem tudok válaszolni.

De két kiscica születése között akár 1-2 óra is eltelhet. Tehát nem egymás után potyogtatja ki az utódokat.

A farfekvés macskáknál normális, bár azt írják, legtöbb esetben fejfekvéssel szülnek. Az én cicám inkább farfekvésesen szokott szülni. :)

2013. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Viszont még egyszer elolvastam a kérdésed. A méhlepény általában akkor távozik, ha az összes kiscicát megellette az anyamacska.

Ha az utsó kiscica nem születik meg, akkor feltétlenül állatorvos kéne.

2013. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Reméljük, nem lesz gond, de én holnap reggel újra elvinném orvoshoz, hogy megnézze, nem -e maradt benne kiscica.
2013. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha kijött a méhlepény, de még mozog kiscica a hasában, akkor azonnal orvos, úristen... így elpusztul a pici és lehet hogy a mami is :S
2013. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Majd meg látom holnap reggel mi lesz vele.Nagyon aggódom! Hát épp azért csodálkoztam hogy mi mozog benne ha már kijött a méhlepény.Szerintetek éjszaka nem lesz baja? Most még megnéztem a cicust.Helyezkedik és még mindig nyom valamit de semmi nem látszik..A két kicsi hálaistennek jól van.
2013. máj. 8. 23:19
 6/18 anonim válasza:
Macskákkal ilyen téren nincs tapasztalatom, nekem kandúrom volt. Csak megnyugtatásból írom, pár éve amikor barátnőm palotapincsije ellett majd reggelig tartott mire az utolsó picit is megszülte, gond nélkül ki tudta tolni és semmi bajuk nem lett. Egyszerűen csak kimerült (érthető) szerintem nem lesz baj. Mondjuk én reggelig el sem mozdulnék mellőle, mondjuk engem minden állatunk ellésénél "evett az ideg". Ha pár óramúlva sem bújt elő az utolsó pici akkor viszont minél hamarabb orvoshoz kell vinni. (szerintem)
2013. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak már én is 4 óra óta kint ülök szegénnyel és nagyon kimerültem.Úgyhogy szívem szerint behoznám a szobámba őket. Ha holnap nem lesz jobb mindenképp beszélek az orvossal.Remélem rendben lesz minden!
2013. máj. 8. 23:42
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi lett a cicával?

Azért tisztázzunk valamit válaszolók!Kijön egy kiscica és vele együtt 1 méhlepény hisz a köldökzsínór az összekötő a kölyök és méhlepény között.Ergo minden cica után jön egy méhlepény.

Kérdező,már biztosan kijött a többi baba i a cicából,de azért írd meg.

A lényeg,hogy ahány kicsi jön annyi méhlepény is.

2013. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hálaistennek minden rendben van.Este még kijött még egy kicsi meg még ma is és kijött még egy méhlepény.Ők sajnos nem élnek de az anyacica jól van már, az előbb ivott tejet.Most épp alszik.Van két egészséges kiscicája is.:) Remélem most már minden rendben lesz!
2013. máj. 9. 08:40
 10/18 Vicuska87 ***** válasza:

Inkább elvitted volna ivartalanítani szegény cicát, minthogy elleted világba, most meg úristen mennyire aggódsz!

Felelőtlen gazdi vagy!

2013. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!