Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt macskatartókat...

Tapasztalt macskatartókat kérdeznék? (ápolás)

Figyelt kérdés

Félhosszú szőrű cicám konkrétan megvadul, ha elkezdem kefélni a bundáját. Fúj rám, mar, karmol teljes erejéből. Ugyanez van fürdetésnél is (benti cica, néha kakis lesz, akkor muszáj a zuhany), kész kínszenvedés.

Néhol, a hajlatainál már csomós a bundája, azokat se nagyon hagyja kivágni, izeg-mozog, félek, hogy belevágok a bőrébe.


Mit csináljak, hogy a bundaápolást ha meg nem is fogja szeretni soha, de legalább tűrje?



2013. máj. 10. 17:08
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
49%

Hááát igen, van ilyen! :)


MI is így kezdtük, de egy év alatt eljutottunk oda, hogy már csak vernyákol fésülés közben, a fújás, harapás, és karmolás kimarad!

Folyamatos szoktatás, és ne engedd, hogy ő diktáljon! Először csak 5 percet, aztán 10 percet, esetleg jutalom falat utána, bár ez nálunk nem használt!

2013. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd át a szomszédhoz. Nem vicc, ha tudod vidd át szüleidhez vagy valami. Ha megszeppennek, akkor jobban hagyják. Most nem emlékszem a doki mit csinált a macskával, de mondtam neki, hogy érdekes, nekem ilyet nem hagy. Ő meg mondta, hogy hát igen, a macska otthonában ő sem tudná ezt így csinálni, mert ott nem hagyná, de ha elviszed máshova eleve be van szarva ugye.
2013. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2., ezt lehet, hogy kipróbálom.
2013. máj. 10. 17:23
 4/8 anonim ***** válasza:

:D Ez jó, én is néztem, hogy dokinál milyen kis engedékeny a drága, mondjuk nekem egyszer ott is leugrott az asztalról és lapos kúszásban szökött volna, de mivel ismeretlen terep volt megállt. Azért egy próbát lehet megér.

Mennyi idős? Lehet rátudod szoktatni, de ha nagyon nem, akkor szoktak a számomra "drasztikus" megoldáshoz folyamodni, hogy a doki ad valami bódítót neki és amíg az hat rendbe lehet hozni a bundáját. Ezt mondjuk lehet nem csinálnám, de állítólag vannak olyan cicák, akiknél semmi más megoldás nincs.

Esetleg macsek kozmetikus?

Nekem is van egy félhosszú szőrű, még pici, de ha elkezdem fésülni dorombol és élvezkedik. A nagyobb rövid szőrű szintén, ő a fürdetést is bírja, igaz nehezebben, de azt is elég jól. Úgy látszik ezt ők döntik el, hogy engedik, szeretik-e vagy sem.

2013. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mosakszik? Nekünk 12 évesek a cicáink, de soha nem fürdettük még őket, nem volt rá szükség. Mindig tiszták. Fésülést bírják, de azt is csak azért szoktuk, hogy ne hulljon annyira a szőrük.
2013. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha sűrű és hosszú szőre van akár csak helyenként is, azt nem tudja mosdással karban tartani. Berasztásodik fésülés nélkül.
2013. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést ha hülyeséget írtam, tény, hogy a mijeink nem hosszú szőrűek.
2013. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne fürdesd, hanem vizes ruhával/szivaccsal most le az "érintett" területeket. Vagy vidd el szakértőhöz, hogy vágja rövidebbre a környező szőrt. Azt a macska is könnyebben tisztán tartja.

Nem írtad, hogy mennyi idős. Egy fiatal macska megszokja a napi ápolást, a felnőtteknél szerintem már nehezebb. Minden nap ugyanabban az időpontban próbáld fésülni, így beépülhet a rutinjába. (Kb. mint egy etetés. Az én macskám, ha már megfogom a fésűt és hívom, jön felém és egy ideig hagyja magát fésülni. Hol hosszabb, hol rövidebb idő után megunja, de mindig engedi befejezni a műveletet.)

2016. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!