Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok,első lovam lenne díjugratásra versenyre és terepre,fiatal lovat akarok 10 évnél nem öregebbet...

Mire figyeljek vásárláskor?

Heréltet vagy kancát vegyek?

(állatorvost viszek)

Az jó hogyha lecsutakolom,utána kipucolom a patáját,lovagolok rajta,és én nyergelem,kantározom fel?



2013. máj. 7. 19:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
szerintetek egy csikó lehetne egy 2-3 éves vagy az butaság?
2013. máj. 7. 19:31
 2/13 A kérdező kommentje:

A lovak erejük teljében vannak. Az idő múlásával, tizenöt éves korukra azonban bizonyos versenyágakban - például a díjugratásban - már nem tudják a maximumot nyújtani. Lófajtánként persze ez is elérhető lehet. Egy arab lovon ugyanis akár már az öregedés jelei is látszódhatnak.


Itt ezt olvastam: Azt írta lófajtánként persze ez is elérhető lehet ez mit jelent pontosan

2013. máj. 7. 19:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje lovagolsz?Szerintem a herélt jobb,kb. 6-10 évest.2-3 évest ne vegyél,az még nagyon fiatal.
2013. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
8-10 éves heréltet. Heréltnél nem történhet olyan baleset, hogy a szomszéd csődöre kiszökött, de megfogták, mire odaértél, elfelejtettek szólni az afférról, aztán fél év múlva nem érted, mitől ekkora a hasa, ráadásul a herélt nem is sárlik, azt mondják, az emberhez is jobban ragaszkodik, de a kanca is jó. Mindenképp nézd meg a lovat küllemre, nem látsz-e rajta valami rendellenességet, sérülést, ápold le, emeld fel a lábait, ezzel megfigyelheted, hogy tűri-e, és azt is, hogy szabályos-e a patája, rendben van-e a ló mindenhol. Nyergelheted akár te, akár a tulaj is, de legyél ott mindenképp, hogyan tűri, milyen a felszerelése. Ezután a legjobb, ha először a tulaj ül fel, hogy lásd, hogyan mozog, mennyire idomított, hogyan lovagol a tulaj, ebből következtethetsz, hogyan lovagolta eddig. (Nem jó, ha 100 kilós bácsi pattog a sheti pónin) Utána ülj fel te, próbáld ki minden jármódban, ha lehetséges, ugrás közben is. Ha lehet, próbáljátok ki a pályán kívül is, terepen, vagy ismeretlen helyen, esetleg próbáld ki futószáron. Ha jó, akkor vidd el magaddal az edződet, állatorvost. Mindent papírozzatok le! Az interneten találsz ló adásvételi szerződés mintát.
2013. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ha nincs edzőm? :/ amúgy nincs a szomszédba paci és nem tudnak bejönni az udvarba

2013. máj. 7. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Csikót ne vegyél, ha versenyezni szeretnél, egy tapasztaltabb lóval könnyebb neked is, és a lónak is. Legalább 5-6 éves lovat vegyél, de 8 évesen kezdenek beérni, egy díjló 15-20 éves kora körül van a csúcson. Ugróló is teljesíthet még jól 20 évesen, ha kíméltél eddigi életében.
2013. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs edződ, akkor más szakértőt vigyél magaddal, esetleg keress a környéken egy edzőt, lovardát, de ha tényleg nincs, akkor az állatorvos is megteszi, a lényeg, hogy jó orvost válassz. Nem kell, hogy a szomszédban legyen a mén, elég, ha arra lovagolnak eggyel, vagy viszik magukkal a méncsikót, aki átugrik a kerítésen, vagy nyitva maradt épp a kapu, vagy a falu másik végén szöknek ki a lovak és elkóborolnak. Nekünk is így lett tavaly csikónk sajnos, azt se tudták a lóról, hogy mén, mert kupectől vették kétévesen, nem szálltak még le a herék, heréltnek gondolták, egyik reggel kiszökött, de gyorsan visszarakták mindkettőt külön karámba, aztán egyszer csak egyre nagyobb lett a hasa, és kiderült, hogy vemhes... Így a papíros, fajtiszta, elegáns telivérünknek egy fakó kislótól lett csikója...
2013. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

8 éves heréltet, ha szeretnéd szaporítani, akkor kancát, de ha nincs mellé komoly tenyésztői szaktudásod, akkor maradjon a herélt elsődleges preferenciaként, de nézhetsz meg kancákat is.

2 éves csikót csak akkor, ha 3,5 éves koráig csak tartod, majd fizetsz egy igaz, JÓ belovaglót, aki 3-4 hónap alatt belovagoja, majd edzővel felhozod a lovat idomítólovaglásban kellő szintre, hogy 5-6 éves korában elkezdje a lényegi ugrómunkát, ekkorra kellő szintű díjlovas alapokat tudnia kell, amire mindezt építheti, és néha ki kellene vinni terepre. Versenyre kb. ekkor is 7-8 évesen fog menni veled (igen, látni fiatalabb ugrólovakat is, de ezek 20 éves korukra már sehol sincsenek, és egy lóval hosszútávra kell tervezni szerintem, ne kisajtolni belőle mnident, minél előbb).

Szóval egy belovagolt, ugrómúlttal rendelkező 9-10 éves ló lenne a legjobb, mert az tud igazán tanítani is, és nem csak tanulni (amit tőled nem tud, tehát megint csak szakember kéne... Ha te is csak tanulod az ugrást, akkor is kell persze szakember, mert egyedül belevágni, hogy majd lesz valami, életveszélyes lehet)!


Az a minimum, hogy te ápolod le, kikaparod a patáját munka előtt és után is (!), felszereled (nyergelés, kantározás), és lovagolsz rajta. Ha még csak megtekinteni mész a lovat, akkor előbb a tulaj üljön fel, mert már ebből lehet látni adott esetben, ha a kérdéses ló nem neked való: pl., mikor én néztem lovat, voltam olyan helyen, hogy azt mondja a tulaj, a ló nem mozgott 1 hete, átmozgatja, mielőtt felülnék:

felpattant szőrén, ügetett egy teljes lovardát, vágtatott egy teljes lovardát, majd középből, megugrott egy kis X-et, és megállt előttem, hogy kész is van, ülhetek fel.

Na az ilyenben elgondolkodni sem érdemes, a ló lovas alatt amúgy nem is tudott lépni, rohant mint az őrült, szét volt verve az agya, a tulaj büszkén mesélte, hogy ő törte be, és amatőr gyorsaságikra jár a lóval.

Mivel bemelegítés ugye nem volt, ezért simán lehet, hogy a lónak letapadtak az izmai, megrántotta, bele lehet látni több ínszalag sérülést, stb...

2013. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

akkor először majd lecsutakolom ilyesmi

aztán megkérem a tulajt hogy ő üljön fel...

aztán én... és futószáron is vigyem?

2013. máj. 7. 20:14
 10/13 anonim válasza:
A ló viselkedésére figyelj főként.Vigyázz nehogy agresszív lovat válassz, mert megjárod.Szerintem a kancával jobban járnál.Általában jobb nagyobb a tűrőképességük és ideálisak kezdőknek.Miért ne csinálhatnád te a csutakolást a patapucolást és a nyergelést?A te lovad lesz.Sok szerencsét a vásárláshoz!
2013. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!