Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok a macskának ételmaradé...

Adhatok a macskának ételmaradékot?

Figyelt kérdés
Kiegészítésnek gondoltam a HappyCat táp mellé. Van olyan, amit semmiképpen nem szabad adni?

2013. máj. 13. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen vannak olyan kaják, amiből nem ehet. Sokféle leírás van, ami sok mindent tilt, amit fejből mondanék az fűszeres ételek, tegnap olvastam, hogy a hagyma is árt nekik. A gabonafélékből sem túl jó nekik sokat adni.

Lehet nekik adni tésztát, rizs, krumplit jól megfőzve, zöldségeket, sajtot, túrót, tojást. Persze ezt tényleg csak kiegészítésnek, mert ők ragadozók, húsevők, elsősorban erre van szükségük.

Tegnap keresgettem házi kosztot macsekoknak. Ott a kajába reszelt almát is írtak meg zabpelyhet... persze ezeket is hús mellé.

Inkább olvass utána, mert sok mindent nem ehetnek, amiket nem is gondolnánk.

2013. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam, hogy az erősen fűszeres dolgokat nem adom inkább. És pl. a főzelékek? Ehetnek mondjuk zöldbabot vagy borsót, persze nem nagy mennyiségben?
2013. máj. 13. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ezt olvastam is, hogy az jó nekik (a főzelékek). Persze ha megeszik és szeretik.
2013. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A házikoszt mindig fehérjéből és köretből álljon. Fiatal korban, vemhes állatnál és bizonyos betegségekben 50% fehérje lehet a köret mellett. Felnőtt korban már 30% fehérje bőven elegendő az eleségben. Bizonyos betegségekben csak egészen kevés fehérjét szabad adnunk. Fehérjeforrásként főleg hőkezelt állati eredetű fehérjék jönnek számításba. Nyersen ne adjunk állati eredetű fehérjét. Állati eredetű fehérjeforrásként mindenféle főtt hús (baromfi, marha, sertés, ló, nyúl, bárány, vad), tejtermék (joghurt, kefir, sajt, túró, aludttej), főtt tojás és halféleségek adhatók. Köretnek főtt rizs, tészta, főzelékek, párolt zöldségek, esetleg jól megfőzött krumpli adható. A házikoszt ne legyen fűszeres."


Már tényleg csak röhögök, mert én tenyésztőtől vettem a cicám és ő azt mondta örülne, ha továbbra is nyers hússal (is) etetném a cicát (kivéve sertés), mert náluk az volt már 5 hetes kora óta. Az itt leírtak szerint meg... Hát... ha lesz egy kis szabadidőd keress rá te is, hogy mit lehet mit nem, mert én már tényleg nem merek állást foglalni semmi mellett.

2013. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan ételmaradékot, ami emberi fogyasztásra készült, jól meg lett fűszerezve, pláne ha hagymával készült, semmiképpen ne adj a cicának.

Vannak receptek, hogyan lehet elkészíteni cicák számára teljes értékű házi kosztot. Ezek egy kicsit körülményesek és időigényesek tudnak lenni, de ha van rá időd, nyugodtan kísérletezhetsz. Ebben a könyvben pl. van jó néhány recept:

[link]

Ha csak kiegészítésnek szánod, akkor viszont nem kell az összetevőkre ennyire kínosan ügyelni, mert a tápból már megkapja a megfelelő mennyiségű tápanyagokat.

Én nasiként szoktam csirke szívet és májat pirítani a cicámnak, de főzhetsz neki csirkehúst, pulykahúst, marhahúst is, csak ne nyersen add, mert sokféle parazita fordulhat elő a nyers húsokban, amelyek veszélyesek a cicákra. Nyugodtan adhatsz neki natúr joghurtot, sajtot, túrót, kefirt, rizst, krumplit, és egy kicsit meg is sózhatod, mert a cicák szeretik a sós ízt (csak ne szórj rá túl sokat).

A nyers hal és a máj veszélyes lehet, ha csak azt kapja a cica. A nyers halban van egy enzim (a tiamináz), amely lebontja a tiamin nevű vitamint, így a cica ennek a vitaminnak a hiányától fog szenvedni. Ha pedig csak májat kap, akkor A-hypervitaminózisa lesz.

Ezeket ne add a cicának:

mindenféle hagyma (vöröshagyma, fokhagyma, újhagyma stb.)

erős fűszerek

kakaó, csoki (a benne lévő teobromin mérgező a cicáknak)

tehéntej (a legtöbb macska nem képes lebontani a tejcukrot, és hasmenése lesz)

szőlő, mazsola (veseelégtelenséget okozhat)

koffeintartalmú italok ( a koffein mérgező a cicának)

nyers tojásfehérje (a benne lévő avidin miatt biotinhiányos lesz a cica)

nyers kelt tészta (tovább kel a gyomrában, felfúvódást okoz)

cukor és mindenféle édesség, sütemény (nem tudja megemészteni, ezért is van az, hogy a cicák nem érzik az édes ízt: nincs szükségük rá)

szilánkosan törő csontok, apró csontok pl. csigolyák (ezek elakadhatnak bárhol a bélcsatornában, aminek elzáródás lehet a következménye, illetve felsérthetik a nyálkahártyát)

2013. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!