Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúr miért...

Ivartalanított kandúr miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Ma kicsit fura dolgot tett az ivartalanított kandúrom (júliusban lesz 2 éves). Még ivarérés előtt átesett a műtéten, eddig semmi kandúrra jellemző dolgot nem csinált, de ma reggel elkapta a másik kis fiú cica (17 hetes) grabancát, terpeszbe állt és ment volna rá, mikor az kiszökött, akkor már a kandúros hang is megjött és megint ment a nyakszirtjére. Persze ezt finoman tette meg a picinek nem is fájt, de azért ez elkeserített. Ebből lehet baj? Miért van benne ez az ösztön és miért éppen egy kicsi fiú cica váltja ki belőle? A piciknek van ilyenkor már ivar jellegű szaga? Vagy még nincs és azért keverheti össze a nagy? Tudja egyáltalán, hogy fiú vagy lány? Lehet totál hülye kérdések, de erről tényleg lövésem sincs. A kicsi 1 hónapja van velünk, eddig még nem történt ilyesmi. A picit amúgy pár hét múlva fogom ivartalanítani. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? És ezekről hol lehet olvasni, mert én nem tudtam olyan szót beírni, ami ezt a témát dobta volna ki, csak az ivartalanítás, de ott sehol nem olvastam, hogy van ilyen.
2013. máj. 13. 20:59
 1/3 A kérdező kommentje:

:D

Akkor válaszolok saját magamnak. Áh... csak azért, ha esetleg valaki ide keveredne és neki is van/volt hasonló tapasztalata, akkor tudja, hogy ez macskáknál teljesen normális viselkedés. Megkérdeztem egy tapasztalt embertől. Szóval nincs vele semmi baj, nem kell megijedni és nem is kell vele semmit csinálni.

2013. máj. 14. 20:44
 2/3 anonim válasza:

szia!

1, persze, hogy tudják egymás nemét a macskák. sőt, messziről érzik.

2, attól, hogy ivartalanítottad, még lehet harcias kedve az idősebb cicának, szóval ez akár hangulattól is függhet.

3, az én ivartalanított cicám is pofozva-harapdálva-fújva-nyávogva megnevelt egy kisebb macskát, amit áthozott egy barátnőm. ez inkább a korkülönbség miatt lehet.


szóval ha amúgy nincsenek rosszban és nem szoktak egymásnak esni, nem kell aggódni. persze, a legjobb, ha a másikat is ivartalanítod, így biztosan béke lesz (többnyire :D).

2013. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

:D

De rég volt ez már... amúgy többet nem csinálta és ez nem nevelési szándék volt, hanem konkrétan párosodási mozdulatok.

Igen, már lassan a picit is ivartalaníttatom, ettől függetlenül, mert amúgy is akartam, csak megvártam ezt a pár hónapot.

Köszi a választ. :)

2013. máj. 31. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!