Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicaszem, Bórvíz, összezavarod...

Cicaszem, Bórvíz, összezavarodtam, megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most 2 hetesek a kiscicáink és az egyiknek be van gyulladva a szeme. Olyan csipás hogy összeragad neki és nem tudja kinyitni :( (persze ha áttörlöm kinyílik) Kamilláztam, erre hallottam hogy az nem is olyan jó mert szárít...ajánlották a bórvizet, most vettem is a patikában, egy pici cseppet cseppentettem a szemeibe, de most olvasom hogy csak kenegetik vele, viszont más azt írja, hogy csepegtetni kell...mostmár teljesen összezavarodtam :S


Mit csináljak?

Hogyan használjam a bórvizet?

Hányszor naponta?

Bórvíz és kamilla együtt?


Kérlek Cicások Segítsetek :(



2013. máj. 19. 16:16
 1/4 kovacsdorka. válasza:

Erről a bórvízről még nem is hallottam :O

az én cicámnak is ez volt a problémája, és neki a kamilla teljesen rendbehozta, nem száradt neki ki tőle

2013. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne állatorvosnak megmutatni. Az ennyire váladékos szem valamiféle fertőzést jelez, ami lehet bakteriális, vagy vírusos. Ezek egyike sem fog rendbe jönni egy kis kamillázástól, vagy bórvizezéstől. És benne van az is, hogy a többi kismacska szemét is megfertőzheti. Az állatorvos receptet fog írni valamiféle antibiotikumos-gyulladáscsökkentő szemcseppre, ami segít a bakteriális fertőzés elmulasztásában.

Azonban súlyosabb, szisztémás virális macskabetegségek tünete is lehet a csipás szem, de akkor más tünetek is jelentkezni fognak.

2013. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vicuska87 ***** válasza:

Persze a bórvízzel lehet neki mosogatni! 3-4%-os bórvíz fertőtlenít és tisztít!


Viszont, ténlegesen érdemes megmutatni egy állatorvosnak, mert lehet macskanátha, vagy más egyéb nyalánkság is, ami ha nincs megfelelően kezelve elpusztul a cica!

2013. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 borcsi02 ***** válasza:
Szerintem is a legegyszerűbb és legbiztosabb megoldás az állatorvossal megnézetni és szemcseppet kérni, az ilyen esetekre adnak ki olyan cseppeket, amikkel napi kétszer, reggel-este kezelni kell a cicákat, és abszolút nem egy drága dolog, pár szár forintos kiadás (legalábbis nálunk így volt). Teljesen szépen rendbe hozza a gyulladt szemecskéket.
2013. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!