Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb. Mennyi idő alatt nő meg...

Kb. Mennyi idő alatt nő meg újra a bundája? Mit tehetnék a kóros soványsága ellen?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtam egy 8 éves perzsa cicát. Folyamatosan viszem állatorvoshoz már kapott kezeléseket is, már jobban van. Nagyon elhanyagolt volt sajnos. "Próbálom helyrehozni azt a hibát amit az előző gazdája miatt felhalmozódott szegénykének." Mára az állatorvos szerint egészséges és kiegyensúlyozott lett. Már nem félős és bátran játszik velünk.

A gond a szőrzetével van, mert sajnos bazinagy csomójai vannak amit sajnos nem tudtam neki kifésülni. Állatorvos tanácsára is meglett nyírva a szőrméje. Csakis kimondottan a felső és alső teste, valamint a hónaalja és a nyakánál csúpán a csomók lettek kivágva neki. Tudom, hogy ha kinő a szőre már nem lesz olyan mint előzőleg de legalább nem fogja húrcolni magával azokat a nagy pamacsokat. Csomók eltávolítása után a bőrének további kezelést igényel. Most szegénykém úgy néz ki mint egy leszopott barackmag.

Sajnos kórosan sovány, de ahhoz képest amilyen volt (csont és bőr,gerince és a csontjai látszottak) mára már kicsit felszedte magát de még mindig vékonyka. Orvos által előírt jó minőségű macska tápot és eledelt kap. Eszik rendesen, evőkéjével nincs gond.

Szeretném ha olyanok írnának akiknek volt már hasonló problémájuk és voltak hasonló esetük.

Nem szeretnék "beszólásokat" olyanoktól akik még nem voltak ilyen helyzetben. Sok problémát vállaltam magamra a cica örökbefogadásával, de nem bántam meg! Szeretném helyrehozni hiszem már nálunk családtag lett és nagyon szeretjük, kis hízelgő,bújos, barátságos és játékos lett.

Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat!



#perzsa macska #soványság #szőrme ápolás
2013. máj. 24. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Bérescseppet adj neki, az jó a soványságra, de szerintem még a szőrnövekedésre is serkentőleg hathat.

Elég lassan nő a cicák szőre, kell majd egy jó pár hónap amire újra a régi lesz. :)


Miért akarna neked beszólogatni bárki, szerintem nagy szép tőled, amit megteszel a cicáért. :)

2013. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van tapasztalatom mentett macskákkal, kettő is van. Légy türelmes (ami, tudom, nehéz, de muszáj). Kell legalább fél év, mire összeszedi magát. Hozzám az egyik alig 2 kg-san került, mára már eléri az 5 kg-t. A másik is csont és bőr volt, ő is 4 kg már. Olyan se kicsi,se nagy formák :) A szőrápolásban nem tudok segíteni, mert enyémek rövidszőrűek, én Furminator fésűt használok. Esetleg kutyakozmetikustól kérj tanácsot, ők értenek hozzá. Nagyon szép egyébkánt tőled, hogy idős cicát fogadtál be, enyémek is felnőttként kerültek ide.
2013. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

szorítok neked és a cicának!!

Azt olvastam, hogy a nedves tápoknak (mármint a jó minőségűeknek) nagyobb a tápanyagtartalma, mint a száraznak..

Ill adj neki elosztva többszöri alkalommal jutifalatokat-sajt, túró pl és adagolj neki halolajat v/és sörélesztőt a táphoz-persze nedveshez könnyebb adni.

2013. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat!

Azért irtam azt, mert más helyen tanácsolták nekem, hogy csináljak belőle szönyeget...

Bérescseppet szeretném kipróbálni, mennyit kaphat belőle?

Nem gond, hogy lassan, de egészséges legyen!

Amikor hozzámkerült (5 hónapja) a cica akkor nyomott majdnem 950 grammot! (9 éves) Leírhatatlan, hogy szegényke hogyan nézett ki. Most jelenleg majdnem 1,5 kg nyom de még mindig nagyon vékonyka. Sebei szépen begyógyultak bár látszanak, szerintem megmarad a hegei, majd ha megnő a szőre akkor nem fog neki látszani az oldalán. Kicsi kb. 1 centis szőre már puha és selymes :))

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a biztatásokat és a hasznos tanácsokat tőletek!

2013. máj. 27. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Cicáknak való bérescseppet vegyél mindenképp. Mi egy betegség után használtuk, már nem emlékszem hány csepp kellett, de rá volt írva. Két cicánál (4 és 8 kg-sak) pont elég volt egy 3 hetes kúrára.
2013. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos hozzászólásokat! A cicám súlya szépen gyarapodik, hizott egy kicsit, de odafigyelek rá! Most már jobban néz ki! :)))

2013. aug. 12. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!