Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált vad kiscica. Megszelídí...

Talált vad kiscica. Megszelídíthető? Hogyan?

Figyelt kérdés
Néhány nappal ezelőtt a mellettünk lévő üres telken felbukkant egy kb. 8 hetes fekete kiscica.Valószínű, hogy autóból tették ki, mert a környéken nincs sehol anyamacska, és a kiscica lány. Nekem jelenleg van kettő 12hetes cicám, ők átcsalták hozzánk ezt a másikat. Adtam neki enni, de nagyon fél.A mieink a házba is becsalták azóta nem engedem ki, hátha megszokik a másik kettővel. Szobatiszta, eszik rendesen egészségesnek tűnik, kicsit mondjuk sovány de ez nem meglepő. Csak sajnos nagyon fél, és nem tudom mit tehetnék ez ellen. Próbáltam megfogni, simogattam, dorombolt is, csak bebújik a szekrény alá és a jelenlétünkben nem jön ki. Meg fog minket szokni? Mit tudok tenni, hogy ez sikerüljön? Segítsetek kérlek. Nagyon sajnálom őt. :(
2009. okt. 4. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megszok titeket.De még fél,ki tudja milyen körülmények között született,és élt 8 hetes koráig.Fel fog oldódni,de ne erőszakodkodjatok,ha odajön hozzátok nagyon óvatosan simogassátok,dicsérjétek,kedveskedjetek neki.Ha bebújik a szekrény alá,falatkákkal hívjuk ki,vegyünk neki egy kis kosárt amiben ő lehet.A türelem rózsát teremnt:) SOk sikert!
2009. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tapasztalat, de nagy türelem szükségeltetik hozzá...Anno gyerekként én is hazavittem kóbor, vad kiscicát. Állandóan elszaladt a kezemből, be s ekrény alá, a szék alá, reszketett ha próbáltam simizni, utána meg karmolászni kezdett, hogy minél előbb szabaduljon. Annak idején mindig kitettem neki pici tejet meg cicukajcsit és vártam, hogy jöjjön elő. Hagytam, hadd egyen (Még megszelídített cicát sem szabad evés közben megzavarni!). aztán egyre többször jött, egyre bátrabban. Evés után lassan kezdte engedni, hogy megfogjam, megsimogassam... aztán 1x elaludt az ölemben...:)

2009. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A vad cicák általában így csinálnak,nem mernek kijönni,bújkálnak,félnek.

Türelem kell hozzá,hogy meg tudd szelidíteni.

Valami falatot is rakhatsz a kezedbe,vagy az öledbe,és simogathatod,miközben eszik,és meg fogja szokni,hogy simogatod.

Sok sikert!:)

2010. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó válasz adója vagyok...

bocsánat,nem szabad simogatni evés közben.

^^"

Ha megette,megfoghatod,ha kicsit hagyja magát,akkor ne engedd el,de ha nagyon ellenkezik,akkor engedd el,mert akkor azt hiszi,hogy ártani akarsz neki.

2010. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!