Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Sürgős! (? )

Segítség! Sürgős! (? )

Figyelt kérdés
Kiscicáimat elhagyta az anyjuk. Csak 2 és fél hetesek kb. Nem tudom, hogy hogyan kell etetni. Próbáltam cumiztatni cumis üveggel, de egyszerűen nem megy. Hatásos módszerek? S.O.S. :(((

2013. máj. 25. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hívjál föl egy állatorvost, ő majd elmagyarázza. Amint tudsz, vegyél nekik kölyök tápszert, vagy kecsketejet.Amíg ilyen picik, 1,5-2 óránként kell őket etetni. Most a legjobb amit tehetsz, ha tehéntejet felvizezel és meglangyosítasz, és fecskendővel adagolod a szájukba. Éjszaka is fel kell kelni hozzájuk, holnap meg elmész az állatpatikába, és veszel tápszert, meg cumisüveget. Ha arra nem akarsz pénzt kiadni, a fecskendő ugyanúgy megteszi. Csak figyelj, hogy ne nyomj túl sokat egyszerre a szájukba, és várd meg, míg lenyelik.
2013. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi anno ha ilyen volt egy tálkába tejet tettünk,és picit belenyomtuk a cica fejét,magától el kezdett inni, később szilárd kaját kaptak!De volt olyan is,hogy 2 lány cicánk volt,majdnem 1x-re szültek,mikor az egyik elhagyta a kicsiket,azokat a másikhoz tettük,és sajátjaként nevelte őket!

Vagy injekcióval eteted...vagyis érted?!

2013. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fecskendővel próbáld meg. Persze tű nélkül. Kecske tejet.
2013. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A cica az valami különleges, kihalófélben lévő, védett állat ? Vagycsak valami közönséges vérengző ragadozó ?
2013. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Hát én a kiscicámat A Nurefenhez kapható kis mérőkével etettem. Betettem a végét a szájába és nagyon lassan belenyomtam a !kecsketejet! a szájába. És ma már öt éves a kis bitang:DDD De lécci többet ne más kérdéséhez linkeld a saját, még meg nem válaszolt kérdésed... Köszi...
2013. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval egy éjszakát nem birnak ki ha nem kelek fel hozzájuk? :O
2013. máj. 25. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Mihamarabb vegyél nekik tejpótló tápszert, ilyet kapsz állatorvosnál, állatpatikában vagy állatkereskedésekben. Két-három hetes korukig naponta 5-6-szor kell etetni őket. Ha cumival nem megy, akkor fecskendővel nyomj egy kis mennyiséget a szájukba (vigyázz, egyszerre ne túl sokat). Éjszaka is kelj fel hozzájuk, nézz rájuk néhány óránként. Fontos, hogy tartsd őket melegen. Ha sikerül megetetni őket, simogatni kell a pocijukat és olajos vattával masszírozd a végbéltájékot így ösztönözve őket az ürítésre, mert erre önmaguktól még nem képesek. Nagyon figyelj a higiéniára, mert ekkor nagyon érzékenyek a cicák a fertőzésekre, a cumisüveget/fecskendőt minden használat előtt fertőtlenítsd.

Fontos, hogy önmagában tehéntejjel ne itasd őket, pláne ne hígítsd fel, mert alapból alacsonyabb a fehérje és a zsírtartalma, mint a macskatejnek.

Sürgős megoldásként magas zsírtartalmú tehéntejet adhatsz (de kecsketej jobb lenne), de keverd bele egy tojás sárgáját is (csak a sárgáját, a fehérjét NE).

Ha nem tudsz tápszerhez jutni, itt van két recept, ami alapján készíthetsz nekik magad:


6 dl zsíros (3,2%-os) tej

200 g sovány tehéntúró

100 g sovány nyers marhahúspép

30 g olíva- vagy kukoricacsíra olaj

1 db nyers tojássárgája (csak a sárgája, a fehérjét semmiképp ne rakd bele)

6-8 csepp macskák számára gyártott vitamin- és ásványi anyag kiegészítő készítmény


vagy


4 dl zsíros tej

2 db nyers tojás sárgája

50 g olíva- vagy kukoricacsíraolaj

450 g sovány tehéntúró

5-6 csepp vit. és ásv. anyag kiegészítő


A keveréket langyosra melegítve kell a cicáknak adni.

Amint lehet, vidd el őket állatorvoshoz, ő majd segít, megmondja, hogyan tudsz róluk gondoskodni, megvizsgálja őket, és ha kell, gondoskodik a kezelésükről.

2013. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Sürgős megoldásként magas zsírtartalmú tehéntejet adhatsz (de kecsketej jobb lenne), de keverd bele egy tojás sárgáját is (csak a sárgáját, a fehérjét NE)."

Ezt még kiegészíteném azzal, hogy keverj még hozzá valamilyen pépesített húst (megfőzve), hogy növeld a fehérjetartalmát.

2013. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia! A mi cicáink már 3 hetesek voltak, mi így etettük őket: az állatorvosnál vettünk cicatej potlót, és azt kevertük el Whiskas cicatejben. (Amikor vízbe kevertük, nem itták meg.) Én egy nagyobb üvegfestékes üvegből itattam őket, először úgy, hogy lefogtam a fejüket, és a szájukba nyomtam az üveget :). (egy idő után maguktól is a szájukba vették) kb. 1 óránként ettek, én este nem keltem fel hozzájuk. (kb.11-ig voltam fent velük, és reggel 6 körül keltem.)
2013. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az egyik szinte csak gubbaszt, ritkábban szólal meg, a másik pedig folyton mozog, és nyávog. Ennek lehet valamilyen oka? Vagy ilyen a természete az egyiknek-másiknak?
2013. máj. 26. 18:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!