Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elköltözünk a macskám nem...

Ha elköltözünk a macskám nem fog elszökni?

Figyelt kérdés
Ugyan mindenki tudja, hogy a macska nem emberhez hanem helyhez kötődik. És nemsokára költözünk. Először albérletbe majd másik kertes házba. Szerintetek? Rendben lesz a macska, vagy előfordulhat, hogy elszökik? Költözött már valaki macskával? hogy viselte?

2013. máj. 26. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Ez csak egy régi kapanyél kilóg a szájából macskagyűlölő buta parasztmondás (ja tudom,a soha macskát nem tartók most lepontoznak) az enyéim nem szöktek el soha a költözés után.


Ha félsz két hétig tartsd benn aztán kész.


A nagyanyám macskái költözéskor még fél évig a gazdi nélkül maradtak a régi házban (persze vittek nekik ételt) és mikor a nagyanyám újra magához vette őket,akkor annyira féltek a macskái,hogy újra "elveszítik" a nagyanyámat,hogy nagyon sokáig nem mertek kimenni az új házból,és állandóan a nyomában voltak és mellette aludtak,amit azelőtt nem tettek soha.


Azóta is mikor ezt a "bölcs" mondást mondja a ...,rákérdezek,hogy már megbocsáss,volt valaha macskád?

persze egyiknek sem volt,(mindjárt gondoltam)

2013. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérlek :D Nekem 12 macskám volt eddig életemben Most van kb ugyan ennyi. + 1 de az olyan alap, hogy nem számolom a többi közé és ő most a fő téma, mert mióta élek velem van a házunkban. Persze már nagyon öreg, 17 éves. Nem akarok veled ezen veszekedni, mert látom hogy macskaszőr van az agyad helyén is. Ezen nem kell felháborodni. Ezt nem a macskagyűlölők mondják. Nekünk speciel rengeteg állatunk, mert tanyánk is van (kecske, birka, ló, tehén, kutya, macska, tyúkok, kacsák). Ezért igen, szóval tudok egy pár dolgot az állatokról. Így azt hiszem a macskákról is. Nem kell ilyen hevesen támadni a témát. Ez egy általános igazság. Hogy elhidd, TV-ben is mondta egy macskaszakértő, hogy azért szöknek költözés után a macskák, mert nem az emberhez leginkább hanem a helyhez kötődnek. A területükhöz. Persze, bízok benne, hogy nekünk nem lesz ilyen problémánk és köszi a tippet, de azért ez elég rasszista volt és szükségtelen, mert mi másért írtad volna, minthogy azért , hogy most téged támadjanak ezért.
2013. máj. 26. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Én bezárnám őket egy kicsit a helyedben oda, ahol aludni fognak és etetni fogod őket. Ha megszokták, hogy ott kapnak kaját, és már valamennyire sajátjuknak tekintik, akkor már biztos haza fognak jönni. Lehet, hogy fölöslegesen teszed, de én inkább biztosra mennék.

Az öreg cicával meg biztos nem lesz gond. Ha a házban van veletek, akkor ő nem tud megszökni.

2013. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen,én is hallottam egy-két szakértőt,aki oltári nagy baromságokat,mondott,mivel az általános tapasztalatunk egész más nekünk pl.gyerekes anyáknak,mint,amilyen ostobaságokat a Tv-ben a nemszakértő mondott,sorolhatnék példákat.


Amúgy nekem 23 macskám volt,a nagyinak költözéskor 4.


Én leírtam a véleményemet a macskaszakértődről szintén hozzáteheted.


Azt viszont nem értem miért írsz hozzám úgy,mintha téged támadtalak volna,de valóban nem szeretem,ha leszólják és sértegetik a macskáimat,én ugyanis olyan helyen lakom,ahol sajnos nagy az állatundor.


De ezzel be is fejezem írást.

2013. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A sok cica nem költözik, ők maradnak a tanyán. Mert a tanyánk marad a helyén :) Csak az öreg cica jön velünk. Hát az albérletből nem hiszem, hogy megszökik az igaz, de később a kertes házban? Anya így is csak végső esetben engedi be, de még így se nagyon akar állatot lakásban látni... :/ Szóval remélem, ha már az albérletben kibírta, kibírja majd kicsit a kertes házban is. :)
2013. máj. 26. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!