Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám kinti cica, de...

A macskám kinti cica, de mivel elköltözünk, a lakásban lesz, nehogy visszaszökjön. Szerintetek kibírja bent?

Figyelt kérdés

Szóval. Elköltözünk, de a cicám nagyon kinti, csavargós cica. // Pl. amikor ivartalanították, épp h felébredt az altatásból, rögtön az udvarra akart menni. //

Hát, ugye a cica helyhez kötődik, nem emberhez. Ezért visszafog szökni. Tehát a lakásban lesz a cica. Nos, szerintetek kibírja majd? Vagy mit tudnék cisnálni, h ne akarjon elszökni?


2010. márc. 3. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy váltás lesz neki az biztos... Én azt javasolnám, hogy eleinte próbáljátok viszonylag macskabiztossá tenni a lakást, pl kössétek félre a függönyöket, kanapékra ágyakra tegyetek valami régi pokrócot, mert elképzelhető, hogy a kiutat keresve elkezd rongálni. Ablakokat max bukóra hagyni. És ha otthon vagytok is figyeljetek oda szellőztetésnél. Az én egyik cicám kétszer esett ki galambokra "vadászva", szerencsére semmi baja nem lett 2.-on lakunk.


És a legfontosabb! a bejárati ajtón úgy közlekedjetek, hogy figyeljétek nincs e a közelben, eszméletlen észrevétlen ki tudnak surrani, akár egy pillanat alatt is.

Aztán ahogy megszokja ezt az újdonságot fokozatosan el lehet hagyni ezeket az elővigyázatosságokat.

Szeretgesd sokat!

2010. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az új helyhez hozzá kell szoknia. Pár napig tartsd benn a lakásban, majd csak azután engedd ki. Vissza fog találni.
2010. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyelőre tartsd bent. Ugyanígy voltam mint te, előtte kinti volt, elköltöztünk ide (kb 400 km-rel odébb), pár hétig nem engedtem ki, utána igen, de elszökött. 1 hónapig kerestem, végül sikerült megtalálni, elbújt egy nyugodt kertben. Itt is van kert, de nem tetszett neki. Utána teljesen benti cica lett, múlt héten gondoltam, egy próbát megér ha kiengedem. Azóta mindig szépen visszajön. Mindenképp legyen lehetősége a cicának bemenni a lakásba. Lehet, hogy sírdogálni fog, először ne engedj neki, utána kísérd ki, fedezzétek fel a környéket együtt és szép fokozatosan engedd egyedül. (Ajánlom, hogy tegyél címes bilétát a nyakába)

Sok sikert!

2010. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket.

Nekem sokan mondták, hogy majd tartsam bent minimum 3 hónapig. :// És hogy valamennyire mozogjon, sétáltassam hámmal. Hülyeség ez?

Ja és még pluszba. Most van egy yorkim, de a cica fél tőle, és múltkor is durvult rá a cica ( védte magát ) és ezért ők külön lesznek. szóval ha nem leszünk otthon, akkor a cica füdőben lesz. ( kb. mindig otthon leszünk, csak kb. naponta 5 órát nem.. )

erre szeretnék tapasztalatot kérni. ://

2010. jún. 6. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!