Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmarad a cicám?

Megmarad a cicám?

Figyelt kérdés

tegnap vettem neki bolhanyakörvet és jól viselte hogy ráraktam meg semmi baja nemvolt vele, viszont reggel úgy találtam meg hogy a nyakörv a szájában volt mert valószínűleg le akarta szedni magáról. nem tudom mennyi ideig lehetett ilyen állapotban, de folyt a nyála szegénynek és szerintem hányt is. nagyon szarul nézett ki. aztán evett meg tejet ivott, megmosakodott és most már jobban néz ki. csak aggódom az arca miatt mert a nyakörv elszorította amíg a szájában volt. dorombol és próbál játszani is, de nagyon félek hogy nem éli túl a holnapot.

(állatorvoshoz nem tudom elvinni szóval olyan kommenteket nem is várok! valami megnyugtatást és tanácsot szeretnék hallani!)


2013. máj. 31. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kimenős macskára soha nem szabad bolhanyakörvet tenni, mert életveszélyes helyzetekbe sodorhatja. Rendbe fog jönni a cica, ne aggódj, a macskák nagyon hamar regenerálódnak! Viszont többet ne tegyél rá ilyet, vegyél inkább spot-on-t, az biztonságos!
2013. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jaj nagyon köszönöm! máris nyugodtabb vagyok.
2013. máj. 31. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Juuuuj, ugyanez történt az én macskámmal is, és pont itt kértem tanácsot! :) Annyi különbséggel, hogy az én cicám a szemem láttára bolondult meg a nyakörvtől, és csapkodta magát a betonkerítéshez! Nagyon aggódtam, és nem lehetett megközelíteni, közveszélyes volt! Aztán elszaladt, és 3 óra múlva kifáradva megtaláltam egy farakás alatt. Kicsalogattam kajával, és levágtam róla a nyakörvet! Szegény olyan csúnyán nézett ki a szájában azzal a büdös nyakörvvel, de semmi baja nem lett! Annyi, hogy a kölykét verte ezután az eset után, mert az ő nyakában is volt nyakörv, de utána leszedtük róla is. :))
2013. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Több kinti macskánk is viselt nyakörvet, nem volt belőle gond. Ha jól van felrakva, akkor nem tudja leszedni, de nem is szorítja el a nyakát. Ha két ujj befér, akkor pont jó. Te gondolom túl sok helyet hagytál, ha ki tudta húzni belőle félig a fejét.
2013. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kinti macskára bolhanyakörv az nagyon rossz ötlet
2013. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a 2 újnyi hely pont elég arra hogy a kerítésre akadjon :)
2013. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!