Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet együtt aludni féregtelen...

Lehet együtt aludni féregtelenített macskával?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy amerikai rövidszőrű kiscicát és elvittem állatorvoshoz az oltások végett. Azt mondta, hogy feltehetően még nem volt féregtelenítve a cica, így nagy valószínűséggel benne vannak a paraziták. Mivel szobacica ezért nem tudom, hogy lehet-e mellette aludni. Mióta megkapta a féregtelenítőt nem aludtam a szobámban, de ez nem mehet így örökké. Nem az enyém a ház és csak abban a szobában tudom tartani. Valaki tud valamit esetleg erről vagy történt vele és a cicájával hasonló? Normális válaszokat szeretnék. Köszönöm! :)

2013. máj. 31. 23:30
 1/7 anonim válasza:
Te kis perverz...
2013. máj. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak akkor nem lehetne, ha pl bolhairtót kent volna a testére
2013. máj. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Hat éves lányom mindig a macskákkal alszik (csak dorombolásra tud elaludni). Semmi baja nem lett tőle, pedig már évek óta így megy...

És több felnőttről is tudok, aki macskával alszik (én nem tudok sajnos, mert nem bírom, ha reggel a képembe másznak... :) )

2013. jún. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire azért nem kell ettől félni, túlzásba viszed.

Nem aludtál a szobádban, mert ott volt a macska? :DDD

Még ha nem lenne féregtelenítve és valóban férges lenne, akkor is lehetne vele aludni, mert azért olyan könnyen nem kerül be az ember szervezetébe, csak szájon át.

De ha jobb helyről származik, akkor már eleve nem sok rá az esély, hogy férges legyen, szerintem a tiéd sem volt, de mindegy.

Egyébként azt azért legtöbbször észre lehet venni, hogyha férges, ha kicsit odafigyelsz. Mert hullatja a petéket és esetleg a férgeket és ezek a székletében is látszódnak.

2013. jún. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Először van szobacicám, azért vagyok most ilyen aggódós! :D
2013. jún. 1. 00:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha tisztán tartod a cicádat és legfőképpen az alomra gondolok, akkor semmi bajod nem lehet. Most már megkapta a féreghajtót, jó alaposan takarítsd-fertőtlenítsd ki az alomtálat. Aztán feküdj be a kis micurid mellé, nagyon jó ám amikor a mellkasodon dorombol :)
2013. jún. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valletta ***** válasza:
Az a lényeg, hogy az esetlegesen a széklettel ürülő férgeket az alomtálcából biztonságosan távolítsd el és moss utána kezet. Pár nap után cseréld ki a teljes almot, le is fertőtlenítheted a tálcát és ne felejtsd el 10-14 nap múlva megismételni a féreghajtást.
2013. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!