Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a kan macskák...

Mit lehet tenni a kan macskák ellen? 2 macskánkat megölték,1-nek pedig nincs a nyakán szőr és sebes.

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk. Vagy 5 macska jár hozzánk rendszeresen. Folyamatosan verték mindegyik macskánkat, először eltűnt a kan, most pedig az idősebb nőstény. A fiatal nőstényen is észrevettem, hogy a nyakán sebes és nincs rajta szőr. Félénk is nagyon és le is van fogyva.

Hogy lehet hatásosan elzavarni az idegen macskákat?

Meg lehet valahogy védeni a megmaradt cicát?



2013. jún. 1. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
egy nagytestű kutya
2013. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha átjön jól rúgd le a valogukat (seggüket), én is ezt szoktam, de lehet kapni a boltokban viszonylag olcsó áron macska riasztó sprayt, fújd le a kerítést és nem jönnek át!!
2013. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom a cicáidat!

Szerintem is úgy lehet a legjobban védekezni ellenük, ha szereztek egy kutyát.

Attól ne félj, hogy a te cicádat is bántja, mert nem fogja. Nekünk is van kutyánk is meg cicánk is volt már mellette, és megtanulta, hogy csak az idegen cicákat kell elkergetni, a miénkkel meg összebarátkozott :)

2013. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hidd el, felrúgnám őket, de amint meglátnak sprintelnek a kerítésen túlra. A spraynek viszont utánanézek. Gondoltam kutyára is most. Eddig 3 macska mellett nem akartunk, de most hogy csak 1 van (ki tudja meddig) így lehet beszerzünk egyet.
2013. jún. 1. 12:36
 5/11 A kérdező kommentje:
A mi cicánk most nagyon félénk és már nem is annyira fiatal. Kb 2 éves. Már tudja hogy a kutyáktól menekülni kell. Ha hoznék egy kutyát, félek, hogy tőle is elmenekülne és nem jönne elő.
2013. jún. 1. 12:38
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz be egy legpuskat es osszad a dogoket a konyhabol. Parszor seggbelovod nem megy arra tobbet hidd el.
2013. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsd bent a cicádat, mást nem igazán tudsz tenni. Egy kutya tényleg jó ötlet, szrintem megszokná a ti macskátok is, nekünk is 2 éves volt a cicánk, amikor örökbefogadtunk egy kutyát, eleinte félt tőle, de azóta teljesen jól megvannak (a macska most 10 éves, a kutya 8).
2013. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Valletta ***** válasza:
100%
Ha a nőstényetek ivaros, ivartalaníttassátok, így legalább emiatt nem fogják üldözni a kandúrok. Attól viszont, hogy balhézik, nem lesz sovány, úgyhogy állatorvosnak meg kellene mutatni, vagy tápot váltani, én még benn is tartanám egy ideig, legalább amíg összeszedi magát. A többi macskátok is valószínű, hogy nem azért tűnt el, mert más macskákkal voltak konfliktusaik, hanem kutyák vagy a forgalom miatt.
2013. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az ivartalanításon gondolkozom. Nemrég óta kezdtek ennyire kötözködni az idegen macskák. Előtte ez a macsek is jó húsban volt. Szerintem a sok bujkálás miatt van lefogyva, mert ritkábban jön elő enni is. Ma is kimentem, raktam neki kaját, bejöttem, majd kb 2 perc múlva kinéztem és már egy másik macska evett a táljából. Nagyon pofátlanok. Faluban lakunk és ismerik a kocsikat (kb óránként 1-2 megy el az utcában), kutyákat ezért ennek nagyon kicsi a valószínűsége. Az egyik eltűnt macskával már volt olyan, hogy 1 hónapra elment, azután hirtelen előjött. A házban tartás sem lenne a legjobb megoldás mert ő még soha nem volt bent, és ha be is tennénk, akkor is hétköznap mindenki dolgozik. Egyszer behoztam, letettem és már ki is szaladt rögtön. Nem marad meg bent.
2013. jún. 1. 17:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A macskád nyaka azért sebes és szőrtelen,mert egy kandúr befedezte.Nem elverte..

A másik 2 cicádról se tudod biztosan,hogy mi lett velük,így nem okolnám a környéken élő macskákat.

Ivartalanítás és a kóbor ivaros macskák nem fognak foglalkozni a te cicáiddal.Kutyát csak akkor vegyél magadhoz ha szereted emiatt ne.

2013. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!