Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tegyem "tisztává" a...

Hogyan tegyem "tisztává" a szobám?

Figyelt kérdés
Pár napja a szobacicámnál bélférgességet állapítottak meg. Utánanéztem a neten és olyan elrettentő dolgokat olvastam, hogy már nem merek a macskával egy szobában aludni és ezért a cica folyton nyávog éjszaka. Állítólag a peték szétszóródhatnak az egész házban és megfertőzhetik az embert. Csak néhány napja vettem a cicát és már most ilyen bajok vannak. Valaki volt már hasonló helyzetben a macskájával? Ti mit tettetek, hogy kiirtsátok a petéket a lakásból és újra tiszta legyen minden? A cica kapott féreghajtót, de ez csak rajta segít. Előre is köszi az értelmes válaszokat!

2013. jún. 1. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szóródnak szét a peték.Az elrettentő dolgokat meg hagyd a fenébe. Ha nem nyúlkáltál az almos táljába a székletéhez, ha nem csókolgattad a fenekét, ha nem fogdostad a fenekét és utána az arcodat, nem lesz semmi baj.
2013. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valletta ***** válasza:
100%
Minden, ami a macskából kijön, pete, lárva, féreg, bármi, az a széklettel ürül, méghozzá bele az alomtálcába. A féreghajtást 10-14 nap múlva meg kell ismételni a teljes hatásosság érdekében, majd alaposan kitakarítod az alomtálcát, takarítás után nem nyúlsz semmihez, hanem kezet mosol és ezzel le van tudva a dolog.
2013. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se pánikolaj be az olvasottaktól, néha annyira betudják paráztatni az embereket.

Éppen hogy az elején lehetnek "ilyen bajok" a cicáddal, mert szerintem nem megfelelő helyről hoztad. DE mivel te gondoskodni fogsz róla és figyelsz rá, így elméletileg egy tiszta, egészséges cimiced lesz, mert szerintem ők nagyon tiszta állatok és ha jól vannak tartva és nincs genetikai betegségük, akkor nagyon nem betegesek. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Annyi még, hogy totál megnyugodj, csinálhatsz egy teljes nagytakarítást, de én hiszek a fölöttem íróknak, hogy azért nem kapja csak úgy el az ember az ilyesmit, csak ha közvetlenül érintkezik vele.

2013. jún. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jún. 2. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!