Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Himalájai cica?

Himalájai cica?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon megtetszett kb. 3-4 hónapja a himalájai macska. 4 évig birmám volt, sajnos betegség miatt meghalt szegény:(, viszont most szeretnék venni egy új cicát. Mit kell tudni a Himalájairól? Mennyibe kerülnek? Milyen a természetük? Lehet kapni Magyarországon? Igaz, hogy a himalájai és a perzsa kb. ugyan az? Miben különböznek? Ha himalájait szeretnék, vehetek perzsát is, mert ugyan az? Ha perzsát vennék, akkor milyent vegyek, ami hasonlít rá?


Ilyent szeretnék: [link]


2013. jún. 2. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A himalájai nagyon szép, nem olyan, mint a perzsa, inkább mint a sziámi, csak hosszabb, puhább bundával. Nagy kék szemei vannak és egyszerűen gyönyörű. Én Beaconsfield-ben éltem, ott találkoztam ezzel a cicával. Magyarországi tenyésztőt nem ismerek, de úgy tudom, hogy törzskönyves cicát nem kapni 80-100 ft alatt, törzskönyv nélkül pedig nem érdemes venni.
2013. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt himajájai perzsám, tenyészetből, törzskönyvel. Lehet hogy csak nem volt szerencsém de nagyon beteges volt, mindentől hasmenéses volt max hipoalergén táptól nem, nagyon sokszor megfázott,és sokat gyulladt be a szeme. A természete viszont tündéri volt, imádott ölbe lenni, beszélgetett, nagyon mély hangja volt és álandóan mondta a magáét. Ha labdát gurítottam neki visszahozta mint egy kutya. Sajnos 5 évesen elpusztúlt egy betegségben.
2013. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vicuska87 ***** válasza:

A himalája cica, egy rendes tenyésztőnél 100.000 ft alsó hangon! A himalája nevet a színe miatt kapta... Általában a point jegyekkel rendelkező cicákat hívják himalája cicának!

A himalája is egy perzsa macska...

Seal point, blue point, red point, cream point.

Keres valami jó tenyésztőt, mert az hogy egy törzskönyves cica 4 évesen elpusztul, azt nem illetném itt semmilyen szóval sem!

2013. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, utólag egyetértek veled. De akkor még nem tudtam mire kell figyelnem. Tehát nem volt egészségügyi garancia. Pedig elég sokat kért 10 éve volt 60 ezer.
2013. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!