Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most került hozzánk egy 4-5...

Fruzsina* kérdése:

Most került hozzánk egy 4-5 hetes cicus, tegnap óta megy a hasa. Nem tudom megállapítani, hogy mitől, eddig csak tasakos Whiskas Juniort adtunk neki + a Rossmannból vettünk neki macskatejet. Lehetséges, hogy ezektől van a probléma?

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális körülmények között egy 4-5 hetes cicának még anyatejre van szüksége. Ennek híján tejpótló tápszerrel kellene etetni. Ezt lehet kapni állatos boltokban, állatgyógyszertárban vagy állatorvosnál. A tápszert cumisüveg vagy fecskendő segítségével tudod vele megitatni. A tápszer mellett már kaphat szilárd ételt is, de ilyenkor még nem ez a fő tápláléka. Az anyacica kb. 7-8 hetes korukig szoptatja a kicsiket, ekkor lehet teljesen áttérni a junior tápra.

Lehet, hogy az eledeltől van hasmenése, de lehet más oka is pl. paraziták vagy vírusos fertőzés. Mindenképpen nézesd meg egy állatorvossal. Ő majd bővebb információval tud szolgálni.

2013. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi is úgy gondoltuk,hogy ott kéne maradnia még az anyukájánál,de sajnos meghalt,és mivel már ettek is,ezért ideadták már most. Köszönöm szépen a választ,mindenképp utána járok! :)
2013. jún. 3. 18:18
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:

Egyenlőre én is fecskendővel etetném cicatápszerrel.

Majd 7 hetes korától ráérsz neki adni száraztápot és alutasakost!

2013. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is kb. ilyen idős korában kaptam a cicusomat.Pot ugyan ez volt:hányt az első napokban,de ez nem vírus vagy betegség,csak simán megviselte az,hogy mégcsak most vált el az anyukájától meg a tesóitól.Tehát nem kell izgulni és nem kell egyből az állatorvoshoz rohanni.A gyomrát is megviselte a kaja váltás.Csak arra ügyelj,hogy nehogy kiszáradjon.Inkább gyakrabban itasd a macskatejjel+azért rakj ki vizet is.Nem kell aggódnod,pár napig még tuti ilyen lesz,de amint beilleszkedik,ez is elfog múlni:)
2013. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagok:

Hoppá,azt akartam írni,hogy hányt és hasmenés is volt,szóval ugyanúgy igaz a hasmenésre is,csak azr elfelejtettem írni...Bocsi!:)

2013. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Féreghajtót kapot? Az is okozhat ilyesmit. Meg a hirtelen eledelváltás. Még nagyon kicsi és érzékeny.
2013. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Nem kapott féreghajtót,de várok még vele 1-2 napot,hátha tényleg csak az eledelváltás,és az új környezet miatt rossz a gyomra. Szegénykémnek még ma is ment a hasa,remélem megoldódik,ha pedig nem elviszem állatorvoshoz!
2013. jún. 4. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod hogy féreghajtó mindenképpen kell neki. Már csak azért is mert az emberre is veszélyes lehet.
2013. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam,hogy szükséges,de akkor kapni fog! Köszönöm az értesítést!
2013. jún. 4. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!