Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg állatkínzás, amit...

Tényleg állatkínzás, amit csinálok?

Figyelt kérdés

Másfél éve ellett egy alom cicát az egyik rokonom macskája-azóta ivartalanították. Akárhányszor vendégeskedtem, az egyik kis bolond követett, kiválasztott magának szinte. Kapucnimban üldögélt. Utolsó volt, akit nem vittek el, így magunkhoz vettük barátommal. Állatorvos, alom, normális kaja, sokat játszunk, mindig velem akar lenni, mindent próbálok neki megadni. Viszont olyan albérletbe költöztünk, ami ötödik emeleten van, így szó sem lehet arról, hogy kijárhasson. Már rokonoméknál is benti cica volt, ha kiesett az ablakon, akkor ijedten a pinceablakban húzódva várta, hogy bevigyék.

Többször hallom azt, hogy lakásban tartani macskát milyen kegyetlenség. Van egy barátnőm is, aki ha nálunk van szinte mindig odaszúr valamit: "szegény cica, milyen ingerszegény környezet", "neked milyen lenne, ha ivartalanítanának?" (ok, ekkor kértem, hogy magyarázza meg, miért is jó ivarosnak hagyni egy nem tenyészamcskát és nem tudott indokot mondani), "biztosan szenved".

Lassan már tényleg lelkiismeret furdalásom van amiatt, hogy lehet jobb lett volna neki kertes házban...


Van még itt valaki, aki lakásban tart cicát, szoktatok kapni megjegyzéseket?


Köszi a válaszokat!


2013. jún. 4. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom ez nem állatkínzás, már csak azért se, mert az ilyen kiállítási macskákat soha nem engedik ki. Tényleg jobb, ha kertben vagy utcán lehet, azt jobban élvezi, de ha nem lehet máshogy megoldani, akkor benti is lehet. Egyik barátnőmnek beteg a kiscicája (valami baj van az agyával, bólogat, de nem szándékosan) és őt is csak bentinek adná. De szerintem, ha Ő lehet benti, a többi cicának sem annyira muszáj feltétlenül kint lennie.
2013. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Nyugi, nem szenved a macska bent, kell vele foglalkozni, játszani, kell kaparófa és természetesen rács vagy háló az ablakokra, hogy ne essen ki és tudjon nézelődni, mert bizony sok macska kiesik és elpusztul...

Egy benti macska átlag életkora 15 év, míg egy kintié fele annyi, ha ivaros, akkor pedig alig 2-3év.

Még egy dolog, az állatvédők is csak bentre adnak oda macskát, vajon miért?

2013. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
7 macska csak lakásban és állat nélküli barátokat nem hívunk magunkhoz,mert nem vagyunk kíváncsiak a buta beszólásaikra..
2013. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Állatbarát vagyok, de van bent 4 macskám. Rendesen kapnak enni, inni, foglalkozva van velük, övék az egész ház. Van olyan helyzet, mikor egyszerűen csak bent lehet tartani (város szélen lakok, sok a kóbor kutya, az olyan ember aki ellopná, megkínozná, a szomszédban fedetlen kút, bármikor beleeshet) Felügyelettel szoktam kiengedni az erkélyre őket, az egyik már esett ki... hidd el jobb neki bérházban mint az utcán vagy egy menhelyen
2013. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

# 3


:D


Köszi a válaszokat!

Jaja, van ilyen kaparófás mászókája, néha felborítja, olyan vadul játszik. :)

2013. jún. 4. 16:05
 6/10 Vicuska87 ***** válasza:
80%

Nálunk is bent van a cica, és semmi baja sincs neki... sőt imád bent lenni!

Aki megjegyzést tesz, hagy tegye... kit érdekel!

2013. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
A barátnőd röviden szólva agymosott, valószínűleg szülei által. Esetleg mondd neki, hogy szeretnéd ha hosszú életet élne és egészséges lenne a cicád. Meg amúgy a kinti cica is alhat napi 15-20 órát, attól, hogy nem látja az ember még nem feltétlen kalandozik. :)
2013. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

A barátnőd miből gondolja, hogy szenved? Ne magából induljon ki... mármint, hogy ne azt képzelje el, hogy neki milyen lenne egy életen keresztül egy házban/lakásban bezárva lenni. Amúgy ezen agyaltam nemrégiben, hogy a macskám tízen valahányszor kisebb nálam, akkor nyilván a lakás is ennyiszer nagyobb és tágasabb számára, mint nekünk, meg ők tényleg nem emberek, nekik nem kell a folyamatos kimozdulás. Így ha van neki elég dolog, játék, hely amit szeret és foglalkoznak vele, szerintem akkor nem ingerszegény és rossz neki egy lakás. Én is azt hittem, hogy szenved a cicám bent, nagyon kivágyott én meg nem tudtam nemet mondani neki, mert kertes házban lakunk. Viszont kint sem csinál mást, mint bent, kint üldögél, fekszik és jó néha eljátszik ezzel-azzal, de ezt bent is megtudja csinálni. A nap a lakásba is besüt, nálunk már a növényeket sem nyírják így növények bent is vannak... Én hoztam hozzá egy havert, hogy ne legyen depis, de szinte ugyanolyan. Pedig szeretik egymást és sokat játszanak, de ugyanúgy kivágyik és néha ugyanúgy leül egyedül magának. És tényleg sokat alszanak... egyszóval nem hiszem, hogy ha gondoskodnak róluk és szeretik őket akkor szenvednének egy lakásban. Bár ezt igazán ők tudnák elmondani...

Engem az ivartalanítás miatt szoktak piszkálni, hogy megfosztom a cicáim a jó dolgoktól. Én lazán vissza dumálok, hogy ők egyáltalán nem élvezik a szexet, ebben sem kéne az emberekhez hasonlítani őket és sokkal nyugodtabbak hormonok nélkül, nem rohangálnak, mint az őrültek, nem verekednek és nem szaporodnak úgy, hogy senkinek nem kellenek. Nem értem mitől is fosztom akkor őket meg?

2013. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 3 macskám van már lakásban, szerintetek szenvednek?


http://www.youtube.com/watch?v=P8WxxqeHr6c


(itt még csak a két sziámi van meg)

2013. jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

A lehető legjobb neki, hogy lakásban tartott! Így nem kaphat el fertőzéseket, amik halálosak lehetnek, pl. FeLV - macska AIDS. Foglalkoztok vele - szerintem a legjobb helyen van.

Az "okos" kritizálónak van macskája? Mellesleg ha kijárós macska lenne, az lenne a nemtörődömség netovábbja... Valami maradékot kap enni, aztán vagy széttépi egy kutya vagy nem, vagy elüti egy autó vagy nem... Macskáknak a lakásban tartás a jobb.

2013. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!