Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatkínzás lenne? Mi kell...

Állatkínzás lenne? Mi kell egy kiscicának? (többi lent)

Figyelt kérdés
Jó napot kívánok!Karácsonyra szeretnék kérni egy kis macskát,de nem lenne állatkínzás ha szoba cica lenne?Jól érezné magát vagy szenvedne a bezártságtól?Havonta elég lenne rá 20.000 forint?Mi kell egy szoba cicának,fekhely,tálkák,eledel,játékok,kaparófa,almos tálca,almon,oltások,féregtelenítés,ivartalanításon kívül ?kell Őket nevelni valamire,asztalról evés,bútor szétszedés,szobatisztaság,stb..re(ha egyel talán kell)?A normális válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
2011. dec. 11. 14:50
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Le nevelni illetve alomra szoktatni*
2011. dec. 11. 14:51
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
ha kertrs házatok van néha kiengedheted. Am elvan a macska a házban is. Valahol kínzás, de mégsem. Am kb az kell amit írtál. A havi 20 ezer az bőven elég mindenre.
2011. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Nem,nem kertes házban lakunk,ezért is kérdeztem,sajnos panel házban,azt nem szeretném hogy szenvedjen,egyébként ivartalanítva lenne,nem tudom számít e (?)Foglalkozva lenne vele,nem arról van szó,csak mégis eredetileg egy vadon élő állat és öntörvényű,ha jól tudom :) ezért kérdeztem,de ha tényleg kínzás lenne számára,akkor azt hiszem le teszek róla :( Szem akarok rosszat neki :S Köszönöm a válaszod!:)
2011. dec. 11. 14:59
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen ivartalanítani kell. Akkor a kandúr nem pisál össze semmit, a nőstény se hülyül meg. Jót tesz neki, nyugodtabb lesz. A kínzás ugye nem szószerinti. A macskák elvannak benn, pihiznek, esznek, játszanak. De ugye csak másabb ha tud egyet csabarogni vadászni. Sok sikert hozzá. Am nem jár sok gondal egy macska. Főleg ha napokra nem utaztok el.
2011. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Értem!Köszönöm a válaszod! :) Mikortól lehet a cicákat ivartalanítani?Kandúr cicát szeretnék,kb 8-12 heteset,az baj ha ingyen,ajándékba szeretnék?Csak mert nem fajta tiszta macskára gondoltam,hanem menhelyi vagy rossz sorsú cicát szeretnék első sorban,nem tudom melyik a "jobb" :S Vagy vegyek fajta tisztát?Kell a cicákat chipeltetni?
2011. dec. 11. 15:11
 6/25 anonim ***** válasza:
Mi emeletben lakunk, a második, de van udvar. Nem erkély, egy udvar fent, és körben vannak a lakások. Perzsa cicót vettünk, tenyésztőtől. Híve vagyok a menhelynek, de bennem volt, hogy egy menhelyi macskának szabadság kell, neki meg nem. Kimegy néha az udvarra, nyávog ha ki akar menni, és ha be akar jönni. Próbáltam néha sétáltatni, de meg van olyankor őrülve, és mindenben megpróbál megkapaszkodni, hogy visszajöhessen. Szóval ő elvan idebent. Azok kellenek amiket leírtál, szerintem kevesebből is kijön, biztos nem 20. Kell almot venni, meg kaját, ennyi ami kiadás, ha beteg, akkor gyógyszerek, ha kicsi, akkor oltások. A miénk hamar szobatiszta lett, úgy szoktattuk, hogy ha odakakált valahova, akkor papírral vagy valamivel megfogtuk a kakát és beletettük az alomba úgy, hogy lássa, vagy ha láttuk, hogy már helyezkedik kakához vagy pisihez, akkor gyors fogtuk és vittük az alomba, és így megszokta. A kaparófát is megtanulta használni, nem élezi a körmét a bútorokon:)
2011. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Szerintem menhelyit. Nekem 2 befogadott macsekom van, nagyon hálás és kedves állatok. Kinti - benti macskák, napközben bent heverésznek, este pedig indulnak vadászni.:) Egyébként, lakásban is jól elvan, a 20 ezer pedig bőven fedez mindent.(Kaparófa, alom, tápok, játékok, stb.)
2011. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért írtam 20.000 forintot mert gondoltam az oltások sokba vannak,az almos tál,fekhely,kaparófa és edények,játékok meg vannak már,csak a eledel,alom,oltások kellenek :) Kis cicát szeretnék,milyen oltások kellenek neki?Egy benti cicának?vagy ugyan olyan oltások kellenek a kintinek is?mikortól vigyem ivartalanítani?szerintem egy kis házi cicám lesz,mert nekik kevesebb az esélye százszor hogy valaki elvigye :( Elnézést a sok kérdésért de ő lesz az első cicám :D
2011. dec. 11. 15:41
 9/25 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet menhelyi. Az badarság, hogy a menhelyi cicák szabadlelkűek stb. A menhelyi cicák általában nagyon emberközpontúak. És ami a lényeg: jobb menhelyeken chippel rendelkeznek, ivartalanítottak, oltottak. És mindezért csak némi támogatást várnak el a menhelyen (te döntöd el, mennyit adományozol, és lehet táp, illetve pénz formájában.)


Egy cicákkal foglalkozó önkéntes

2011. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nagyon jól bírják a cicák a lakástartást. Sok ilyet ismerek és semmi bajuk,sőt tovább is élnek. A szobatisztaság macskáéknál nem nagy kunszt,ha néhányszor megmutatod hová kell,az esetleges balesetek nyomait átrakod az alomtálba és a helyét jól felmosod, a cica lábával kaparó mozdulatokat teszel benne,akkor néhány nap alatt teljesen szobatiszta lesz. Jók a zárt lengőajtós wc-k,szerintem olyat vegyél.Nagyon kevés pénzből elvannak,még a legdrágább táppal is csak kb 4-5ezer /hó,ha meg olcsóbbat veszel és házikaját akkor még kevesebb. Kaparófa,mászóka jó ha van meg néhány játék,de az házilag is megvan.És nem árt ivartalanítani!
2011. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!