Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kapálózik ha felvesszük?

Miért kapálózik ha felvesszük?

Figyelt kérdés

Van 4 kiscicánk, de az egyik nem szereti ha felvesszük befeszül és kapálózik. A többi cicával egyáltalán nincs ilyen gond és mindet egyformán szeretgetjük.

A földön nagyon elvan velünk, játszik és végigmászik rajtunk.


2009. okt. 8. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert utálja, ha cipelgetik. Nekem is van iylen macskám, nem szereti.
2009. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert kiskorában nem vettétek fel eleget és most kezditek, és nem tudja szegényke mi van. Ha mindenáron fel szeretnétek venni mindennap emelgesd kicsit, egyre többet.

Ha nagyon nem akarja ne erőlted.

2009. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ott voltam amikor született és másnap már meg is fogtam mindegyiket és azóta is "dögönyözve" vannak.
2009. okt. 8. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbáld úgy,h fogod a két első lába alatt a másik kezeddel pedig a fenekét tartsd.:)Közben pedig simogasd és beszélj hozzá.

Igen,minden nap cipeld egy kicsit és meg fogja szokni.

Az én cicám is eleinte mindig nyavíkolt amikor felemeltem,de most már megszokta. :)

2009. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az egyém is ilyen az egyik, pedig az összes macsek ugyanazt a bánásmódot kapta. én úgy szoktatom, hogy leülök vele a fotelba, szorosan fogom és simogatom, hogy ne tudjon kapálózni és karmolni. Először le akar menni, de ha sokáig fogod megszokja. Én ezt játszottam el most már 4. napja és egyre szelídebb.
2009. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A cicát a grabancánál fogd meg és tartsd így a levegőben, a földhöz közel, ameddig jónak látod. Az anyukája is így fogja, hordozza őket, ilyenkor lenyugszanak. Ezt tedd meg minden nap többször, így hozzá fog szokni.
2009. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,úgy tényleg lenyugszanak,de azzal szerintem nem fogja nagyon megszokni az ölben fogást.Meg ahogy egyre nő a cica,nem lehet majd ott emelgetni.Szerintem.

De az tény,hogy olyankor nagyon megnyugszanak,mi pl. úgy szoktuk fürdeni és akkor nem kapálódzik.Jó módszer. :)

2009. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen cicák, enyém kiskorában sokat volt kézben, szerette is, most 2 éves, ha felveszem, azonnal leugrik az ölemből. Csak az ágyban bújik mellém mikor alszik vagy a földről dörgölőzik.
2009. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy veszed fel. Lehet, ha nem jól nyúltok hozzá, esetleg befeszül a pocija, amitől fájdalmat érezhet. Úgy vegyétek fel, hogy mindig nyúljatok a feneke alá is.
2009. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van,amelyik nem igényli, hogy ölbe vedd! Az enyém is csak szökőévben. Amúgy elég agresszív természetű. Én megvárom, hogy ő jöjjön oda hozzám, hogy megsimogassam. Akkor mindent lehet:simi, dögönyözés, vakargatás, stb... Egyébként nem viseli el, hogy hurcoljam.
2009. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!