Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostanában többször láttam...

Mostanában többször láttam nyers hússal való etetésről kérdést! Tényleg jó a kutyának ha nyers húst eszik?

Figyelt kérdés
Indokolnád pár mondattal, hogy miért jobb a nyers hús mint pl. a táp ?:)
2013. márc. 4. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a tápban főleg a rossz minőségű tápokban nagyrészt gabona,szója,tartósítószer,színezék,ízfokozó és hasonló a kutyának nem túl egészséges dolgok vannak. Ezek mellett hús még köszönőviszonyban sem, vagy csak nagyon sallang pl (csirke toll, vagy csőr, köröm, stb)

Ha nyers húst adsz neki az azért jó mert alapból benne vannak az enzimek, amik a főzés során eltűnnének belőle, és a kutyának jobb így mivel az ő gyomruk nem termel enzimeket. Nem utolsó sorban látod mit eszik a kutya nem csak a csomagoláson olvasod, aztán vagy az van benne vagy nem. Persze vannak jobb tápok pl a "taste of the wild, hills, orijen stb.." de amik a szuper/hipermarketekben kaphatók (darling, pedigree stb) ezek mind csak túlárazott színezett vackok.

A nyers hús mellé vitaminkészítményt, zöldséget és gyümölcsöt adok a kutyámnak, láthatóan gyönyörű, egészséges és energikus.

2013. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szerintem nem árt neki a nyers hús ha érted mire gondolok, nem úgy hogy most elévágok 4 kilo nyers húst és egyed (:DD) de ne csak tápon éljen. Vannak olyanok akik azt mondják, hogy a nyers; véres húsoktól a kutya olyan viselkedést "végezhet" mint a farkasok. De én ezt nem hiszem.:)
2013. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
UI.: olyat is hallottam már, hogy dögtelepen lévő rothadó húst főznek nagyon magas hőmérsékleten, ezt ízesítik, hogy elnyomja azt amit el kell, és ezt a moslékot keverik a tápba... na akár igaz, akár nem, nem kockáztatok. A kutyám a társam, a barátom, és egy családtag egyben. Megérdemli a jó élelmet, gondolom te sem adsz moslékot a gyerekednek. (első vtam)
2013. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jó a nyers hús, de nagyon fontos a változatos táplálkozás. és sertést SOHA ne adj nyersen!
2013. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a nagyobb darabokban adott nyers húst a kautya tépi, marcangolja, ezáltal a fogkövesedés gyakorlatilag 0 %. Ragadozó gyomruk van, épp ezért számára sokkal egészségesebb, mint a műkaják.
2013. márc. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

ha tudnátok, hogy miből készül a parizer, a virsli, a "sonka", vagy ha tudnátok, hogy mennyi vegyszer van csak egy sima paradicsomon, salátán, vagy csak a sima izzadásgátló stifttel mennyi kárt okoztok magatoknak, illetve, hogy egy átlag napi étkezés alatt mennyi szemetet megesztek, és mennyi szart beszívtok a levegőből, akkor szerintem hermetikusan elzárva élnétek egy kicsi szigeten valamelyik szigetív pici pontján.


ezzel nem azt mondom, hogy egyen a kutya pedigrét, de én nem feltételezem, hogy patkány van benne. attól persze még alja táp. mondjuk az enyém totw tápot eszik (bár ezt is szidják sokan), de amikor nem volt pénzem, kapott teszkosat is.


én egyedül azért térnék át a barfra, mert kíméli a pénztárcát. de szerintem nem túl higiénikus egy lakásban tartott kutya esetében. főleg ha utána megy, és megnyalja a gyereket.


mellesleg a tápokban rengeteg +vitamin, olaj van, ha meg már hús+vitaminkiegészítés, akkor ugyanott vagy. persze lehet mondani, hogy nyersen eszi a zöldséget, s abban bizony van vitamin. hol?

2013. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

olcsóbb, természetközelibb, és jobban a kutya igényeire lehet szabni.

én például egyik kutyámnak semmi szénhidrátot nem adok, és zsírt sem sokat, főleg belsőséget kap és húst, a másik kap 20%-ban zsírt is a hús mellé, ha többet mozog szénhidrátot is, a harmadik pedig még növésben van, így zsírból és húsból is kap bőven. így három kutyának háromféle tápot kéne vennem, hogy ugyan így személyre legyen szabva a menüjük, hússal viszont egyszerűen csak annyit teszek a táljába az adott összetevőből, amennyire szüksége van.

2013. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya nyalogatja a gyereket az semmiképp nem higénikus hiszen a nemesebb testrészeit is nyalogatja igen gyakran..


Nekem a kutya etetése olyan napi 250-300ftból van meg(45kiló). az havi 7500-9000ft. Ugyan ez ha tápot kap legalább kétszer ennyi. Hozzá tenném hogy jelenleg nyulat kap.. tehát ez még drága hús. Ha lesz őz amit tudok venni akkor ez fele ennyi is lehet..


Kevesebb a kaki "szebb" is. Nekem a legtöbb táptól fosott, adhattam neki royalcanint britet totw-ot acana-t mindegy volt.. Tök jól néz ki.. Jobban birja a futást is pl. a szőre is szebb. (bár ez gondolom inkább a lazacolaj.)


És talán még kevésbé van kutya szaga is.. bár ezt nem tudom mitől :D


Nem is olyan macerás egyébként ha hozzászoksz. Mert ugye itt nem csak kiöntöd a tálba a kaját. Hanem zöldséget turmixolsz, hús ki kell olvasztani ilyen olyan vitamin nem árt pluszba, meg lazac olaj..

Jah és én is egészségesebben élek mióta a kutya igy eszik mert vettünk egy gyümölcscentrifugát. abból kapja a gyümölcs rostot meg egy kevés levet a maradékot meg én iszom meg :D (sokkal finomabb az almás-répa lé mint a kububan :D)

2013. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Diesel, simán lehet a jobb kajától a szagváltozás ;)


ha nem megfelelő a takarmány összetétele az adott kutya számára, akkor az meglátszik a szőrzetén is. ha nem megfelelő a takarmány összetétele (általában az a baj, hogy kevés az emészthető fehérje és sok a zsír és energia), akkor a szőre bezsírosodhat. a zsíros szőrre rátapad a por, a kosz, így fordulhat elő az, hogy egy látszólag tiszta kutyát simogatva is mocskos fekete lehet az ember keze (még benti kutyánál is!). az ilyen bunda a portól és egyéb piszoktól szagosabb is. ilyenkor nem fürösztgetni kell a kutyát, hanem utánajárni, hogy mitől zsíros a szőre. durvább esetben nem csak a szőr, hanem maga a kutya is egy merő zsír és háj.

nálam a hússal etetett kutyát nyugodtan lehet simogatni fehér báli kesztyűvel is, még az udvarban lakó kaukázusit is. csak akkor koszosak, ha éppen összesározták magukat, de olyankor is csak meg kell várni, míg megszáradnak, átfésülni őket és tádámm, újra tiszták. (és nem adok nekik külön szőrregeneráló csodákat)

2013. márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ahha akkor ezért lett tisztább is mostanában jó tudni :)
2013. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!