Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az a dolog, ami távol...

Mi az a dolog, ami távol tartja a szobámtól a macskámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy imádnivaló fiú ragdoll cicám, aki természetesen bent lakik, de eléggé hullatja a szőrét. Ez persze teljesen normális, de még úgy is elviselhetetlen, hogy gyakran fésülöm. Folyton bejön a szobámba, beledörgöli magát a szőnyegembe és a takarómba, és otthagyja a szőrét. Persze minden takarításnál meggyűlik vele a bajom, legfőképp a szőnyegemmel.

Olvasgattam interneten, hogy a narancs illóolaj elűzi, ezért el is mentem a legközelebbi ilyesmi boltba, de nem volt se narancsos, de még citromos sem. Nem tudták előre, hogy mikor hoznak ezekből az illatokból, nekem pedig nagyon elegem van a szőrből. 15/L



2013. jún. 1. 12:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
28%
Pitbull kutya
2013. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ajtó...
2013. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az ajtóra is gondoltam, de egyáltalán nem szellőzött a szoba, hidegebb időkben meg nem lehet tárva-nyitva az ablak. :/
2013. jún. 1. 12:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Illóolajat sok helyen lehet kapni, én láttam már 100 Ft-os boltban is, meg virágüzletben. Azt nem tudom, hogy ez tényleg hatásos-e, de kipróbálhatod, ha azt olvastad, hogy ez jó módszer.

2013. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát, akkor azt hiszem ki kéne ruccanni egy kicsit messzebbre, ott talán lesz. Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 1. 12:46
 6/13 anonim ***** válasza:

Van néhány illat, amiket a cicák általában nem szeretnek, de ez sajnos nem mindig garancia arra, hogy beválik. Ilyenek pl. a narancsolaj, citrom, bors, borsmenta. Vannak olyan macska-távoltartó spray-k, amik narancsolajat tartalmaznak. Én már próbálkoztam sok mindennel, de az én macskámnál semmi nem vált be: ha a narancsolajjal lefújom a konyhapultot, rá sem hederít, ha kirakok egy félbevágott narancsot/citromot, beleszagol, fintorog egyet, és kikerüli vagy átugorja, mintha semmi nem lenne ott, a borssal ugyanez a helyzet. Csak akkor hat nálam a narancs, ha én is ott vagyok a konyhában, és az orra alá dugom, na akkor nagy fintorgás közepette eloldalog. De szerintem egy próbát azért megér, hallottam már más gazdiktól, hogy náluk nagyon jól bevált az előbb említett macska-távoltartó spray.

Egyébként mivel szoktad fésülni a cicát? Nincs esetleg furminatorod? Azzal lehet a legtöbb szőrt eltávolítani. Ha esetleg nincs, itt egy link róla:

[link]

2013. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hmm, furminator? Hallottam már róla, sőt mamámnak (akinek három macskája is van, 2 benti 1 kinti) van is, és kb 1-2 éve használtuk is nála (egyébként 4 éves a macskám), de különösebb változást nem vettem rajta észre. Egyébként olyan fésűvel szoktam fésülni, ami nem kefe, hanem az a laposabb fajta fésű, a fogai pedig elég sűrűn vannak egymástól, és egy húzással a szőrén meg is telik a fésű. Persze ő sem bírja a sokáig, elkezd mocorogni és nyávogni, de egy-egy fésülés alkalmából egy-két maroknyi szőr jön belőle ki. Bár lehet, megint kölcsön kéne kérnünk a furminatort. :)
2013. jún. 1. 13:04
 8/13 anonim ***** válasza:
A Furminatort rendszeresen, hetente min. 1x kell használni. Nekem két sötétszőrű cicám van, mióta azzal fésülöm őket, alig van elhullott szőr. Eleve az elhalt aljszőrt szedi ki, amitől levegősebb, frissebb lesz a bunda, az látszik is a szőr minőségén. Arra figyelj azonban, hogy ha hosszabb a macskád a szőre, mint a mamádéinak, másfajta Furminator kell. (van rövid-, közepes- és hosszúszőrű macskára való)A macskaszőrt egyébként vizes gumikesztyűvel lehet a legszebben eltüntetni: mindig egy irányba simogatva a bútort vagy a szőnyeget és szuperül össze fog sodródni.
2013. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vicuska87 ***** válasza:

MInek neked macska, ha távol akarod tartani????


Nem ez a megoldás, hogy kizárod a szobádból!



Fésülni kell, én a one all systems kefékre esküszöm. A fésülés nem azt jelenti, hogy 3x áthúzom rajta a fésűt, hanem azt, hogy 20-30 percig fésülöm, mindenhol, hátát, combjait, lábinál, hasát, nyakát...


Ha ezzel a fésűvel 4-5 napig mindennap ennyi időt fésülöd, akkor garantáltan szőrmentes leszel!

2013. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a mamámnak hosszú szőrre van, mert a 2 benti macskája maine coon (a kinti, akit estére be szokott engedni, őt nem szokta fésülni, csak ritkábban), nekik pedig elég hosszú szőrük van. Legalább is szerintem nagyjából megegyezik a ragdolléval. Köszönöm sok ötletet, remélem fel tudom őket használni! :)
2013. jún. 1. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!