Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan etetitek változatosa...

Ti hogyan etetitek változatosan és egészségesen a cicátokat?

Figyelt kérdés
17 éves a cicám és egyre kevesebbet eszik. A közérzetével nincs nagy gond (mikor ébren van). Mi most royal caninnal etetjük egy ideje, mert az orvos a vérképlelete alapján azt javasolta (magas a foszforszint a vérében). Napi fél tasakkal éppen, hogy megeszik, száraztáp az mindig ki van neki rakva és eszegeti is, de azért az mégsem elég. Elég sokat szokott hányni az elmúlt időben, de nem szörgolyót (mert nem szokort nagyon mosakodni), hanem folyékonyat. Mi most arra gondoltunk, hogy adunk neki májat és heti 1-2x házi kefírt, és a nedves kajájat is elosztva adjuk neki osa. Ti hogy etetitek? Hogyan adtok neki elég vitamint és ásványi anyagokat? Ja és hátha tudjátok, az udvarunkon nyalogatja a lépcsőt, kb egy hónapja és nincs rajta semmmi kajamaradék. Lehet ásványi anyag hiány? Macskaalmot is eszik... előre is köszi a válaszokat.
2013. jún. 14. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
A konzerv mellett kapnak minden héten nyers csirkemájat, csirkehúst és tojást.
2013. jún. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen utánanéznék, hogy a folyadék hányás mit takar. Plusz tuti vennék neki valami kiegészítő vitamin és ásványi anyag tartalmú szert. Ő már idős cicának mondható, nem tudom, hogyan fogadná az új élelmiszereket. Ennek is jobban utánanéznék, hogy idős korban és érzékeny gyomrú cicának mi ajánlott, ami remélhetőleg ízlik is neki majd.

Nekem fiatal cicáim vannak, kapnak nyers húst, nedves és száraz tápot. Megpróbálok jobb minőségeket adni a szárazak prémiumok, de az egyikük nem nagyon eszi a másik is ímmel-ámmal, a nedves meg szemét mentes és magas fehérjetartalmú. Így elvannak. Ősszel tervezek nekik egy Béres kúrát. Külön macsekoknak van, lehet te is megpróbálhatnád (immunerősítő), de van amelyik cica kiszúrja a kajában és nem eszi, a miénk nem vette észre és szerintem szebb lett tőle.

2013. jún. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A száraz tápja is Royal Canin? Elvileg ha prémium tápot eszik, nem kéne hogy vitaminhiánya legyen. A kefír az nagyon jó ötlet, jót tesz a bélflórájának, hányásnál is szokták ajánlani, máj is mehet néha. Én még lehet adnék neki egy spéci immunerősítőt (Vetri DMG), nem olcsó, de nagyon jó. Esetleg lazacolaj...

A doki amúgy mit mondott a hányásra?

2013. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maxitabi ***** válasza:

Előttem jó ötleteket írtak: kefír, lazacolaj vagy sörélesztő is mehet, belsőséget tényleg csak egyszer egy héten. Macskafüve van??? Az is jó szokott lenni.

Alacsony foszfortartalmú nedvestáp. porta 21 holistic (zooplus.hu)-ez utóbbi oldalon nézd végig a tápok összetevőiben, melyiknek alacsony a foszfortartalma és vedd azt,mert gondolom az Rc ára nem alacsony. Most az is fontos lenne, hogy egyáltalán egyen!! Ez sokkal fontosabb,mint az alacsony foszfortartalom!!!! Hátha valamit nem bír vagy nem szeret az új tápban!! És drukkolok nektek!!

2013. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Reggel osszeesett, elszaladtunk a surgossegire, kapott infuziot, holnap vissza kell menni, megint kap. 21 eves vagyok, 4 evesen kaptam meg, mostmar inkabb a gyerekem mint a tesom... a lenyeg h mindig fontos resze az eletemnek, remelem rendbe jon. A hanyasra nem mondott semmit, holnap meg rakerdezek.

Koszonom a tippeket, a beres kurat majd ha rendbe jött en is kiprobalom.

2013. jún. 15. 21:59
 6/7 A kérdező kommentje:
A szaraz is rc.
2013. jún. 15. 22:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj szegényke, őszintén szurkolok, hogy rendbe jöjjön!

Megírnád majd, hogy mit mondott a hányásra az orvos? Szerintem valami átfogóbb vizsgálat kellene neki, mert nyilvánvaló, hogy valami nem stimmel....

2013. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!