Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Csajos19 kérdése:

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal született és megtartottuk. Már majdnem 1,5 éves de kölyök kora óta nem enged magához közel senkit. Ha hívom, keservesen nyávog és elszalad előlünk. Még ha kaját adok neki, addig nem megy oda enni amíg valaki ott van.- Mitől lehet, hogy ennyire félénk?
2013. jún. 15. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A félénk macskák 90%-a azért fél, mert a születésük utáni hetekben nem következett be az a szocializációs folyamat, amely lehetővé tenné számukra az emberekkel való félelemmentes együttélést. Számos megfigyelés támasztja alá azt, hogy azok a macskák, amelyeket születésük után röviddel és azt követően is rendszeresen kézbe fognak, az emberek iránt bizalommal bíró felnőttekké növik ki magukat. Sőt, az is jelentősen növeli az emberek iránti bizalmat, ha az anyaállat emberek és az őket körülvevő zajok között él, hiszen az anyaállat méhében növekvő kölykök még embrionális korukban hozzászoknak ezekhez.

Azért kíváncsi lennék, hogy van-e a háznál gyerek. Ők néha óhatatlanul tesznek olyat, ami a macskákban ellenérzést váltanak ki. A kölyökkori lelki traumát elég nehéz legyűrniük és rengeteg türelem kell hozzá.

Nekem egy kandúrom nem akart engem elfogadni. Hosszú évekbe tellett, mire teljesen hozzám szokott és ma már elvárja, hogy kényeztessem. Nem szabad erőltetni, hiszen a macskák rettenetesen érzékenyek minden megnyilvánulásunkra.

A szeretet és kitartás azonban előbb-utóbb meghozza gyümölcsét

2013. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a bő választ. Általában 4 kiscicánk születik minden ellésnél. Mindegyikkel ugyanannyit törődünk, csak akkor fogjuk meg őket ha már lehet, ez ha jól tudom két hét múlva a születésük után lehetséges. A probléma akkor kezdődött, illetve akkor vettük észre,, mikor készűltünk elajándékozni őket és jöttek volna megnézni. Ő volt az egyedüli, akit nem tudtunk megfogni, így őt nem is tudtuk elajándékozni de nem is bánom mert gyönyörű cica. Egy idő múlva arra gyanakodtunk, hogy egy másik macska megtámadhatta még akkor amikor elkezdett mászkálni és abból kifolyólag lett ilyen. Próbálom mindig magamhoz csalogatni, kedvesen szólni hozzá, de sehogy sem sikerűlt még megszelidíteni. A családban egyébként nincs gyerek.
2013. jún. 18. 13:20
 3/6 anonim válasza:
Talán még jó is, hogy bizalmatlan és óvatos a macsek, mert így esetleg hosszabb életet élhet!
2013. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy jó, de azért jólesne ha érezné, tőlem nem kell félnie. Babusgatnám, ahogy az anyját is, de sajnos nem engedi. Amint meglát engem, vagy bárki mást a közelében, lelapul és eloson amit nem túl jó nézni..
2013. jún. 18. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:

A macskák egyéniségek. Még nem láttam két egyformát, pedig elég rég foglalkozok velük. Az biztos, hogy rengeteg türelem kell egy félénk cicához, de hidd el megéri! :)

Próbáld a kajáját közelebb tenni magadhoz és várj. Előbb utóbb lesz annyira éhes, hogy odamerészkedik. Egy idő múlva, amikor már határozottan megy a kajához, ismét közelebb teheted magadhoz. Így apránként megszokja a jelenlétedet.

2013. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, majd kisérletezgetek! Köszönöm!
2013. jún. 19. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!