Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talán ezt élvezi?

Talán ezt élvezi?

Figyelt kérdés
van egy cicám... és néha nagyon rossz tud lenni akkor picit elfenekelem... én a neten azt olvastam hogy a macska akkor dorombol ha jol érzi magát... amikor a cicámat fenekelem neki áll dorombolni... lehet hogy azt élvezi hogy ütöm?? :O :O (nem erősen)

2013. jún. 15. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb csak azert csinalja hogy ne bantsd
2013. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anya macska amikor ellik szintén dorombol, szerinted élvezi? A dorombolással nyugtataja magát. Azt meg hogy megütöd nem érti és zaklatot lesz, ezért dorombol.
2013. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 borcsi02 ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy előttem írták. Azért dorombol, mert fél, megijedt tőled, a helyzettől, és ez egyfajta önvédelem, reflex, könyörgés a részéről( hogy "ne csináld,megadom magam"). Gyakran csinálják ezt cicák állatorvosi rendelőben is, vizsgálatok, szurik, stb. közben, amit aztán nyilván a legkevésbé sem élveznek, hanem totál be vannak tojva. Mikor legutóbb varratszedésen jártam a cicámmal, annyira meghatódtam, végigdorombolta az egészet, meg is dícsérték, hogy milyen kedves cica, közben meg iszonyatosan meg volt ijedve, hogy lefogják és birizgálják idegenek.
2013. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 borcsi02 ***** válasza:
Ja, még annyit szerettem volna leírni a fenekeléssel kapcsolatban, hogy hanyagolni kéne, mert teljesen hatástalan a hosszú távú nevelést illetően, a cicák ebből nem értenek, nem tanulnak úgy, mint a kutyák. Ők annyira önálló, öntörvényű lények, hogy azon kívül ,hogy jól megbánod, amiért rájuk ütöttél, még ha csak kicsit is, semmit nem fognak leszűrni az egészből, max csorbítod a bizalmukat magad felé. Tudom, rosszak tudnak lenni, mint a tűz:), de valami mást kéne kitalálni nevelési célzatból, pl hangos szó, vagy vízspriccelés.
2013. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mi az a vízspriccelés?
2013. jún. 15. 20:36
 6/7 borcsi02 ***** válasza:
Olyan flakonos spriccelővel, amivel szobanövények leveleit fújkálják vízzel, ráfújsz egyet-kettőt. Utálják a vizet ilyen formában. Vagy ha mégis el kell seggelni a rosszaságot, akkor összetekert újsággal, tényleg nem erősen rálegyinteni, de semmiképpen nem kézzel. Idővel megtanulja, hogy ezektől tartania/félnie kell, ha csak meglátja a spriccelőt, vagy az újságot a kezedben, menekülni fog. És így nem hozzád, a kezedhez fogja kötni a fenyítést, leszidást, hanem ezekhez az "eszközökhöz", tehát nem lesz lelki sérült, amire elég hajlamosak a cicák.
2013. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jólvan ezt a spriccelős dolgot kipróbálom :)
2013. jún. 15. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!