Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbántad, hogy drága macskát...

Megbántad, hogy drága macskát vettél?

Figyelt kérdés
Nyilván azoknak szól a kérdés akik vettek... fajtatisztát, mondjuk 40ezer vagy efölötti áron. Pont ma csíptem el egy beszélgetést, ahol egy nő mondta, hogyha visszakaphatná azt a 60ezret amit kifizetett érte akkor szó nélkül visszaadná a cicát... nekem ez fura, de elgondolkodtam mégis, lehet hogy én is megbánom majd ha ennyit kifizetek érte? Imádom a cicákat, mindig volt is, de eddig sose fizettem érte. Most először szeretnék egy perzsát.
2013. jún. 27. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

kutyás vagyok,de ha szeretnél egy olyan cicát akkor vedd meg nem fogod megbánni :)


én éppen 150 ezerért fogok kutyát venni:)

2013. jún. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon szeretheti a macskáját.. Nekem van keverék és fajtatiszta kutyám is, egyiket sem adnám oda senkinek semmilyen pénzért, mint ahogyan egyik családtagomat sem. Felelősséget vállaltam érte, nem úgy beszélek róla, mint egy tárgyról, amit csak úgy adok-veszek. És ez érvényes nálunk még a hörcsögökre is.

Gondolom macskásoknál sem lehet ez másként :).

2013. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez a nő egy idióta, divatból vett macskát, nem azért, mert szereti őket. Vett volna inkább plüsst. Marhája.
2013. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért mondta ezt, mert nagyon rossz természetű cica és nem birkózik meg a nevelésével sem, vagy annak ellenére, hogy elvileg "prémium" cicát vett mégis beteges és átverték őt azt eladók. Vagy egyszerűen érzelmi alapon hozott döntést, kiadta a pénzt a macskára, mert aranyosnak tartotta, most meg alig bírja fizetni a számlákat...

Nem feltétlenül tekinti tárgynak, lehet, hogy most jött rá, hogy rossz döntést hozott, van ilyen.


Én még nem vásároltam ilyen drága cicát, nekem sima házimacskáim vannak és mifelénk ingyen adják a cicákat (örülnek, ha van gazdija), de van mindenféle, rendes perzsa és az az igazi "whiskas-cica" is. Nagyon aranyosak, okosak és egészségesek. Szóval én csak kivételes esetben adnék ennyi pénzt cicáért, ha lenne egy ritka, kedvenc fajtám vagy egy nagyon szép példányról lenne szó, amilyet máshol nem találok.


Kutyáknál más, ott is aranyosak a keverékek, de ha szaporítóktól vesz az ember kutyát (és nem szánja rá a sok pénzt, hogy esetleg tenyésztőktől vegye) nagy az esélye, hogy beteges ideggyenge kutyája lesz, akit amellett, hogy folyton az állatorvoshoz kell hordania, még esetleg meg is harapja, vagy folyton félni fog mindentől vagy mindenféle örökletes betegsége lesz stb. A cicáknál is hajlamosak lehetnek bár betegségre, de általában ritkább az ilyesmi.


Ha megvan rá a pénzed és nem hiányzik sehonnan (úgy értem minden másra is jut még pénz, kaja, számlák, stb. ami kellhet mostanában) és ez minden vágyad, akkor nem fogod megbánni. De érdemes elgondolkozni rajta, hogy mit szeretnél pontosan. Ha szerencséd van ingyen is kifoghatsz szép perzsa cicát. De amúgy nem őrültség drága (és "minőségi") cicát venni, hiszen több évre választasz magadnak egy társat.

2013. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A betegességgel kapcsolatban igazad van, de rossz természetű kedvenc nincs, csak rossz természetű gazdi, aki félreneveli.
2013. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy a kutyáknál úgy a macskáknál is vannak szaporítók.Macskáknál is vannak betegségek amikre tesztelni kell egy tenyésztőnek,vannak örökletes betegségek is amire szintén tesztelni kell,ez ugyanolyan mint a kutyatenyésztés.


A perzsa az egyik legdrágább fajta.Sok munka,nem egyszerű a tenyésztése sem és a tesztek se olcsók.De ugye ebből a fajtából van a legtöbb szaporító is akik 10-60 ezer körül adják a cicákat.Egy tenyésztőnél 100+.


A kérdésre válaszolva,aki megbánja az nem szereti igazán a cicáját.Ami a mai világra nagyon igaz,hogy a tárgyakat jobban megbecsülik mint az életeket..


Egyébként kérdező vannak tenyészetek ahonnan tényleg szép és egészséges cicák vannak és van olyan is mikor egy tenyésztő kénytelen megválni pár éves ivartalanított cicától a cica érdekében és általában ezek a cicák ivartalanítás áráért mehetnek a gazdihoz akinek egy sor keresztkérdésen kell átesni szintén a cica érdekében :)

2013. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vicuska87 ***** válasza:
75%

Nem bántam meg! MOst vettem két ragdollt 850 euroért! (chippel, oltásokkal, tesztekkel, törzskönyvvel, útlevéllel, ivartalanítva)!

És az egy exo cicámnak is volt ára.... :)


Fajtacicák, fajta tulajdonságokkal imádom őket!

2013. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vettem drága cicát, de nem is szeretnék, mivel a "sima" házicicák között is van sok szép különleges cica!

Ha perzsát szeretnél: itt van néhány örökbefogadható:

[link]

2013. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Maxitabi ***** válasza:
100%

Én 3 éve vettem a rég óhajtott maine coon kandúromat, 85 ezer forintért.

Nagyon jól van szocializálva, egészséges, szép-jellemzően fajtája tulajdonságaival megáldva.

Mellette van egy mentett házicicám is, aki egy szociopata, de azért őt is szeretem. Igaz, sok a probléma vele,mert nem volt embertársaságban és még 3 év után is idegbajos..

Egyiket sem adnám vissza. Mivel sokáig gyűjtögettem és készültem az mc-mre, sokat olvastam róla, így nem ért meglepetés.

2013. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Az egy buta liba,aki visszaadná.Én minimálbéres vagyok,mégis vettem Perzsát 80 ért.Életem egyik legjobb döntése volt.Komolyan.
2013. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!