Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a macskám és rám...

Meghalt a macskám és rám maradt a kölyke. De a szokásos dolgokat az anyja tanította volna meg neki. Ilyen helyzetben mit csináljak, hogy megtanulja aza alapokat?

Figyelt kérdés
Nem lenne semmi gond hogyha az anya cica meg nem halt volna elütötte az autó... A kis macska pedig keresi én én nem tudom megtanítani a szokásos dolgokra erre az anyja tanította volna meg de ő nincs hozzá téve a kis macska igen vad
2008. jún. 23. 13:05
 1/7 anonim válasza:
80%
Nem tudom, szerintem inkább ösztönből jön ez nekik. Pl. én a kismacsekokat beleraktam az almosládába és utána odapisiltek maguktól. Nem az anyjuk mutatta meg nekik. Inkább a tej miatt aggódnék. Amúgy hogy került az Egészség/Dohányzás kategóriába a kérdés? :o)
2008. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Mennyi idős a cica?

Nézd át a korábbi macskás kérdéseket, mert rengeteg jó tanács szerepel benne kismacskák felnevelésével kapcsolatban, linkekkel együtt.

2008. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Mennyire kicsi? Eszik már rendesen?

Nincs egy másik lány cicád esetleg? Nekem is volt hogy meghalt az anyacica és a másik nevelte fel, még szoptatta is, pedig nem a sajátja volt.

2008. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Most "szezon" van, nézz körül a környéken, ismerősök között, nincs-e valakinek anya macskája. Az talán szoptatná a kicsit.


Ha nincs, akkor sem kell elkeseredni. Ha van cumisüveged, vagy pipettád, akkor azzal adagolhatsz neki langyos tejet (előbb utóbb muszáj lesz elfogadnia, tapasztalat). Az még jobb, ha házitejet veszel, de ha ez nem megoldható, jó a bolti is. A többit majd megtanulja magától, ösztönből.


Az én macskáim 1 hónaposak lesznek, még szopnak, de már próbálkoznak a tálból evéssel is. Langyos tejbe apríts kis kenyérdarabkákat! Azt is enni fogja egy idő után. Csak míg ott vagy, valószínűleg fél odamenni, úgyhogy ha lehet, úgy kapja meg a kaját, hogy kóbor macska ne egye meg előle.

2008. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Az előzöhöz hozzáfűzném, hogy tehéntejet ne adjál neki, mert sok cica nem tudja megemészteni és hasmenése lesz tőle. Állateledel-boltban kapható speciális cicáknak való tej, azzal próbálkozz.
2008. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Nekem kb 3hetes kiscicákat kellett felnevelnem az anyjuk nélkül. Cumisüvegbe tajbegrízt adtam nekik..amikor nagyobbak lettek alutasakos macskakaját kaptak kiskanállal. És majd nem lesz vad, ha eteted,mert látja h. te jót teszel vele, és összefüggésbe hoz téged az életben maradással, tehát nem lesz ott gond. Gondoskodjál róla az a lényeg:) Majd írj h. mi vált be.

És jó étvágyat a cicusnak,neked meg sok boldogságot vele:)

2008. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
81%
Az ösztön nagyon erős az állatokban!Nem lesz gond! Tejet adni TILOS! Utána nehogy álladokihoz kelljen hordani! Speciális tej ahogy az egyik hozzászóló mondja!
2008. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!