Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon mi történhetett korábban...

EmilyRose kérdése:

Vajon mi történhetett korábban a befogadott cicával?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy macskát, úgy majdnem 5 napja. Benti cica lesz, semmi kétség, ugyanis 2 kutyánk van. Csoda, hogy amíg elkaptuk odakint, addig se kapták el és ilyesmi. A diófán volt, de mikor macskakajával próbáltuk lecsalogatni, nem jött össze. Mint később hallottam, véletlenül leesett és anyuék egy kifeszített ponyvával kapták el. Aztán bemenekült a fásba, onnan csalogattuk elő, végül pedig sikerült behoznunk. Ekkor sikerült észrevennük a három vágást is a hasán. Egyébként elég ramaty állapotban nézett ki. Gondoltunk rá, hogy kutyaharapás, de nem, mert nincs nyoma a másik oldalán. Talán kerítés lehetett, valami éles, de szerintem biztos, hogy valaki bántotta. Kölyök még, ha minden igaz, 4 hónapos. Anya még aznap elvitte az állatorvoshoz, fertőtlenítették a sebet és most 2 hetes kontroll lesz. Ami azt illeti, soha nem akartak anyuék macskát. Most viszont mégis van egy. Érdekesség, hogy a hirtelen, vagy hirtelennek ható, váratlan mozdulatokra gyors meneküléssel válaszol és a fémes hangokra is furán reagál. Viszont imádja a zacskócsörgést.

Egyébként, mint utólag kiderült, állítólag volt egy másik macska is a fánkon. Emiatt anya most kicsit bűntudatot érez, de szerintem az is szép dolog, hogy őt megmentettük.

Egyébként érdekes, hogy az almot nem ismerte, de miután fél óráig tartotta anya benne, hogy csináljon valamit, és produkáljon, azóta maga megy bele és tudja, hogy használja.

És nincs hangja. Meg se szólal. Ha valamit akar, megpróbál nyávogni egyet, de az is csak recsegve jön ki, mintha olasz lenne XD


2009. okt. 15. 06:05
 1/2 anonim válasza:
szerintem ez egy kinti cica lehetett.Valami vagy valaki elüldözte és menekülés közben megsérthette magát (mondjuk az orvos véleményét tudni kéne a vágásokról) ami után a fára menekült.Ha már megtanulta az almot akkor biztonságban érzi magát de még fél.A nyávogásról meg annyit hogy a mi két cicánk is csak rekedt fazék szinten nyávog de ha kell neki valami akkor aztán van hangja mind a kettőnek.ha megnyugszik hálás lesz.Az állatok nem hazudnak.
2009. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a következő történt: A macska beleakadt a kerítésbe, vagy valami más éles tárgyba, de az is lehet, hogy egy tüskés bokor az oka. Az udvarodba érve a kutyák felkergették a fára, és a többit te is tudod. Amúgy az én macskám sem nyávog. Egy hatalmas szürke kerek feje van. És a whiskascicára hasonlít. Ugazából Mirr-murr a neve, de mi keresztapának becézzük. Nuku nyávogás, csak hörgés XD
2009. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!