Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom megszelídíteni a...

Hogy tudom megszelídíteni a macskám?

Figyelt kérdés
Egy 8 hetes kiscicáról van szó. 7 hetes koráig az anyukájuk (3-an vannak) nem hozta elő őket. Aztán már nagyon nyávogtak, és én előhoztam kettőt és adtam nekik enni. A harmadik átment a padláson (mert ott voltak) egy szűk helyre . Onnan mondhatni erőszakkal ki húztam. Tudom, nem jól tettem ,de gondoltam, hogy majd megbékél. Azóta egy héten keresztül oda-vissza hozta az anya a kölykeit. Egyet mindig a szomszédba hagyott- ezt, a vadócabbat. Ma hozta elő az összeset, és remélem itt is hagyja. Az az egy gond van,hogy ezt a kiscicát meg se lehet fogni, ha már felé megyek elszalad. De sajnos nem csak tőlem fél. Egyébként be is kellene fújni őket bolhairtó sprayvel, mert nagyon vakaróznak de nem merem őket mert félek,hogy az anyjuk újra el viszi őket. Meg az egyiket ugye nem is bírom megfogni. Segítsetek! Légyszi!
2013. jún. 30. 22:26
 1/5 anonim válasza:
Először is az anyamacska bizalmát kellene megnyerni, mert így a kicsiket is arra neveli, hogy nem kell félni. Ilyen pici macska bármire rászoktatható.
2013. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az anyacica nagyon szelíd... Igazából lehet azért vitte el őket mert érezte a szagot a cicákon, de én úgy tudom,hogy ilyen korba már lehet őket simogatni.
2013. júl. 1. 00:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy bármire rászoktatható,de,hogy érjem el,hogy ne féljen tőlem?
2013. júl. 1. 00:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem határozottnak kell lenned. Tudom rossz érzés látni, hogy fél tőled, de mindenképp magad mellé kéne csalogatni. Ha az anyacica szelíd és szeret téged, akkor legyél a közelében sokat, hátha a kölykök is odamerészkednek, főleg az az egy és akkor adj nekik valami finom kajcsit. Ezt többször csináld meg és menj mindig közelebb hozzájuk/hozzá. Ha látja, hogy az anyja dörgölőzik hozzád meg nem fél tőled és a tesói sem, így egy idő után szerintem engedni fog. Nem hiszem, hogy túl nagy traumát okoztál a picinek. Tudom, hogy elméletileg tényleg nem szabad így bánni velük, de van mikor kicsit keményebben kell fellépni. Nekem az első cicám bújt el a házban, rögtön miután haza hoztam úgy, hogy órákig nem találtam, mert meg sem mukkant és olyan helyre préselte be magát, hogy nem hittem volna, hogy egyáltalán befér. Mivel nem akart kijönni én is kihúztam, nem lett semmi probléma.

A szagokat érzik az állatok... lehet ez ma már nem annyira állja meg a helyét, mivel a macsekok nagyon ember centrikusak lettek. Ha jó a kapcsolat, akkor szerintem ez sem lehetett baj. Le kéne őket kezelni, mert a bolha rosszabb, mint a cipelés. Lehet az anyjuk már nem is fogja őket hordozni, mert már elég nagyok ahhoz, hogy kezdjenek a saját lábukra állni. Ilyenkor a dokik szerint már el is választható.

2013. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)! Majd megpróbálom.
2013. júl. 1. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!