Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem a macskámat?

Hogyan neveljem a macskámat?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a macskát nem lehet nevelni büntetésekkel, se rászólással. Eléggé hiperaktív macskám van, beszökik a házba, mindenhova felmászik, és olyan helyeken végzi el a dolgát, ahol nem kéne. Nem tudtok valami tippet adni, hogy mit kéne csinálnom? Mert ha megbüntetem, kiteszem a házból, abból nem tanul semmit.

2013. júl. 3. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez csak a kutyáknál jön be. Bár mamám mindig odanyomta az orrát, ha bepisilt valahova, nem tudom ettől-e, de megjavult.:D

Pont tegnap láttam a tvben volt egy műsor az animal planeten, ahol evvel a témával foglalkozott egy férfi, és adott tanácsokat, de sajnos csak hang nélkül ment a tv.:/

2013. júl. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindig beszökött a házba. Én nem akartam bántani, vagy kiabálni vele, vagy ijesztgetni. Mindig csak kézben kivittem. Apáék viszont bekeményítettek, kizavarták, ráijesztettek, meg már volt, hogy hozzávágták a papucsot :/ De szerencsére nem találták el, csak megijedt a macska. De olyankor rohant kifelé. Aztán nem is nagyon ment már be. Mostanában, hogy anyáék nem "kezelik", csak én, megint bejárkál. De én akkor sem fogom hozzávágni a papucsot. :D Pedig már próbáltam ijesztgetni h "sicc" és olyankor csattogtam a padlón a papucsommal :) De nem mindig jött be :DD
2013. júl. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsi még a cica? Általában akkor ennyire mozgékonyak, nyughatatlanok, idővel nyugisabbak lesznek, de ha a tiéd nagyobb, akkor lehet, hogy ő ilyen típus.

Gondolom azért végzi összevissza a dolgát bent, mert "be kell szöknie". Ha lazán és biztonságban ki-be járkálhatna, akkor tudná, hogy az az ő otthona/területe, fölösleges neki otthagynia ilyen módon is a szagát. Ha ivaros (akkor is ha lány), még plusz jelölgethet is, ez is a fenti célt szolgálja. Alom van bent, vagy egyáltalán nem mehetne be, csak beszökik?

Vagy bemehet biztonságban szökdösés nélkül a házba (akkor almot is biztosítanék neki, nem biztos, hogy használja, de tudja, hogy van) vagy teljesen kintiként kell kezelni és egyáltalán nem adni lehetőséget arra, hogy bemenjen. Meglehet oldani így is a szellőztetést. Nálunk az idegen macska szökött be állandóan szinte pillanatok alatt és jelölt, ezért már semmi nem marad nyitva, résnyire sem, ahol be tudna jönni, mert az elviselhetetlen volt és semmivel nem lehetett leszoktatni.

Határozottan kell velük bánni és ha valamit nem akarunk, akkor nem is adni rá lehetőséget, mert így könnyebb. Amúgy lehet őket nevelni, csak sok türelem kell hozzá, mert elég akaratosak. Sokaknál beválik, hogy vizet spriccelnek egy kis flakonból a cicára a pofijába, mikor rosszat csinál és egyidejűleg erélyesen rá is szólnak, hogy nem. Vagy zajt csapnak közben, amitől megijed (ha megijed).

2013. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szabadon bemehet a házba és van alomja. Még csak 2 hónapos és nőstény.
2013. júl. 4. 11:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy macska, fel lehet szabályokat állítani. Pl ha felugrik olyan helyre, ahova nem akarjátok, akkor kicsit rá kell csapni a hátsójára és lelökni. Közben meg mondjuk mondod, hogy sicc, ha hangot is akarsz hozzá kapcsolni. Sokszor meg kell csinálni de megtanulja.

Az viszont sosem jó módszer, hogy bármilyen állat fejét belenyomod az ürülékébe. Nem az jön le neki abból, hogy oda nem szabad, csak összezavarodik.

2013. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!