Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicások! A cicám hajnali...

Szobacicások! A cicám hajnali fél 4-től menetrendszerűen cirkál, zörög, nyávog a szobában. Kicsuktam az előszobába, de annyira nyávog, hogy úgy is felébredek rá. Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Már hetek óta nem tudom kialudni magamat, megkattanok!

Előre is köszönöm a válaszitokat!


2013. júl. 4. 10:31
 1/8 norzsu ***** válasza:
Az én cicám ivartalanítás előtt viselkedett így, mert már kezdett ivaréretté válni. De ahogy ivartalanítottuk, már nem volt ilyen nyughatatlan.
2013. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyanezt csinálja. Sőt, odajön az ágyam mellé és nyávog. Ilyenkor odairányítom a lábamhoz, hogy feküdjön le oda,akkor megnyugszik egy időre. Esetleg adj neki korán enni, hátha akkor is lenyugszik.
2013. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy kicsit lefárasztani alvás előtt, játékkal, bármivel, hátha jobban elfárad és nem lesz kedve felkelni :)
2013. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaja, ahogy utolsó írta, le kell fárasztani, nekem pokol volt néha, rendszeresen felkeltett, bepaskolt az takaróm alá-hé ébredj már!-vagy az arcomba szuszogott, a kialvatlanságtól már kész voltam.

Játszani kell vele, aztán etetés és kidől. Ivartalanított amúgy, tehát ez azzal nincsen mindig összefüggésben.

2013. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám is szokta ezt csinálni, de nem minden nap. Igen, le kell fárasztani ugyan úgy, mint a kutyákat. Te is jobban alszol (iiletve aludnál ha hagyna a macska :D ) ha fáradt vagy. :)
2013. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legyen minél sötétebb a lakásod, ne jöjjön be a hajnali világosság. A mi lakásunk rohadt sötét, ezért a cica 6 és 7 között kelt minket kedves dorombolással. Amikor máshol voltunk, egy fényes lakásban, ott elkezdte a hajnali költögetést.

Jó ötlet a cica lefárasztása este előtt.

Ha éhes lenne és azért ébresztget, próbáld meg megnehezíteni a számára a dolgot. Ne csak egy tálba tedd ki, hanem pl vegyél elő egy papír tojástartót, egy kilyukasztott cipősdobozt stb. és abba tegyél bele egy kicsit. Azzal sokat elszórakoznak.

2013. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy mennyi idős a cica.

Amíg kicsik szerintem ez benne van. Persze függhet a személyiségétől is, de az enyém is ezt csinálja. Én midig megetetem és utána általában békén hagy. Idővel ritkult ez a szokása, meg nálunk nem csak engem tud piszkálni, így szerencsére néha kitudom aludni magam. Szerintem ezt idővel ki is növik, de lehet a praktikákat jó alkalmazni.

2013. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta is felkelt?
2013. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!