Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskából a bolha átmehet...

A macskából a bolha átmehet emberre is? Ha igen, hogy lehet bolhamentesítést csinálni házban?

Figyelt kérdés
Mikor megsimogattam a cicámat, aki bent él velünk, nem szokott kijárni, egy fekete apró bogárszerű valami maradt az ujjamon, mikor megpróbáltam összenyomni, még megpróbált ugrani is egyet. Most nagyon megijedtem! Segítsetek, kérlek! Hogy tudok bolhaírtást végezni a házban?

2013. júl. 4. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Át szoktak ugrani emberre is. Amikor mi elhoztuk a kutyánkat a menhelyről, tele volt bolhával, hát két napig mi is vakaróztunk. XD

Azért nem olyan vészes dolog. Fürdesd meg az állatot első körben. Lehetőleg neki való samponnal. Az ki szokta vinni a bolhákat az állatokból.

Ha te/ti nem vakaróztok, nincsenek csípések akkor rátok nem ugrott át.

2013. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :)
2013. júl. 4. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyel spot-ot, bolhairto cseppet. A nyakara kell tenni, szethuzni a szort, a borere. Masnapra meghalnak benne a bolhak, mind. Havonta kell ismetlni.

Frontline, advantix, sokfele van, de nemelyik a cicara mergezo, mindenkepp allatorvosnal, vagy allatgyogyaszati boltban vedd.

2013. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :) egy kicsit már megnyugodtam:)
2013. júl. 4. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Kupex bolhapor
2013. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Frontline-t ne vegyél, annak nagy a reklámja de nem olyan jó. :/
2013. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi az új albérletünkkel úgy jártunk, hogy tele volt bolhával. A drágalátos előző tulajdonos kissé felelőtlen volt... Mi pedig egy hét múlva hoztunk volna macskát, így nem volt más választásunk, bolhairtót kellet hívnunk. Aztán 2-3 hét után, amikor a cicát egy vicces baleset után (neki nem volt az) megfürdettük, szárításkor láttunk a nyakán egy bolhát. A nyakát és a fejét kihagytuk fürdetéskor, mert csak az alváza lett kakis. Kapott Frontline-t, majd hívtuk megint a rovarirtókat. Azóta semmi.
2013. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet venni bolhairtó port, amit a lakásban kell szétszórni, mert a bolhák nagy része ott él, nem az állaton. A macskára meg Frontline Combo vagy valami hasonlót tegyél.
2013. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettetek a válaszaitokkal, ma este voltunk állatorvosnál, és kapott rá cseppet. Egy hónap múlva kell újból menni. Nemáár, komolyan?:O:| És köbö mennyiért csinálnak bolhairtást? És olyan bolhairtó port hol lehet venni?
2013. júl. 4. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, igaz kutyára (de gondolom akkor cicáknak is van ezekből) állatorvos ismerős ajánlotta ezeket: praktic, exprot, advantix. Ezek is cseppek és azt mondta, hogy a legjobbak. Pláne, hogy most ennyi kullancs van sajnos.
2013. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!