Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire nehéz egy 6 hetes...

Mennyire nehéz egy 6 hetes cicát hozzászoktatni a vízhez? Hamarabb megszokja mint az öregebb cicák? Hogy fürdessem meg?

Figyelt kérdés
Ha elkezdeném fürdetni a 6 hetes cicámat,akkor előbb-utóbb hozzászokna?Hogy fürdessem meg?Nem kérek olyan válaszokat hogy az cicák maguktól mosakodnak,mert nem hiszem hogy szívesen lenyalja magáról a vastag réteg megszáradt sarat...

2013. júl. 6. 12:40
 1/9 barbara tóth ***** válasza:
100%

Szia!Én nagyon sajnáltam az első fürdetésnél a cicámat.Elmondom hogyan kell:

1 Kinevezel egy olyan tálat amit a cicának adsz és ő abba belefér.

2 Veszel a kisállatkereskedésben,cicasampont

3 A tálba raksz langyos vizet és egy kis sampont.

4 Majd óvatosan belerakod a cicádat.Lehet hogy az első pár fürdetésnél sír és nem akar belemenni,de majd megszokja.

5 Utána mikor jó vizes a cicád akkor kiveszed,és egy rossz törülközővel kicsit letakargatod,és letörölöd(ajánlott a cicát kint mosdatni mikor kicsit süt a nap)

6 Onnan már az ő dolga.Kiül a napra és elkezdi magát nyalogatni.

7 remélem sokat segítettem:)

2013. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy perzsa cicánk, akit kicsi korában többször kellett fürdetni, mert a kaki beleragadt a szőrébe, még kicsit "ügyetlenke" volt, bár szobatiszta.

Az első válaszoló nagyon jól leírta, mit kell tenned.

A végén a cica "vizicica" lett, mert kimondottan megszerette a fürdést.

Később, nagy korában szívesen feküdt a kádban.

És a mai napig imád a vízcsapnál vizet inni, úgy, hogy a mosdó szélén egyensúlyozva a kis sugárban folyó vizet lefetyeli.

2013. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat:)

az első válaszoló sokat segített,bár lehet hogy télen majd azért használatba veszem a hajszárítót:)

a második válaszoló vízi cicája pedig biztos cuki:D

2013. júl. 6. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
A hosszú, puha szőrnél ajánlatos hajszárítózni a cicát. A macskák nem szeretik, de a fejét dugd a hónod alá. A tenyésztő felhívta erre a figyelmemet, nehogy befilcesedjen a cica szőre.
2013. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
39%
Szerintem ne fürdesd!A macskák magukat takarítják ha úgy érzik.A legtöbb macska ki nem állhatja a vizet 2 hónapos kiscicám még a tálkájából lévő vizet is csak úgy issza meg,hogy az anyja mutatja meg neki hogy kell.
2013. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Én egyszerűen bele tettem a csapba a macskát, langyos folyó vízzel bevizeztem a szőrét, rá a sampon, majd azt kimostam. Aztán megtöröltem egy törülközővel, majd hajszárító.

Nagyon jól tűrte, barátnőm macskája szétkarmol minden fürdetésnél, az enyém csak picit nyávogott. :)

2013. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom az 5-ös válaszadó miért lett lepontozva, pedig igaza van! Miért akarjátok rendszeresen fürdetni a macskáitokat?? Ez nem normális dolog, a macska magát tisztogatja, semmi szükség rá hogy megfürdessétek! Nyilván olyan rendkívüli helyzetekben amikor valamivel olyan csúnyán összekoszolta magát hogy nem tudja magának leszedni, beteg és összepiszkítja magát akkor szükséges rossz, na de egyébként?? Nekem kijárós macskáim vannak mégsem koszosak sohasem, én csak a talpukat szoktam megtörölni ha sáros-latyakos idő van.

Szerintem hosszú szőrű macskáknál sincs erre szükség, bőven elég a szőr rendszeres kefélése.

2013. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Az enyém ma lett fürdetve a kutyával egyetemben.

Azért szokás a benti cicákat is, mert az egy dolog, hogy tisztítja magát, de olyannyira még sem tudja. Szerintem az olyasmi lehet, mint az embereknél a mosdás. Végül is, ezt is cica mosdásnak hívják.

Az én cicám fekete-fehér foltos. Az egyik hátsó talpa már hete óta láthatóan koszos, pedig szobacica. Ha nem mostam volna meg, az pl. koszos maradt volna.

Nyilván nem úgy értette senki, hogy havonta fürdeti a cicát, de azért egy évben 2x-3x nem árt.

2013. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egyetértek az utolsó válaszolóval,és kedves 7. válaszoló az 5. válaszoló azért lett lepontozva mert a kérdésbe direkt oda írtam hogy nem kérek olyat hogy ne fürdessem mert egyszer úgyis meg kell...
2013. júl. 11. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!