Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mosakszik a cica?

Miért mosakszik a cica?

Figyelt kérdés
több macsekunk és van és sokszor látom mindennapos teendőjüket a mosakodást. ezzel ők tényleg tisztítani akarják a bundájukat vagy igazából miért végzik ezt? valami megmaradt ösztön lehet az ősöktől? nem értem hogy miért jó attól nekik ha végignyalják magukat ahol érik, és pl. a kutya olyan nemtörődöm, sosem csinál hasonlót. a macsek miért?
2009. okt. 17. 11:49
1 2
 1/16 anonim válasza:
53%
te mért mosakszol?:D
2009. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem véletlenül mondják a macskára, hogy tiszta állat!
2009. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
te miért fürdesz (jó esetben) minden nap?
2009. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Én is pont ezt akartam kérdezni kedves első válaszoló:D
2009. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azért mosakszik, mert jól érzi magát. Akkor kezd mosakodni, mikor biztonságban, rendben jóllakva, kellemesen érzi megát.

" na, most akkor kicsit rendbe szedem magam" Mondja a cica.

A lányom ilyenkor kezd körmöt lakkozni.

2009. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem is olyan büdösek, mint a kutya!

A macska nagy művész! Mindig ügyel a stílusra! Fontos, hogy megfelelő időben, megfelelő útvonalat járjon be, és nem fordítva. Fontos, még a lábtartás is, figyeld meg! Felveszi a legggyönyörűbbet, ami adott helyen lehet.

Ha összepiszkolod a bundáját, csak egy körömnyí helyen, felháborodottan tisztálkodik fél órán át! Nem elég azt a helyet megtisztítani, az egész toalettet elölről rendbe kell tenni!

A milyen k lopja gyöngyöt és ékszert. De nem kell neki a matt műanyag, mindig a legcsillogóbb kristályt szerzi meg!

2009. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért te is mosakszol, h tiszta legyen/maradjon :D Különben meg azért "nyalják végig" magukat, mert velünk ellentétben a legtöbb macskának nincs fürdőkádja, mosdója....nah meg egyébként sem szeretik túlzottan a vizet:DDD U kutya kevésbé önélló ezen a téren...
2009. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A kutya kevésbé önÁlló...természetesen, bocs de elázott a billentyűzetem és azóta kicsit furcsa dolgokat csinál néha XD
2009. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
szegény billentyűzet az enyém se szereti a colát pedig megkináltam^^:D
2009. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A fentieknél azért egy kicsit tudományosabb magyarázat dr Anghi Csabától, a budapesti Állatkert volt igazgatójától, a Macskák, cicák (Mezőgazdasági Kiadó)című remek könyv 113-114. oldaláról, íme:

"A táplálkozással látszólag összefügg, s van is bizonyos kapcsolata annak a közismert macskaszokásnak, hogy szorgalmasan nyalogatja teste különböző részeit. Úgy látszik, hogy füét, szőrzetét, mancsát, ivarszervét, végbélnyílását tisztaságérzetből nyalogatja. Pedig nem egészen van így. A tisztálkodás csak következménye a nyalogatásnak, nem célja. A cél a sóigény kielégítése, s mivel kevés számú faggyú-és verejtékmirigyének váladéka konyhasót tartalmaz, amire az állatnak szüksége van, ezeket nyalogatja magán és társain is. Ha jól megfigyeljük, különösen szívesen nyalogatja fülkagylóját, szem-és szájréseinek környékét, mégpedig azért, mert ott vannak a faggyúmirigyei. Azután hátát, talpi részeinek környékét is szorgalmasan nyalogatja, mert ott meg verejtékmirigyeinek ugyancsak sós ízű váladékát találja. Hogy azután eközben mennyi szennyet nyel a szőrzetről, az csak mellékes.

De mért kell amacskának az a kevés konyhasó, amit így felvesz, holot a ragadozók sóigénye gyakran szinte a nullával egyenlő? Valóban a csak húsevő ragadozók alig-alig, csak nyomokban igényelnek konyhasót. Akárki megfigyelheti pl a vadmacskát az állatkertben: nem nagyon nyalja magát vagy társait. A házimacska azonban vegyesevővé vált, így jelentős növényi anyagot is felvesz, ebben pedig sok a kálisó, több, mint amennyire szüksége van, a fölösleget tehát kiüríti. De gyanakkor a kálisó nátriumsót is ragad magával, az így eltávozott konyhasót pedig pótolni kell. Nagyobb mértékben, mintha csak húst fogyasztana, amelyben viszont alig van kálisó."

Egyébként a tengerimalac is mosakszik (nagyon aranyosan), azután is, hogy én megfürdetem. Meg engem is nyalogat (én úgy mondom, puszit ad), pedig biztos nem azt akarja, hogy tiszta legyek. Valószínűleg ő is a kipárolgott sót nyalja le rólam.

2009. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!