Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagyon sovány mivel...

A cicám nagyon sovány mivel etessem?

Figyelt kérdés
Perzsacicám nem olyan rég szült (kb; 1,5 hónapja) és napjában többször etetem macskakonzervvel vagy kutyaszalámival , de nagyon sovány így is.

2013. júl. 8. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem csodálom...

Ilyenkor amúgy is fogynak kicsit, de a konzervek nagy része víz, adj neki tápot. A szalámik nagy része pedig egészségtelen mindenféle adalék, ill. zsír (amitől nem igazán hízik, inkább még fogy is, mert hasmenést okozhat nála).


Legyen előtte sok víz és vegyél neki macskatápot (lehetőleg valami jobb minőségűt, aminek tápértéke is van).

Féreghajtót pedig kapjon rendszeresen (és majd a kicsik is, amint engedélyezi az állatorvos, ha elég idősek lesznek hozzá - erre kérdezz rá a dokinál), mert attól is lehet sovány, ha tele van élősködőkkel.

2013. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Féreghajtózva lettek.
2013. júl. 8. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Vemhes, és szoptatós macskának kölyöktápot vagy kifejezetten szoptatós tápot szoktak adni. Lényegesen magasabb a tápanyag tartalma mimt a normál tápoknak. A konzerv meg szalámi tényleg nem jó semmire. Valami normális minőséget próbálj venni neki, ne whiskast meg társait. A happy cat jó lenne, de még a cat chow is. Esetleg ha tudsz adj neki kecske tejet, nyers husit.
2013. júl. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyers húst szoktak enni gyakran, de kecsketejet nem tudok szerezni .:D Ajánlottak még olyan tápot hogy Royal Canin, azt vettem neki egy ideig.
2013. júl. 9. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:

A royal canin meglehetősen drága, szerintem nem éri meg. De sok jó táp van azon kívűl is. A lényeg hogy tápláló legyen. Egy szóptató cicának nagyon sok tápanyagra van szüksége ahhoz hogy a kicsik is jól fejlődjenek és az anya is jó erőben maradjon. Ehhez kevés a konzerv. Nem tudom merre laksz ha vidéken ajánlom a rendelést pl a petissimóról, két nap alatt kiviszik a rendelt árút és 9000 ft felet ingyenes. Vagy fressnapfba is lehet jókat kapni, bár ott drágábbak a tápok. Ha rendelsz ajánlom a Brit tápokat pl ezt [link]

Ez kölyöktáp ami jó lenne most az anyának is, és a kicsik is tudnák ropogtatni. Nekik be is áztathatod.

2013. júl. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!=)
2013. júl. 13. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!