Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék segiteni duzzadt...

Hogyan tudnék segiteni duzzadt lábú macskámon?

Figyelt kérdés
sajnos nyilt seb van a lábán...:(nagyon sajnálom mert mindig sir és fáj neki.elvittem az orvoshoz...szerinte kutya haraphatta meg. kezeljük a sebét folyamatosan...a bal hátsó lábáról van szó..és eléggé meg van neki duzzadva...bedagadt...kétszer akkora a lába...a doki azt mondta nem tehetek semmit...de ezt valahogy nem hiszem el...mit tehetnék..hogy a vér a lábában rendesen keringjen?kérlek titeket!elöre is köszi üdv:Anita
2009. okt. 18. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:

(Az ilyen orvost fekötném.)


Biztos, hogy tehetsz valamit. Vidd másik orvoshoz, aki rendesen ellátja a sebet, kezeli. Olyan helyre vidd, ahol műszerekkel felszerelt rendelő van, ahol nem csak ránéz a macskára. Ha megírod milyen környéken keressünk, akkor íronk megbízható dokit.

2009. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvitted az állatorvoshoz és az nem varta be a nyilt sebet és nem tisztította ki?! Milyen állatorvos az ilyen? minden sebet lehet kezelni, én is csak az tudom mondani, mint az előző, hogy vidd el egy normális állatorvoshoz, aki kitisztítja és bevarja a sebet.
2009. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
borsod megyei vagyok..pontosan Tiszalúci.itt egy állatorvos van..sajnos:(adott fertötlenitöt ami tisztitja a sebet és összehuzza..azt mondta nem szabad összevarni..hagynunk kell hogy a cicám ápolja magának..nyálával regenerálodik a böre..vagy valami ilyesmi..azért vagyok ebben tapasztalatlan mert soha nem volt baj a cicámmal se kutyummal..minden oké volt velük.és halvány gözöm nincs mi ilyenkor a teendö!:(de mindenképp segiteni szeretnék a cicámon...massziroznom szabad neki?hogy elinduljon a vérkeringése??elöre is köszönöm
2009. okt. 18. 09:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem várjál. Ha gennyesedik akkor van gond.
2009. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igaza van az állatorvosnak. Vannak olyan szennyezett sebek, amiket még embernél sem varrnak össze, akkor bevarrnák a beékelődött szennyeződést is (amit nem lehet kimosni) és a végén súlyos fertőzés, tályog alakulhatna ki, ami akár amputációhoz is vezethet.

Még a kisfiam sebét sem varrták egyszer össze, pedig ő nem cica. Betonra esve szerezte és telis tele volt apró szemcsékkel. Amit lehetett, kimosták ugyan, de mondták, hogy biztosan maradt benne és nem szabad kockáztatni. Tényleg csúnyán be is gennyesedett, aztán - mivel volt kiút a tisztuláshoz - szépen begyógyult.

Ellenpélda: cicánk egyszer fennakadt a drótkerítésen és kinyílt a lábán a bőr. Mire hazajött, "szép" koszos volt: gaz, sár, amit csak el lehet képzelni. Az orvos alaposan átmosta és összevarrta, de lehet, hogy mégis maradt bent valami apró szennyeződés és lett egy jókora tályog, amit aztán csak műtéttel lehetett meggyógyítani.


Szóval, szerintem -ha amúgy alapos, lelkiismeretes - bízz az orvosban és tartsd tisztán a sebet azzal a szerrel, amit adott. Szegény cicának most nagyon fájhat a lába, de meg fog gyógyulni, mert tud tisztulni a seb!

Ha néhány napon belül nem javul, elesettnek, kedvetlennek látod, esetleg belázasodik, akkor mindenképpen vidd vissza, vagy - ha az megnyugtat - a másik falu állatorvosához.

2009. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez kb3 napja történt..nem látom neki gennyesnek...nyalogatja magának de csak ovatosan..de nem gyakran..=(a legföképp a duzzadás az ami zavar engem..hideg a tappancsa..nem kering a vér rendesen...fekszik csak...biztos zsibbad neki..masszirozással beindulna a keringés??nagyon szépen köszönöm a válaszokat..nagyon aggodom érte...nagyon szeretem nyakiglábot=( nem akarom hogy baja essen
2009. okt. 18. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elkezdenéd masszírozni, csak fájdalmat okoznál vele a macskának. Kezeld a fertőtlenítővel, esetleg tegyél jeget zacskóba és azzal hűtsd a lábát.
2009. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!