Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaeledel kérdés. Mennyire...

Macskaeledel kérdés. Mennyire jó ez a fajta eledel?

Figyelt kérdés

Itt a link:

[link]


Utóbbi időben ezt a fajtát kapta a cicánk tasakos formában. Meg mellette száraz tápot is, ami épp volt a közeli boltban.

No de most már szeretnék egy állandó tápra rátérni.

Ennek meg ahogy elnéztem, elég jó kis honlapja van, a cica szereti DE úgy veszem észre nem tartalmaz túl sok husit...

Vélemények róla?



2013. júl. 10. 16:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A Brit prémium a cicának is jó. Amit te idelinkeltél azt hanyagolnám.

A nyers húst (kivéve sertés) majd ha lesz hűtőtök iktasd be, előtte a biztonság kedvéért fagyaszd le vagy extra biztonságként főzd meg, mert a macsekok húsevők és nem esznek annyi féle kaját, mint a kutya. Ezért ne is haragudj rá.

Ha olcsóbb, de jobb minőségű alutálcás (100 gr/100/120 Ft) kaját szeretnél a Dm-ben és a Rosszmannban vannak elég jók. Ezekben nincs tartósítószer, színezék, cukor, a fehérje/hús tartalma is elég jó és megfizethető plusz nem utolsó sorban a cicák szeretik. Ráadásul van vagy 20 féle íz. Szóval ha veszel akár egy drágább száraz tápot, akkor ezekkel, plusz idővel a hússal kiegészítve még megfizethető az etetés.

2013. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig Royal Canint adtam a macskámnak, aztán 3 éve stresszes lett a cica( biztos az a sok munka) és vagy fél évig szenvedtünk a hasmenéssel. Már minden vizsgálatot megcsinált a doki, ultrahangon is voltunk, már majdnem a legdrasztikusabb megoldást választottuk, ami egy biopszia lett volna, altatásban. Amikor egyszer nem tudom milyen indíttatásból vettem egy tasak Kitekatot. Mellé pedig felírt a doki Trovet szárazat hasmenéses cicáknak. Két nap múlva formált volt a széklete. Nem tudjuk mi volt a baj, ekkor mondta a doki, hogy stresszes volt a cica, szervi baja nem volt szerencsére. Azóta próbáltam már visszaállítani minőségi tápra, két etetés után úgy fosott a macska, mint a vízipuska.Így marad ez a kombó, és örülök, hogy nem megy a hasa :)

Nézz körül nyugodtan a piacon, sokféle táp van, nem feltétlen muszáj a legdrágábbat megvenned.

2013. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A kutyának is úgy adom, hogy megfőzöm, vagy magunknak sütünk valamit és abból kap maradékot. Meg kis tésztát is stb.


Szegény cica, nem lehetett kellemes ennyit bajlódni az egészségével. :( Én a Royal Canint sosem akartam kipróbálni: egy részt pofátlanul drága, más részt nekem valahogy... túl gyanús, hogy ennnyire jó lenne.


Köszi a tanácsokat, lehet a cicának is Brit lesz akkor, ha már a kutya is azt kap. Meg persze valami puha husi is, mert a kutyáknak sem jó ha mindig csak szárazat vagy csak nedveset kap.


Köszi a válaszokat!

2013. júl. 10. 19:04
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

A kiscicám RC-ra volt rászoktatva, de most leszoktatóban van, megnézzük az Applaws-t. Konzervből Hill's és Bozitát kap, de szemezek a Grau-val is, mert a Hill's konzerv nehezebben megy le neki meg pépes.

Úgy vagyok vele, hogy majd fél éves kora után kezdem rászoktatni a húsevésre, most csak hetente párszor kap húst. Aztán én is ráállok a félig sült hús (mármint nem ropogósra, de így több tápanyag marad meg benne)és a darált hús kombinációjára, kb. 5-10% zöldséggel és vitamikokkal, taurinnal stb. Ha mást nem, többet fog rágni, kevesebb lesz a széklete.

Ilyen kicsi korában inkább csak táppal merem etetni, sőt, a dokink táp-párti.

2013. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én száraz tápot is meg alutasakosat is adok neki. Meg 1-1 falat kenyér vagy pogi. Már vagy 2 hete szerencsére issza a vizet, eddig nem volt hajlandó.


Remélem lesz meló hamar, és akkor tudok venni normális ennivalót is neki, addig meg ez van. :/

2013. júl. 11. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!