Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha az alábbiakat...

Mit tegyek, ha az alábbiakat tapasztalom?

Figyelt kérdés
Kölyökmacskám nemrég lett négy hónapos. Az utóbbi napokban úgy érzem, mintha fel lenne egy kicsit puffadva, ha megtapintom a gyomra környékén, fura, sóhajtó hangot ad ki. Kevesebb ételt kellene neki adnom?

2013. júl. 10. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb mennyit szoktál neki adni és milyen ételből?

A kölyök cicáknak nagy a belük de ha keménynek érzed a hasát , az nem jó.

2013. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fele-fele arányban adok neki száraz kosztot és tasakos kaját, felváltva. Utóbbit még jobban szereti, azt hamar elpusztítja, lényegében, ha kiürül a tálja, öntöm a következő adagot. Nem érzem keménynek a hasát, csak úgy tűnik, hogy egyre "kerekedik" a macska :)
2013. júl. 10. 22:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet férges is, bár ha benti cica, akkor ennek kicsi az esélye. A puffadásnak, vizesedésnek sok okozója lehet, szívbetegség pl. De ha nem bír valami kaját, attól is fel tud puffadni.

Ha úgy érzed ez nem normális, akkor vidd el egy állatorvoshoz, aki megvizsgálja.

2013. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ha megeszi az egyiket öntöd rá a másikat? o.O


Hát nézd, kölyök cicáknak napi 3-4x kellene kaja kisebb mennyiségben. S úgy váltogathatod, hogy reggel kapjon tasakosat, majd dél körül házi kosztot, aztán szárazat amit rögtön a déli után önthetsz neki, hogy ha még éhes egyen, és ha az elfogyott este fele adsz neki konzervet. Én így csinálom, és nincs felpuffadva. Nekem is 4 hónaposak :D

2013. júl. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapos lesz a cicám. Úgy adok neki enni, hogy 4x kap egy nap. (bár így is bélpoklos és nyivákol, hogy enne még)

Igazából attól függ az éltele, hogy mit tudtunk venni neki. Főleg úgy etetem, hogy egy kis marék száraz táp, plusz 2-3 kávés kanálnyi alutasakos. Persze, hogy jobban eszi ő is az alut, mert az finomabb. Ki is szokta válogatni, hogy előtt azt eszi meg, aztán a szárazat. Ha otthagyja a szárazat, vedd el tőle. Ha nyekereg, hogy éhes, hát ott a maradék, majd megeszi.


De ne öntsd rá állandóan a következő adagot, mert a hasát a földön fogja húzni!

2013. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A cicám előtt mindig volt étel, míg 4 hónapos nem lett. A reggeli és a vacsi ettől függetlenül megvolt, csak a köztes adagot játékosan adtam oda neki.

Viszont két nap alatt átállt arra, hogy csak reggelit és vacsorát kapjon. Reggel száraztápból 40+ g-ot, este pedig vagy egy fél nagy konzervet vagy egy alutasakost. Most 4,5 hónapos. Igaz, nagy cica, szóval kisebb cicáknak lehet, hogy én is kevesebbet adnék. Úgy állapítom meg, hogy elég neki a kaja, hogy kb. fél óráig figyelem, mennyit pusztított el. Ha marad egy kicsi, akkor jóllakott, az majd a ráadás lesz egy óra múlva, ha megette az egészet, akkor lehet, hogy még kérni fog.

2013. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!