Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz hogy csak az olyan nők...

Igaz hogy csak az olyan nők szeretik a macskákat akiknek ugyanolyan tulajdonságai vannak mint eme nemes jószágoknak?

Figyelt kérdés
Pl sunyiság, kétszínűség, bosszúállóság és hűtlenség.
2013. júl. 11. 19:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
37%

Ezaz, egy macska nem lehet ezek közül egyik sem. Még csak öntudatok sincs.

Én szeretem a macskákat (minden állatot, de a cicákat különösen) és nem jellemzőek rám ezek a tulajdonságok

2013. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

sunyiság, kétszínűség, bosszúállóság és hűtlenség


Ezek emberi jelzők.

A macskák kiváló ragadozók, rejtőzködők, kitűnő vadászok, gondos anyák, ilyeneket mondhatsz rájuk.


Egyébként én meg is fordítanám a kérdésed, ugyanis a macskák ösztönösen felismerik a rossz embereket, tehát, amilyen tulajdonsággal rendelkező nőkről Te írtál, azokat messzire elkerülik.

2013. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
És ha megkérdezhetem, mit csinálnak a haverjaid a macskájukkal, amiért az bosszút àll? Akkor gondolom ők sem szentek.
2013. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonságok ezek, csak nem személyiségjegyek :P Görbe tükör lett volna a kérdésedre.


De tessék, a humorkodásmentes válasz:


1 - Kutya és kutya, macska és macska közt is van különbség, minden egyes kutya és macska külön személyiség. Plusz fajtajellemzők, vannak már-már "macskás" jellemű kutyafajták, és "kutyás" jellegű macskafajták is, kis túlzással.

2 - Sok ilyen tipikus "személyiségjegy" (kétszínűség, sunyiság) egyszerűen antropomorfizálás, azaz emberi tulajdonságok belelátása állatokba.

3 - Kutyára, macskára is ráhúzhatóak jó és rossz "emberi" tulajdonságok is. Ha a kutyát "hűségesnek" nevezzük, az szép és erény, ha "kapcsolatfüggőnek", az szánalmasnak hat. A kérdésed nem épp elfogulatlan, mivel negatív jegyeket láttál a macskákba, a szintén könnyen beléjük látható pozitívumok kimaradtak. ;)

4 - Az emberek észrevételeim szerint nem az alapján választanak állatot, hogy melyik "hasonlít" leginkább hozzájuk, hanem hogy egyszerűen melyiket szeretik, melyik a tetszetősebb nekik, milyen célból tartanák, az életmódjukhoz és a lakóhelyükhöz melyik a megfelelőbb, stb.

5 - Elfelejted, hogy bár vannak szigorúan "kutyás" emberek, akik a macskákat gyűlölik, és "macskásak" akik a kutyákat gyűlölik, de azért igen sokan vannak, akik mindkettőt imádják (vagy épp utálják). Őket hová tennéd be?

6 - Miért pont nőkre vonatkozik a kérdésed? Sok a "kutyás" nő és a "macskás" férfi is, őket más mérce alapján néznéd?


31/N, madárkedvelő. :P

2013. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%

11

Éltél már macskával? Akkor tudnád, hogy van öntudatuk. Bizony. Nem is kicsike.

2013. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

és akinek kutyája van az mind :


- ragaszkodó

-mindent a másikért

-önzetlen

-hűséges


-??????


nem jó így álltalánosítnai.

2013. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
58%
20:01 igen, éltem/élek macskával és nem mellesleg biológus vagyok, így tudom miről beszélek. Nyilván te nem tudod mit jelent az öntudat, olvass kicsit utána
2013. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
de ha tudsz angolul, akkor itt van: [link]
2013. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Szállj ki a biológus agyadból és rögtön megérted, én mire gondoltam a macskák öntudata címen.
2013. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
itt te nem értesz vmit, nagyon el vagy tájolodva "okos"tojás
2013. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!