Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók! Mik az előnyei...

Cicatartók! Mik az előnyei egy macskának egy kutyával szemben?

Figyelt kérdés

Amikor kérdezem macskamániás ismerőseim (akiknek igazából nincs is macskájuk) erre a kérdésemre nem tudnak értelmes választ adni. Max. annyit, hogy mert cuki, aranyos, kicsi, keveset eszik, puha...

A kutya megbízhatóbb, szófogadóbb, elfogadja, amit a gazdája mond és próbál annak kedvében járni, ezáltal meg lehet tanítani trükkökre, versenyezhetünk velük, jókat sétálhatunk vele, megérzi ha szomorúak vagyunk és felvidít, odabújik.

De mi van a macskákkal? Akkor bújnak oda az emberhez, ha éhesek vagy simogatásra vágynak.



2013. júl. 12. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
A macska elkaparja a kakiját, nem eszi vissza a hányadékát, soha nem harapja agyon a szomszéd kisfiút, nincs macska adó, nincs kötelező oltás, nem kell pórázon tartani, gazdi nélkül is önellátó...soroljam még?
2013. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Imádom mindkettőt, van kutyám is és macskám is.

Hát nem tudom, hogy mennyire igaz az, hogy keveset eszik.:D A miénk az rengeteget zabál, van, hogy egész nap utánam jár, pedig óránként adok már neki enni, de ebben én is hibás vagyok, hiszen megszokta, meg azt is, hogy nagyon válogatós és pocsékolós lett.

A macskába csak azt nem szeretem, hogy mivel fiú cica, így van, hogy naphosszakat csavarog. Volt már olyan, hogy 4 napig nem jött haza, már mindenki siratta, aztán megjelent, de olyan is szokott sokszor lenni, hogy reggel kiengedem, este bejön enni, éppen csak 5 percet eszik, és kéredzkedik ki, másnap estig nem is látom őt. Szóval míg a kutya jobbik esetben nem szökik ki, addig a macska képes állandóan kinn csavarogni. Ezt tartom a legnagyobb hátrányának. Na meg azt, hogy állandóan összeverekszik más macskákkal, és folyamatosan vérzik, állandóan rühes, a doki már lassan hetente jár hozzánk..

Belegondolva jobban megéri kutyát tartani, ha úgyis vannak maradékok, csontok, akkor nem eszik többet egy macskánál.

2013. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A legtöbb kutya nem eszi vissza a hányadékát.

Nem megharapja hanem össze-vissza karmolássza a szomszéd kisfiút, a többi már csak anyagi dolog, viszont hazahordja a 8. szomszédból a bolhákat, kullancsokat és betegségeket.

2013. júl. 12. 23:17
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Összességében véve sokkal diszkrétebb, csendesebb (persze, nyávog, de a talán a kinti bagzó/párosodó/harcoló macskákat leszámítva még mindig kevésbé zavaró, mint a kutyaugatás, főleg a lakótelepi szomszédoknak); nem kell levinni sétálni esőben, cúgban, fagyban, álmosan és mindig, tehát ha elfoglaltabb típus vagy, vagy egyszerűen totál nem vagy aktív életvitelű, sokkal előnyösebb; nincs olyan erős szaga (kivéve ivaros kandúr ugye, és a bundaszagra gondolok elsősorban); a hanyag macskatartók még mindig sokkal kevésbé cseszik el a macskájukat mint a hanyag kutyatartók a kutyájukat (azaz a rosszul kezelt macska kevésbé káros, mint a rosszul nevelt kutya); elvadult példány esetében a kutyával ellentétben nem válik emberre jelentősen veszélyessé (ez olyan országokban fontos szempont ahol marha sok az elvadult kutya); nagyságrendekkel kevesebb energiát, erőbefektetést és időt igényel a tartása, gondozása és szükségtelen a "falkahierarchia" kialakításán dolgozni (ami igencsak nehéz feladat, tekintve, hogy mennyi gond forrása ha a gazdi nem "alfa"), és ugyanúgy képes szeretni, ragaszkodni, csak értelemszerűen, teljesen más állat lévén máshogy mutatja ki.

Bizonyos macskafajták kutyához hasonlóan beidomíthatóak akár trükkökre, és a kutyákhoz hasonlóan őket is használják terápiás állatként.


Nyilván aki sportolni, kirándulni, futni szeret az állatával, akinek házőrző, terelő, kisegítő állat kell, vagy aki feltétlen lojalitást, parancsszavakra engedelmet vár el, az semmire se megy egy macskával.


De legfőképp: ízlések és pofonok. Olyat tartson mindenki, ami számára megfelel, és ami számára a leginkább biztosítani képes az állat számára optimális életkörülményeket.

2013. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. és 3. válaszoló!
2013. júl. 12. 23:41
 6/15 Gyémántlány ***** válasza:
78%

Nehéz eldönteni, melyik a ,,jobb'' és az ,,előnyösebb'' állat. Ki melyiket szereti. Mindkét élőlény más és más személyiséggel rendelkezik, ezért különböző típusú embereknek való.

A kutya ragaszkodóbb, társaságigényesebb gazdánál érzi jól magát, míg a macska számára a szeretet nem abban rejlik, hogy mennyit foglalkozol vele, mennyire ugráltatod. A kutya képtelen gazda nélkül élni, míg a macska önálló. A kutya mindig ott van veled, nem hagy egyedül, még ha magányra vágysz, akkor sem, míg a macska pontosan érzi, mikor van szükséged rá, mikor szeretnél vele lenni, és akkor bújik is rendesen. Elfogadja, amit a gazdája mond? A kutya igen. Azonban az, hogy valamit elfogadunk, nem azt jelenti, hogy jónak is látjuk. A macska mindent úgy csinál, ahogy neki jó, így mindig tudhatjuk, hogy boldog, és jól érzi magát. Független, szabad állat, trükkökre tanítani nem fogod. De miért is akarnál trükkökre tanítani egy állatot? Neki az olyan, mint a munkahely, vagy az iskola. Mások kedvéért csinál olyan dolgokat, amiket nem akar, miközben teljesen boldognak tetteti magát. Jó ez a gazdának? Nem is tudom.

A macska olyan, mint egy kisgyerek, vagy esetleg egy kamaszodó gyerek inkább. Szüksége van magányra, de ettől függetlenül szereti a gazdáját, és, ha olyanja van, kimutatja, azonban akár egy kamasznak, neki is gondot okoz a szeretet kifejezése, de ez nem azt jelenti, hogy nem szeret minket. A kutya pedig inkább egy szolgára hasonlít, egy udvari bolondra, aki nem saját akaratából, hanem parancsból csinál dolgokat.

A macska pedig igazi jó ,,kamasz'' mert, ha beteg vagy órákig ücsörög az ágyad mellett, követ mindenhová, ha egyedül vagy a lakásban rajta kívül, hogy ne legyél magányos és hiányol, hazavár, csak miközben mindezt teszi, teljesen látszik rajta, hogy így akarja. Ezt úgy írom, hogy Cili cica itt alszik mellettem 2 méterre és teljességgel egyetért. :)

2013. júl. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem értem ezeket a kutyás vs macskás "háborúkat". Az egyik szeretete nem zárja ki, hogy a másikat szeresd, és egész más állatokról beszélünk.


Érdekes módon arról sose megy a vita, hogy "ló vs tengerimalac" vagy "teknős vs kanári", vagy "vadászgörény vs kakadu", nem támadják egymást ezen állatok kedvelői.


Kíváncsi lennék honnan ez a nagy kutyás-macskás "háború".

2013. júl. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A kutya-macska háborúkból. A természetben ez a 2 faj nem tűrné meg egymást. Megfelelő összeszoktatással és szocializációval ma már szerencsére igen.

Pont tegnap olvastam itt egy hasonló "háborút" bár az ennél véresebb volt, hogy melyik fél a hibás akkor ha a macska átmegy a szomszédba, a szomszéd kutya pedig elkapja és megszorongatja a torkát?

2013. júl. 12. 23:56
 9/15 sippara ***** válasza:
70%
Nekünk mindkettő van (egy eb - másfél éves husky-mix kan, és két macs - 3 és kb. 1 éves lányok), de megmondom őszintén, hogy a cukiságon, a doromboláson, a dagasztáson és a pihe-puha szőrön kívül a cicáknak semmiféle előnyét nem látom a kutyához képest. Gyakorlatilag alszanak, esznek, ide fekszenek, oda fekszenek, nyávognak, ha éppen úri kedvük úgy tartja, hajlandóak játszani egy kicsit - ettől függetlenül persze imádom őket (félreértés ne essék, nem mondom, hogy minden macska ilyen). Általánosságban úgy vettem észre, hogy az otthon ülősebb, "lustább" embereknek van macskájuk, hiszen gyakorlatilag ha az ember nem felejt el enni adni (ami ugye lehetetlen, mert üvöltenek a kajáért) és vizet cserélni, túl nagy baj nem történhet.
2013. júl. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem volt mindkettő, míg szüleimnél laktam, most már csak kutyáim vannak. A macska számomra azért volt jó, mert szép, jó nézni, megnyugtató a jelenléte, a dorombolása és úgy az egész lénye. Ezekért a tulajdonságokért most is szívesen tartanék macskát, csak a huskym enyhén szólva nem kompatibilis velük. A negatívumai számomra a macskáknak a kutyákkal szemben az, hogy nem tudok hozzájuk igazán kötődni. Lakásban nem is tartanék macskát, kertes házban meg ki tudja mikor jön haza, talán soha. Én meg így nem tudok kötődni állathoz. A kutyáimmal még az ideiglenessel is sokkal mélyebb kapcsolatom van, mint bármelyik korábbi macskámmal. Azért lehet, hogy ha egyszer kertes házam lesz, újra megpróbálkozom a tartásával.
2013. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!