Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók! Mik az előnyei...

Cicatartók! Mik az előnyei egy macskának egy kutyával szemben?

Figyelt kérdés

Amikor kérdezem macskamániás ismerőseim (akiknek igazából nincs is macskájuk) erre a kérdésemre nem tudnak értelmes választ adni. Max. annyit, hogy mert cuki, aranyos, kicsi, keveset eszik, puha...

A kutya megbízhatóbb, szófogadóbb, elfogadja, amit a gazdája mond és próbál annak kedvében járni, ezáltal meg lehet tanítani trükkökre, versenyezhetünk velük, jókat sétálhatunk vele, megérzi ha szomorúak vagyunk és felvidít, odabújik.

De mi van a macskákkal? Akkor bújnak oda az emberhez, ha éhesek vagy simogatásra vágynak.



2013. júl. 12. 23:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Előnyei és hátrányai? Aki így dönti el,hogy milyen állata legyen az buta.Ez a szeretetről szól,szimpáriáról,ki melyik fajhoz vonzódik jobban.

Nem lehet azt mondani,hogy az egyik okosabb a másiknál.

A macska tiszta állat,nehezebb a bizalmát elnyerni,a macskát is kell orvoshoz vinni,oltani,ivartalanítani..stb..

A macska szobatiszta :)

A kutyát sétáltatni kell,tanítani mindenre és vagy sikerül vagy nem.

Van macskám is és kutyám is és bizony van olyan cicám aki ezerszer okosabb a kutyánál.

Szeretem mindkét fajt,de nemtudnám megmondani,hogy mért.

Alapvetően a macskákat imádom ők az elsők és velük jobban meg is értjük egymást.

2013. júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fura ez a kérdés. Mindenki a maga kedvencét tarthatja és nem hinném, hogy az egyik előnyösebb, mint a másik, főleg nem egymással szemben. Mind a kutyának, mind a macskának lehetnek eltérő tulajdonságaik a fajtájukon belül is. Ez sok mindentől függ. Nekünk például gyerek koromban volt olyan kan kutyánk, aki párzási időszakban állandóan elszökött. Nem lehetett semmilyen kerítéssel megfogni, mert valahogy átmászott, tönkretette, ki/átbújt és volt, hogy hetekig nem jött haza és mikor igen, csont soványan és csapzottan. Persze azóta rájöttem, hogy elég rossz állattartó volt a szülőm, lehet esetleg ivartalanítással megoldhatta volna ezt (mert neveléssel nem hiszem, ez baromi mély ösztöne volt a kutyának), de ez csak egy példa, hogy egy ivaros kan kutya is lehet ugyanolyan hülye, mint egy ivaros kandúr macska. Általában ezt hozzák fel ellenük, hogy hűtlenek és eltűnnek mikor kedvük tartja, más portáján mászkálnak. Nálunk ez a kutya is ilyen volt. Most sorolhatnánk a többi felhozott "problémát" is hogy a kutya is tud kunyerálni meg ő is tud idétlenül sétálni, nem kell az egyikük tökéletességét felvázolni a másiknak meg csak a hátrányát. Mindkettőnek megvan mindkét oldala, előnye és hátránya. Tényleg tőlünk függ, hogy hogyan kezeljük ezeket a dolgokat és mindkettőt elfogadni a saját tökéletlen tökéletességükben. Én a kutyát és a macskát is szeretem és ha én választom, akkor kötődni is tudok hozzájuk akár ilyenek, akár olyanok.
2013. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bent tartott cicám van, és nekem azért jobb egy macska mint egy kutya, mert egész nap munkában vagyunk, és jól tűri az egyedüllétet, szobatiszta, megoldja a pisi kaki dolgait magának, nem kell sétáltatni.
2013. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig kutyás voltam, voltak macskáink is, de szabad mozgásúak voltak, igazából semmilyen kötődésem nem volt feléjük. A kutyám azóta meghalt, párommal befogadtunk egy macskát. Azóta teljesen megváltozott a szemléletem. Kizárólag benti macskának tartjuk, egy igazi egyéniség. Más benti macskám sosem volt, szóval nem tudom hogy minden macskát lehet-e ennyire szeretni, de én nagyon kötődöm hozzá. Nagyon játékos, jókat lehet vele mókázni, jó vele aludni, engem elvarázsol teljesen. Ettől függetlenül még mindig inkább kutyásnak tartom magam (csak jelen esetben még várnom kell az új kutya érkezésére), de ezt a macskát kifejezetten szeretem, nem tudok betelni vele! Igazi rosszaság, de pont ezt szeretem benne, és tényleg nem lehet rá haragudni, legalábbis én nem tudok. Szóval akinek még nem volt hasonló tapasztalata, annak sosem lesz a macska a több a szemében. Én örülök hogy megismerhettem általa hogy milyen egy jófej macska :)
2013. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

kevesebbet eszik, nem kell sétáltatni, önálló, mindegyik külön személyiség, minden macska más...van akit tényleg nem lehet bármikor simogatni, olyat is ismerek akit akár fejjel lefelé is lógathatsz, akkor is dorombol

nagyon vicces pillanatokat tudnak szerezni az embernek egyébként :D

de hülyeség egyik háziállatot összehasonlítani a másikkal -.-

kutyám is van macskám is, mindkettőt szeretem ők is szeretnek :D

2013. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!