Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutya macska barátság? (Gyors...

Kutya macska barátság? (Gyors válaszokat, sürgős)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap jött hozzánk egy 3-5 hónapos kiscica. Van két kutyánk akiktől nagyon fél, de sürgősen össze kéne szoktatni őket... A kutyák egyébként barátságosak, csak a cica morog, fúj, és karmol. A többi macskára is fúj, de az emberekre nem! Most egy hordozóba van, de ez nem megoldás, most is csak nyávog szegény! S.O.S.


A Válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 13. 09:45
 1/8 Froncsi ***** válasza:
100%
Ha a kutyák tényleg barátságosak, és nem piszkálják a macskát, nem morognak rá, csak szaglásszák, akkor nyugodtan engedd ki a kiscicát. A kutyák le se fogják tojni egy kis idő után, a macska meg majd megszokja, hogy a kutyák nem bántják. De első időben még legyél a közelben
2013. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
ha a macska még fiatal akkor könnyű dolgod lesz, azt javaslom hogy amikor alszik a kutya vidd oda a macskát es szagoltasd meg vele és fordítva is . Egyébkent milyen kutya?
2013. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg könnyebb, ha vagy a macska, vagy a kutya még kicsi, könnyebb összeszoktatni. Lehet, hogy még az előélete miatt ideges és bizalmatlan a kiscica. Óvatosan, felügyelet mellett én is összeszoktatnám őket, de evésnél elszeparálnám egymástól. Nálunk, amikor még volt kutyánk, semmi gond nem volt a kutya-macska viszonyban, csak külön kellett etetni őket, mert a macska próbálta elenni a kutya elől, és még megsértődött, amikor a kutyus nem bántásból, hanem csak jelzésként felé lendítette a mancsát. Vannak különleges barátságok. Gyermekkoromban a kuvasz kutyánkhoz átjárt a szomszéd cica, együtt sziesztáztak, máskor meg azzal bohóckodtak, hogy a cica beletette a fejét a kutya szájába, mi meg rohantunk hozzájuk, átpakoltuk a szomszédba a cicát, ő visszamászott, és folytatták, ahol abbahagyták.
2013. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédomnak van egy kutyája és három macskája. A kutya kölyökkora óta jóban van velük, de néha szórakozásból olyan dolgokat csinál velük, amit a macskák utálnak. Például az egyiket pofon vágta a mancsával.


Szerintem próbáld meg a cicát játékkal megnyugtatni, és ha a kutyák beszállnak a játékba, akkor biztosan élvezni fogja :)

2013. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A cica még fiatal, idővel össze fog barátkozni a kutyákkal. Nekem mind a két macskám tartott eleinte a kutyámtól, fújtak rá (ők még fiatalabbak voltak a tiédnél), most pedig nagyon jó barátok.
2013. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az egyik kutya palota pincsi, a másik egy kistestű keverék. Nem tudom otthagyni a kiscicát, most is a fáról halásztam le, mert megy össze vissza és szegény csont és bőr, simán kifér a kapu lécei között. Félek ha elmegy nem talál haza vagy hátramegy a nagykutyákhoz stb.

Az a baj szerintem hogy rögtön támadólag lép fel, egyből morog aztán karmol. Akkor is ha az ölemben van...

nem tudom mit csinálhatnék vele, de ez így se neki nem jó se nekem. Már megszagolták egymást de semmi, és a cica nem tud külön vonulni, mert a keverék kutyánk még az asztalra is simán utána megy. Segítsetek kérlek!

2013. júl. 13. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi nekünk is ez volt 2 kutyám van és jött egy cica 3 napig fújta őket ma együtt alszanak, ha morog a cica fúj stb... Erőteljesen szólj rá h mit csinálsz v vmi. Simogasd közben h megnyugodjon. Ma már ott tartanak h együtt alszanak 3 an összebújva :-D . Pedig nehezebb mivel vadász kutyám van aki az összes macskát kergeti kint :-D HAJRÁÁÁÁÁÁ nem lesz gond :-D
2013. júl. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ide írok, de nekem is ilyen problémám van.. Belinkelem, és értékelném ha valaki tudna valamit mondani! Máltai selyemkutya 6éves, nagy macska ellenes! Hazavittem egy kiscicát és hetek óta odáig jutottam, hogy megtudom neki mutatni tenyérből (mert a cica így nem tud elbújni, de az elmúlt két alkalommal majdnem megharapta a cicát, pedig az nem csinált semmit!A kutya szaglászta, majdnem nyalogatta is a fülét, aztán kapott egyet!Nem az én kutyám,barátoméknál lakunk,de hallgat rám a kutya..de mikor meglátja és fut na akkor senkire nem hallgat.nem fogom megsimogatni,mikor rosszat csinál.jól megszidtam,és igy is éreztem hogy ez rossz..ő is tudja mert utána hiába hivtam oda,nem jött.elfordult és odébb ment kb inkább odébbmegy mert tudja,hogy rosszat fog csinálni nem bírja ki... De bezzeg ilyenkor ha leteszem és játszik a csivavával a macsek,már jön is vissza a dög és már ugrik is rá...nem merem kipróbálni hogy hagyom mi lesz a vége,lehet megszagolja csak és ha nem fut már nem is érdekli,de ha nem,az a macskám életébe kerülhet... Tegnap találkoztak össze éppen megint, és hát nem volt eredményes... Ez kint történik, mivel a szerencsétlen cicám a kutyák miatt nem tud kimenni! A csivava játszik vele, sőt a macskám gyepálja el.. de a máltai...megszagoltattam vele kézből, meg is nyalogatta, aztán odébbállt! Gondoltam nem lesz baj...Hát mikor leraktam és a csivavával játszott na akkor a máltainak is sűrgősen oda kellett mennie, hiába kiabáltam rá, semmi...Megszagolta a macska csak feküdt a fűbe, nézték egymást, aztán a kutya megint kapott felé, rászóltam és kicsit visszahúztam..megint nézték egymást, a kutya megint kapott, de ekkor már elég közel is volt, a macska eléggé hátrahúzódott és fújt egyett... na akkor bedühödtem, hát nem igaz, hogy lehet ilyen idióta kutyát nevelni, nem ért a szép szóból? megragadtam a grabancát, kapott az orrára meg a valagára és elindítottam befele irányba és mondtam neki, hogy befele! Be is ment! De ez nem maradhat így...Meg kell, hogy szokják egymást..A kutya marad, mert nem az enyém, nem az én házam, ezt nem én döntöm el..és a macskám is marad, ez meg az én döntésem és kész! Nem fogom másnak adni egy kis nehézség miatt, mikor így is az utcáról szedtem össze! Teljesen belebolondulok már, de ez van...remeg a szája...és kap felé..konkrétan a fejét akarja bekapni. :( én ezt már nem bírom idegekkel.. nincs több ötlet...az állatorvos minden létező ötletet felsorolt és pofára esett amikor közöltem, hogy egyik sem vált be! Próbáltam ketrecbe...egyszer a macska egyszer a kutya..mikor a macska van bent a kutya szétszedi a hordozót, mikor a kutya akkor a macska leszarja, csak a kutya szenved ott bent! Próbáltam összepusziztatni őket, mondom, az lett a vége hogy a kutya harapni akart! Próbáltam egy helyiségben, a macska elbújt és fújt, a kutya meg csak morog és ugat!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4681918-kuty..

2013. aug. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!