Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan barátkozzak össze a...

Hogyan barátkozzak össze a macskámmal?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A macska nagyon önálló lény. Ha olyan, akkor el kell hessegetni, mert alig ül le az ember, máris az ölébe ugrik; de van olyan, amelyik soha életében nem marad meg ölben, akár meg is mar, ha erőlteted (könnyen eljár a "kezük", éles a karmuk és soha nem bánják meg, hogy durvák voltak).

Általános dolog, hogy nyugodtan kell viselkedni, nem szabad erőltetni semmit. Türelemjáték. Lehet, hogy egy év múlva lesz olyan kegyes és hozzád dörgölődik, de lehet, hogy sosem.

Nem gazdája, nem is egyenrangú társa vagy, hanem a szolgája. Ehhez méltóan kell viselkedned. Ha kegyeibe fogad, szerencséd van.

2012. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézz a szemébe, de ha elkapod a pillantását, nézz oldalra vagy pislogj egy nagyot. A macskáknál kihívást jelent, ha egymás szemébe néznek, és nyilván te vagy a nagyobb, ezért inkább visszavonul. Néha kényeztesd egy kis hússal, hallal, és simogasd sokat! Ha nem igazán vagytok jóban, csak a marjától a farka tövéig simogasd, mert a fej és a farok érzékeny rész, idővel engedni fogja a fejét is!

Legyen egy "kuckója" (pl. doboz, de a macskaszállító a legjobb) ahova mindig el tud bújni, és SENKI sem zavarja.

2012. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jeannie ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy legelőször is hagyd békén, ne piszkáld, ne szeretgesd, ha elbújik, hadd bújjon. Naponta 3-4x adj neki valami finon husit, csirkenyakat vagy májat vagy amit szeret, és hívogasd és tedd le neki a husit oda ahol enni szokott. Ha odajön, nagyon dícsérd meg, és óvatosan simizd meg. Így pozitív dologhoz köt téged, és egy kis idő múlva előjön, ha hívod, és hagyja magát simizni. De ha homorít, vagy csóválja a farkát, akkor hagyd békén. Az macskafüggő, hogy mennyi idő alatt fogad el, de ha kialakul a bizalom, akkor azt csinálsz majd vele amit akarsz, engedni fogja.
2012. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jeannie ***** válasza:
100%
Ja, és mindig kedvesen szólj hozzá, ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne csapkodj, ne zajongj, ne ijeszd meg. És ne bámuld, azt utálják :) Ha pedig csak agressziv, vagy ideges, de nem félős, akkor játsz vele, az levezeti a feszültségét. Fogj egy zsinórt és huzigáld neki, Én is ezt szoktam, ha az én macskám idegbeteg, fél óra rohangászás után semmi baja, és ugyanúgy szeret, mint előtte.
2012. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Babusgasd, simogasd!
2012. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!